Korfu bez průvodce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po úspěchu knihy Příběhy z Olivového ostrova nás Pavla Smetanová znovu svým netradičním způsobem pozvala na Korfu, aby nám představila ještě další půvaby a překvapení tohoto ostrova, pobavila nás příběhy jeho obyvatel a umožnila i nám, coby turistům, podnikat cesty a výlety na neznámá a neobjevená místa, která její druhý domov nabízí. Knížka popisuje ostrov tak, jak ho vidí autorka, která zde žije od roku 1998. Seznamuje nás s každodenním životem Korfanů, s jejich zvyky a tradicemi. Přibližuje typickou řeckou kuchyni a zároveň radí, kde ji najít. Popisuje ty nejhezčí trasy a místa, která stojí za návštěvu. Vypráví své osobní zážitky, které za léta života na ostrově nasbírala. Doporučuje krásné pláže a romantická zákoutí ostrova. Zároveň nezapomíná na historická fakta a praktické informace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94866/korfu-94866.jpg 4.624
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Korfu bez průvodce

Přidat komentář
Libi.livres
07. září

Tuto knihu od mé oblíbené autorky jsem si vzala s sebou stylově na dovolenou na Korfu a byla to vskutku výborná volba! Nejen, že je to skvělý průvodce po daném ostrově, ale i tak trochu vyprávění, na které jsme z jejích "beletristických" knih zvyklí. Dozvěděla jsem se spoustu užitečných věcí, rad a tipů, které jsem hnedka v rámci svého pobytu na ostrově využila. Zároveň jsem se však i pobavila nad milým a vtipným vyprávěním v rámci, kterého jsem se dozvěděla i další zajímavé informace o běžném životě na ostrově a jeho obyvatelích a viděla tak ostrov úplně jinýma očima.

Endy17
06.06.2019

Už podle názvu se nejedná o klasického průvodce. Knížka je místy romantickým příběhem, občas dobrodružným vyprávěním, dílem čtenáře rozesměje a dokáže i vyloudit slzu. Přesto jsem si lepšího společníka na poznávání Korfu nemohl vybrat a pro chvíle odpočinku na pláži Astrakerí bych lepší čtení nenašel.


Chesterton
20.09.2018

Kniha je báječná pro seznámení s historickými souvislostmi a současnými reáliemi. Taktéž jsem našla recept na Korfské sofrito, které jsme si užili U Theodora. Pobavil mě popis pravoslavné svatby dcery evangelického faráře - autorky knihy.
S orientací po ostrově už je to složitější, ale nikoli vinou tohoto přívětivého průvodce. Výborný doplněk jakékoli návštěvy ostrova, který je dle mne malinko zkažený turismem, ale určitě stojí za návštěvu!

princesse
04.01.2017

Podle podrobných popisů míst a cest jak se k nim dostat opravdu nepotřebujete mapu ani průvodce. Takže pokud na Korfu, měla by stačit tato knížečka a nezabloudíte a navštívíte jistě zajímavá místa, která v obyčejných průvodcích nenajdete. Pavla opět nezklamala. Moje třetí knížka od ní a těším se na další.

FANDOS
07.09.2016

Knihu jsem použil jako pomocníka při poznávání jižní části Korfu.

HTO
29.12.2011

Tahle krásná kniha obsahuje i kapitolu o bratrech Durrellech a je snad jediná na světě, v níž jsou fotografie všech domů, v nichž na Korfu bydleli.

Doporučujeme

Anglické listy
Anglické listy
Divočina
Divočina
Shledání v Barsaloi
Shledání v Barsaloi
Bílá Masajka
Bílá Masajka