Esko* Esko* komentáře u knih

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Tak od této knížky jsem čekala trochu víc. Podle mě měl příběh zajímavé téma, ale málo propracovaný. Autorka to dle mého názoru dost odbyla a byla jsem opravdu zklamaná. Připadalo mi, že děj ubíhá až neskutečně rychle, ani nemluvě o posledních kapitolách, ve kterých se náhle hlavní hrdinka rozhodne odjet pryč s klukem, kterého nezná ani minutu. Mnoho věcí se tam děje najednou až moc velkou rychlostí za jednu jedinou kapitolu. Hrozně naivní. To hodnocení asi jen za to, že se mi celkem líbil ten začátek.

23.04.2013 2 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jakmile jsem se prokousala začátkem, tak jsem se nemohla odtrhnout. Myslím, že to byl zajímavý příběh, který stojí za to si přečíst.

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Mě se tato kniha moc líbila. Šla jsem do toho už s tím, že se bude opakovat ten samý den, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo. Bylo to čtivé a zajímavé. Zvlášť ke konci nabrala kniha spád, navíc se mi líbí, když kniha takto končí - nemusí přeci vždy všechno končit šťastně. Je to super knížka, myslím, že stojí za přečtení a proto doporučuji.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Pokud si chcete přečíst knihu o dospívajících lidech bez jakéhokoliv klišé, tak tato kniha je skvělou příležitostí. Nesnaží se vám vnutit to, co již mnohé, je mnohem více otevřená skutečnosti. Čerpá z toho, že období dospívání není snadná věc, je to období, kdy se rozhodujeme o tom, kým jsme, hledáme se, snažíme se zapadnout. Charlie si tím také prochází a není to pro něj vůbec jednoduché. Prožívá své vzestupy a pády. Ale povede se mu najít cestu k životu.
Ten, kdo stojí v koutě je podle mě geniální kniha plná emocí, která vás donutí zamyslet se. A podat knihu formou dopisů? Skvělý nápad. Připadá mi, že takhle jsem se mohla s Charliem ještě více propojit. Doslova jako bych jeho příběh prožívala s ním. Charlie byl dokonale vykreslen, ihned jsem si ho zamilovala. Stephenova kniha patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších a já mu proto děkuji, že jsem měla možnost si něco takového přečíst. Tak trochu mi otevřel oči.
Doporučuji přečíst si toto dílko.

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by ve mně zanechala tak hluboké pocity, jako právě Hvězdy nám nepřály. Tato kniha je jedním slovem fantastická. Ať už to jsou autorova přirovnání, chování hrdinů, dojemný děj protkaný načernalým humorem, zbožňuju ji a troufám si říct, že je má nejoblíbenější. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala snad okamžitě a na Augusta Waterse budu nejspíš ještě dlouho vzpomínat, protože je to ten typ literárního hrdiny, který se vám zahryzne hluboko pod kůži. A Hazel Grace je dívka, kterou prostě obdivuji. Nad jejími slovy se prostě člověk musí zamyslet. Uvědomíte si tak mnoho věcí. Život umí být občas krutý a nespravedlivý. Sama nechápu, jak někdo může mít právo žít a zestárnout a někomu je toto právo odepřeno. Je to smutné. Ale je to prostě tak. Svět zkrátka není továrna na splněná přání…
Knihu jsem objevila úplně náhodou a doteď nemůžu dostatečně poděkovat. Ani na vteřinu nelituji toho, že jsem Hvězdy nám nepřály musela hned mít u sebe v knihovničce. Zhltla jsem ji za dva dny a to jen proto, že jsem to ještě schválně protahovala a nehodlala si připustit, že už bude konec. Příběh mě do sebe pohltil a uronila jsem při něm i ty slzičky, které k němu patří. Přesto neváhám a myslím, že do přečtení půjdu brzy nanovo. Všem doporučuji.