escritor escritor komentáře u knih

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Nejpřitažlivější pro mě je, jak Irving dokáže spojit jednotlivé časové linie. Například střecha na moštárně dostane význam až ke konci knihy, kdo by to byl řekl.

Kdo viděl film, měl by si přečíst knihu, která se od něj velmi liší. Nebo spíš film se liší od knihy.
Opět je to velice strhující příběh, kde se Homer Wells snaží si najít cestu za štěstím.

Líbí se mi pohled, kdy pro svůj život, ti sympatičtí obyvatelé Hearts´Heaven nebo Saint Clouds´, vybírají z okolí jenom to co potřebují. Není totiž nutné sníst všechno, co je na cestě za božím úkolem, ale sesbírat jen ty chutné kousky, které nás dovedou za naším štěstím a za tím být užitečný.
"(Před usnutím se ještě stačil podivit, jak dokonale pan Rose ovládá ten svůj svět - dokonce rozhoduje i o tom, jakým tempem se vymyslí jméno pro jeho vnučku (nemluvě o tom, že určitě rozhodne i o jménu samotném)."

Irvingova lidskost je dojímající.
"Buďme štastni za Johna Irvinga. Dobrou noc Johne Irvingu!"

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Člověk je opravdu zajímavá bytost, a to co je ukryto v ní je silné, a je možné to objevit až při extrémních podmínkách, kdy se vracíme k svému prapůvodnímu já. Probuzení ve svěrací kazajce se poštěstilo Darellovi Standingovi, který prohlédl ubohost lidského bytí. Fascinující příběhy o přežití v několika životech, které zachvátila "rudá smrt".

Proč jsme ve Vietnamu? Proč jsme ve Vietnamu? Norman Mailer

Šokující a provokující rétorika pubertálního D.J. se postupem času ukáže jako frustrace z rodinného života. Únik do přírody před rodinou na sebe dlouho nenechá čekat a touha vrátit se ke kořenům přírody přetrvává i po zprávě, která D.J posílá téměř na smrt.

Kroky Kroky Jerzy Kosiński

Pár bizardních příběhů. Někdy čtivé, ale jako celek to působí tak nějak stejně....

30.11.-0001 3 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Pro každého, kdo se znovu snaží najít lásku

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

To mohlo dopadnout jedině dobře :-) Nikdo není ztracený, pokud jde za svým srdcem.... Ani bulvární reportér, který přijde na to, že se zamiloval do "Jejího" života a je schpný se kvůli ní změnit. Velice čtivá kniha, ostatně jako většina od Irvinga a 4 hvězdy za lidský příběh.

30.11.-0001 4 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Pohlazení pro ty, kteří hledají podporu. Stylem a formou ale podprůměrné.

30.11.-0001 3 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Stále aktuální téma lidského maloměšťáctví a lidské jednoduchosti a touhy bojovat proti ní. Kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Příběh hledání svého místa v životě, hledání lásky a skepse z lidské existence. Díky za všechny Ludvíky Bodmery, kteří po světě chodí.....