Eventful Eventful komentáře u knih

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Tentokrát jsem četla neprodleně po druhém dílu a nebylo to špatné :) klasicky začátek zdlouhavější a poté to začalo navazovat na předešlý díl, takže to bylo lepší. Nicméně opět - nekonečné souboje s démony jsem již jen tak prolétla očima, nic zajímavého a počád dokola. Konec opět nijaký, takže se chystám na čtvrtý díl.

03.09.2017 4 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Na začátek - doporučuji číst neprodleně po prvním dílu! Četla jsem tuto knihu rok po přečtení prvního dílu a jen matně jsem si vybavovala postavy a předešlý děj, což je škoda!
Jinak kniha je to dobrá, nicméně zbytečně moc dlouhá. Jak bylo řečeno již níže, minimálně polovina soubojů s alagai/jadrnci se mohla úplně vyškrtat nebo alespoň podstatně zkrátit. Na to, že kniha má 600 stran a text je poměrně nahusto, se tam zase tolik věcí nestalo. Konec takový nijaký, takže budu muset sáhnout po třetím dílu a trochu se obávám toho, že s ním to bude stejné (a tak dále až do pátého dílu), od čehož mě ale odrazují ne příliš valné recenze, které jsou díl od dílu horší..

02.08.2017 4 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Podle mě naprosto o ničem...od začátku bylo jasné kdo to s kým táhne a žádný překvapivý konec také nenastal. V podstatě to neskončilo nijak. Nevím, ale pro mě nezajímavé, nudné..

21.07.2015 1 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Pro mě asi nejhorší kniha co jsem kdy četla, ještě dnes na ni vzpomínám s utrpením. Nekonečná nuda...naprosto nekonečná. 1 hvězda za to, že jsem se přinutila to vůbec dočíst. Tohle rozhodně nebylo nic pro mě.

21.07.2015 1 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Skvělá kniha, ovšem pro mě ne tak skvělá jako Šifra. Možná je to tím, že na rozdíl od Paříže, jsem v Římě nebyla, tudíž mi místa, kde se děj odehrával mnoho neříkal. Nicméně Brown typicky boduje :)

Sonea: Čarodějova zrada Sonea: Čarodějova zrada Trudi Canavan

famózní, jako všechny předchozí díly :) ale myslím, že lepší než vyslancova mise. Jedním dechem přečteno :)

Bílá kněžka Bílá kněžka Trudi Canavan

K této knize (trilogii) jsem se dostala až po přečtení všech ostatních knih od Trudi, takže jsem k tomu přistupovala celkem skepticky. Nicméně jsem byla mile potěšena. Příběh dobrý, vypravěčský um také :)

21.07.2015 4 z 5

Hlas boží Hlas boží Trudi Canavan

Asi nejlepší díl z celé trilogie, i když pro mě trochu předvídatelný. Co se týče záhady okolo Bohů, tak mě toto rozuzlení napadlo hned v první knize. Osvobození Aurayi pro mě také překvapením nebylo. Nicméně i tak v knize bylo plno nečekaných zvratů a co se npínavosti týče, rozhodně ze všech tří knih vede.