Eva_H1970 Eva_H1970 komentáře u knih

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Líbilo + bavilo :)

Friedrich řečený Bedřich Friedrich řečený Bedřich Milena Štráfeldová

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Nějak nesplnila moje očekávání....ale očekávání jsou k ničemu. Dala jsem knize šanci, ale jsem trochu zklamaná. Jsou lepší životopisné romány. Škoda.

04.04.2024 4 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Tentokrát mi chvíli trvalo než jsem se začetla a příběh mě chytil. No a pak chytil. Reganová je super.

Střípky z moře Střípky z moře Jenny Hale

Ale jo...Hlavní hrdinka sympatická, všichni až takový nějak moc milí, ale člověk nemusí pořád zažívat jen masakry. Strašně se mi líbilo prostředí u moře Severní Karolíny, moc hezky vykreslené. Je to příjemná jednohubka s krásnou obálkou.

04.04.2024 4 z 5

Papírový drak Papírový drak Tereza Schillerová

Hlavní postava Viktor je skutečně úkaz, ale takových úkazů bude! Je to prvotřídní manipulátor a hajzlový pavouk. Kniha má spád, čte se lehce. Trochu mě zpočátku zarazil jazykový styl, ale ukázalo se, že má svůj účel. Příběh je neotřelý, odvyprávěn bez příkaz. Chvílemi to připomínalo Bukowského. Líbilo se mi, jak děj plyne den po dni. A ten incident z cyklistou byl nečekaný a celé vyprávění posunul úplně jinak, než jsem původně čekala.

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Tato kniha mi dala zabrat i film. Zlo je silné tam, kde dobro mlčí, jak řekl J.P.Sartre

03.04.2024 5 z 5

Můžeš vše, co chceš Můžeš vše, co chceš Katy Yaksha (p)

Kniha se ke mě dostala přes někoho jiného. Přečetla jsem asi třetinu a zeptala jsem se sama sebe proč to čtu. Za mě naprosto zbytečná kniha. Copak život lze žít podle nějaké příručky?

03.04.2024 odpad!

Umění francouzské kuchyně Umění francouzské kuchyně Julia Child

Skvělá a do detailu propracovaná kuchařka. Není divu, že jí Julia Child společně se Simone Beck a L.Bertholle psaly několik let. Doporučuji i filmové zpracování - Julie a Julia!!!

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nemohu se dočkat třetího dílu. Předchozí díly byly skvělé, propracované.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Klasická literatura, která poukazuje na to, že naší minulost není možné potlačit - protože souvisí s přítomností a budoucností. Není možné zamést těžké trauma pod koberec a zkusit začít žít NOVÝ ŽIVOT. Příběh Sofie je nervydrásající. Nikdo z nás by se určitě nechtěl dostat do situace, kdy bude muset provést takovou volbu. Skvěle ztvárněné filmově.

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Toto je nostalgie z dětství. I v dospělosti se ke knížce vracím i když formou audia. Nemohu si jí vzdát :)

Vlčice Vlčice Tereza Schillerová

Tato kniha byla síla. Celou dobu jsem díky hlavní postavě viděla svoji matku a její vzorce chování. Některé pasáže jsem obrečela. Kniha je ponurá, až depresivní, nicméně napsána velmi čtivě až lehce. Ukrývá v sobě velké množství kvalitních myšlenek a tezí, které příběh vylepšují a pomáhají vám pochopit a uchopit příběh jako celek, který má vyústění a jasné sdělení. Každý si přebíráme vzorce našich rodičů a je jen na nás, jestli chceme opakovat stejné chyby a mnohdy i krutosti. Povedené.

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Tato autorka si mě velmi získala. Přečetla jsem celou sérii a chystám se na novinku Zabij, nebo zemři.