Eva P. Eva P. komentáře u knih

Lekce: Moje cesta ke smysluplnému životu Lekce: Moje cesta ke smysluplnému životu Gisele Bündchen

Nevěděla jsem, co od této knihy čekat a nakonec jsem naprosto nadšená.
Gisele čtenářům odhaluje své skutečné já, které se nemůže víc lišit od mediálního obrazu modelingové legendy. Otevřeně píše o svých začátcích, cestě na vrchol i sestupu do Údolí, ve kterém se jako manželka a matka dvou vlastních a jednoho bonusového dítěte právě nachází.
Příjemná a poučná kniha, která mě rozesmála i dojala k slzám. Určitě stojí za přečtení!

08.11.2020 5 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Některé rady jsou fajn a některé informace jsou přínosné, ale nejsem příznivce svazování dětí a zacpávání pusy dudlíkem... radši chovat a kojit a budovat si krásný vztah :)

05.08.2015 4 z 5

New York pro milovníky módy New York pro milovníky módy Megan Hess

Nádherné ilustrace výjimečného města. Funkci průvodce je třeba brát s nadhledem (pokud nepatříte mezi horních deset tisíc), jinak pastva pro oči. A ta ořízka!

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Dlouho mě žádná anotace, tak nezaujala a příběh posledního z bratrů Milesových jsem si musela přečíst ihned po vydání. Obzvlášť během první třetiny knihy jsem se královsky bavila, ale bohužel i tento příběh byl hrozně natahovaný a měla jsem co dělat, abych dočetla. Naštěstí to ale vynahradil dojemný závěr a tento díl je tak můj nejoblíbenější z celé série.

O čem mluví Matka, když mlčí O čem mluví Matka, když mlčí Olga Stehlíková

TOMU
volný verš

07.05.2022 4 z 5

Atraktivní tělo po celý rok Atraktivní tělo po celý rok Cassey Ho

Cassey je skvělá a přenese na vás svoji pozitivní energii i skrze stránky knihy :) Navíc super recepty i cvičení a krásné fotografie.

09.11.2020 5 z 5

Válka a chtíč Válka a chtíč Mary Louise Roberts

Masové sexuální násilí, které se nyní odehrává během války v Etiopii, mě přivedlo k úvahám, jestli to je součást každého konfliktu a jak to asi bylo za druhé světové války. A narazila jsem právě na tuto velmi zajímavou vědeckou publikaci.

Když někteří jedinci v Americe tipovali, že jsem "frenchie" a chovali se hodně za hranou slušného chování, nechápala jsem, co se děje a co je špatně, tato kniha mi mnohé objasnila a jsem moc ráda, že se mi dostala do ruky.

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Tím, že jsem nesepsala svoje dojmy ihned po dočtení, jsem se jen utvrdila v tom, že to byl velmi snadno zapomenutelný příběh, který se mi ale četl dobře, dobrá oddechovka, ale možná až neúměrně natahovaná, jako všechny díly této série.
On, pohledný podnikatel a milovník umění, ona, ajťačka v jeho firmě, která mu dává zabrat, a také hráčka netballu, který vlastně ale vůbec nehraje... profily na seznamce, spolubydlící-stylista... Jo, něco mi utkvělo.

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Hadley jsem si oblíbila v autobiografii Ernesta Hemingwaye Pohyblivý svátek, ze které mimochodem Paula McLaine hodně čerpá, ale ráda jsem si přečetla víc o životě této zajímavé ženy. Byl to smutný příběh, zejména Ernestův.

Březový háj Březový háj Lukáš Zárybnický

Sugestivní. Dechberoucí. Silné.

Všechno, co jste chtěli vědět o německých vojácích na počátku druhé světové války, ale báli jste se zeptat.

Jsem moc ráda, že se dnes i u nás najdou autoři jako Lukáš, kteří se nebojí psát o těžkých tématech vyžadujících důkladné rešerše a neuchylují se k plytké psychologii postav. Tato kniha se opravdu povedla!

Březovým hájem provází mladý voják Erich, člen osádky panzeru, který se připravuje k prolomení Maginotovy linie.

Německý Penzerkampfwagen II byl lehký a rychlý tank se zesíleným pancéřováním, zasvěcuje mě můj sedmiletý syn. Proti němu stál francouzský těžký char B-1, který měl dvě děla, a lehké tanky Hotchkiss.

Úspěch bleskové války umožnilo podávání pantzerschocolade vojákům, tedy dávek pervitinu, radiokomunikace a nemilosrdná strategie generála Guderiana, ovšem za jakou cenu?

Pokud vás alespoň trochu zajímá historie, doporučuji tento originálně pojatý příběh všemi deseti!

25.08.2023 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Překladatelka by měla jít klečet na hrách a autorka by měla buď opustit pokusy o kriminální zápletky, nebo si je alespoň trochu promyslet, dát jim větší prostor a víc je propracovat. Peprné scény ovšem psát umí velmi dobře, takže po této stránce budou čtenářky jistě spokojeny.

22.08.2022 2 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Pořádný terno pro mě žádné terno nebylo. Naprosto průměrný předvídatelný příběh, který ničím nenadchne, ale naštěstí ani neurazí. Viděla bych to na 2,5.

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Nádherné ilustrace i zpracování. Jen tato Coco Chanel je víc podobné herečce, která ji ztvárnila ve filmu, než skutečné Coco... Vím, nebyla tak pěkná, ale přesto bych víc ocenila zachování věrnějšího obrazu.

Minizahrádky Minizahrádky Emma Hardy

Úžasná kniha plná skvělých nápadů a inspirace. I děti jsou nadšené taky, např. z dinosauří zahrádky.

19.02.2021 5 z 5

Aštánga jóga Aštánga jóga Kino MacGregor

Nezbytná kniha pro všechny aštangisty. Teorie i praxe, vše přehledné, srozumitelné, spousta fotografií.

01.12.2020 5 z 5

Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu Karel Machala

Výborná kniha. Doporučuji všem, co v zimě tápou, kde hledat zdroj kvalitních živin a cítí, že cesta importované zeleniny dovážené z daleka (sklizené často ještě nezralé), není ta pravá volba pro naše zdraví. Už se těším, až si postupy vyzkouším a pochutnám si na koktejlu "enzymů a miliard živých tvorečků - pomocníků." Některé pozapomenuté věci si stojí za to připomínat :)
Kvašení zdar!
"Fermentovaná (kvašená) zelenina se objevuje nejméně tisíce let ... snad ve všech kulturách."

09.02.2015 5 z 5

Trojdílné plavky Trojdílné plavky Martina Formanová

Prostředí knihy dobře znám, protože jsem v těchto lokalitách strávila rok života - NYC, Danbury Mall, White Plains... dokonce jsem jako au-pair žila i v podobné rodině a sledovala příběhy těchto "zoufalých manželek" v okolí. Je vidět, že Martina Formanová tento nepochopitelný zmar, neštěstí a prázdnotu také zná, jen doufám, že tak taky nežije. Do příběhů Nadie a Veroniky jsem se dokázala vžít a pochopit je, ale Lea šla zcela mimo mě, doufám, že se jí bude dařit. Humorné, vtipné a ironické pasáže střídá nuda, nuda... Skladatelka voňavého prádla neměla chybu, ale tady musím jít s hodnocením níž. Nicméně těším se na Ten sen.

26.01.2015 4 z 5

Pilates - anatomie Pilates - anatomie Rael Isacowitz

špatný překlad, spousta chyb .... v originále nicméně výborná a od erudovaného autora

29.11.2014 1 z 5