Eorin Eorin komentáře u knih

Lahodně s Ellou každý den Lahodně s Ellou každý den Ella Woodward

Lepší než první díl. Skvělé recepty, sympatická Ella :)

07.10.2017 5 z 5

Děti píší Bohu Děti píší Bohu Stuart Hample

Úsměvné, oddychové.

07.10.2017 4 z 5

Tohle je háčkování Tohle je háčkování Pavlína Martiňáková

Přesně tohle jsem hledala!
Krásně přehledné, jednoduché (pro začátečníka jako já), skvělé projekty a tipy a triky jak na to. Geniální a moc díky. Perla mezi příručkami o háčkování a navíc krásně (vizuálně) zpracovaná.

07.10.2017 5 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Jednohubka, co potěší, ale osobně si myslím, že tohle bylo z toho slabšího soudku.

03.10.2017 3 z 5

100 fotografií, které změnily svět 100 fotografií, které změnily svět Federica Guarnieri

Velmi zdařilá fotopublikace.

02.10.2017 5 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Úžasné, imaginativní, inspirující a nekonečně poklidné čtení. Není to asi pro každého, nebo spíše to není čtivo pro jakoukoliv příležitost či životní fázi člověka, přesto, když se trefíte, je to úžasná a geniální, poutnickou atmosférou nasáklá poetika vyprávění..

02.10.2017 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Tak to byla jízda! Akcí nabitá pohádka, která má tolik pozitivních bodů, že na těch pár negativních docela ráda zapomenu. Žádné zdlouhavé popisy, dobře vygradované, příběh frčí a přečteno to máte za pár hodin, ani nevíte jak. Poučné, k zamyšlení i pro zasmání.. Pro mě měla tahle "dětská" fantasy zkrátka vše, co by tento žánr měl mít a já už mohu jen smeknout, poděkovat panu Chainanimu a těšit se na další díl.

01.10.2017 5 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Takové netradiční dějiny zábavnou a lehkou formou (trochu bych ten humor a kresbičky připodobnila k řadě "Děsivé dějiny"). Je to osvěžující, zábavné a poučné. Doporučuji

29.09.2017 5 z 5

Tohle je pletení Tohle je pletení Pavlína Martiňáková

pro úplné začátečníky, kteří si chtějí především zkusit, jestli by je pletení bavilo, je tato knížka naprosto dokonalá. Hezké a barevně příjemné zpracování, dobré tipy a návody. Doporučuji

26.09.2017 4 z 5

Rusalka Rusalka Jiřina Marková-Krystlíková

Pro děti (i mnohé dospělé) jde o uchopitelný příběh Rusalky, na niž by jinak do divadla nejspíše nešli, popřípadě ji nepochopili. Tohle ale hodně pomůže a věřím, že po přečtení si i na tu operu člověk rád zajde a mnohem více si ji užije.
Za mě (coby také studentku konzervatoře s oborem operního zpěvu) dávám jasný palec nahoru, protože přesně takovéhle skvělé knížky pomůžou širší veřejnosti pochopit a zamilovat si operu. Díky moc

25.09.2017 4 z 5

Jak Marta zkrotila draka Jak Marta zkrotila draka Alena Wagnerová

Krásné ilustrace, krásná legenda, pro děti je to určitě hezky poučné, byť poměrně kraťoučké.

25.09.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Knihu jsem četla po částech - inu, bylo to myšleno jako jednotlivé články, tak jsem k tomu také tak přistupovala. A bavilo mě to, dojímalo i rozesmávalo. Aňa píše skvěle a zábavně, je mi to hodně blízké. A pak tu máme ještě naprosto dokonalé ilustrace od její sestry Lely - což mi dohromady dává geniální celek, po kterém ráda čas od času na odreagování zase sáhnu. Děkuji

20.09.2017 5 z 5

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Konečně trocha akce v jinak rozvleklém příběhu prvního dílu. Opět se tam hojně zmiňuje problém ekologie (odpadky ve vodách, ropné skvrny, chemikálie a podobně), ale spíš tak mimochodem, žádný z hrdinů o tom vlastně ani nepřemýšlí, takže to působí, jako taková malá podprahová reklama "nevhazujte toxický odpad do moře" a jinak nic. Až na konci je to najednou "trkne".. Škoda, velká škoda nevyužitého potenciálu.
Příběh docela odsýpá, hrdinům by bylo radno přidat dva tři roky, ale i to se dá skousnout. Onen neznámý svět je hezky vymyšlený a poměrně neotřelý a to je obrovské plus celé série. A oddělení Aley a Lennoxe od zbytku Alfa cru příběhu jedině prospělo, byť jen na chvíli.

P.S.: ty věčně chybějící uvozovky u přímé řeči byly nejen matoucí, ale už i dost iritující

17.09.2017 3 z 5

Dokážu to! Věčný kalendář Dokážu to! Věčný kalendář Louise L. Hay

Vřele doporučuji. Dala jsem to mamce jako dárek, má to na nočním stolku a hned má prý každé ráno pozitivnější vstávání, protože ji afirmace na daný den nakopnou a naladí. Je fajn si tím občas i jen zalistovat a nechat se inspirovat.
Ilustrace jsou nádherné a celé zpracování je prostě parádní a akorát maličké.

17.09.2017 5 z 5

Cvičebnice Kreativ: Luxus přítomného okamžiku Cvičebnice Kreativ: Luxus přítomného okamžiku kolektiv autorů

Ale proč ne? Své fanoušky si to najde. Je to milé, barevné, velmi ženské, sem tam nějaká rada, sem tam cvičení ke kapitole, návod, rozhovor.. Spousta nálepek, papírků na tvoření a příjemná velikost na "tahání všude s sebou". Proč ne?
Ale já osobně bych to k životu nepotřebovala ;)

17.09.2017 3 z 5

Mocné myšlenky Mocné myšlenky Louise L. Hay

Úžasné, inspirativní a především povzbuzující, což ve své stresující práci (s lidmi) mnohdy potřebuji - stačí pár pozitivních slov a přebije to všechna ta negativně mířená slova nevrlých zákazníků a hned zase můžu být ta "usměvavá a příjemně asertivní knihkupkyně", kterou musím být.. S pozitivními slůvky od paní Hay je to hned snazší a práce příjemnější. Doporučuji.
O hvězdu dolů dávám pouze za "starší zpracování" - nelíbí se mi příliš psychedelické barvy stran a nehezké ilustrace - víc by knížce prospěl styl kreslířky Joan Perrin-Falquet, která spolupracovala s L. Hay na přepracování dnes už téměř kultovního Miluj svůj život a Dokážu to! (věčném kalendáři afirmací).

16.09.2017 4 z 5

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Ach, to byla slast! Nádhera, jednohubka, poezie, genialita. Dochází mi slova, ale jsem dojatá k slzám a pláču radostí nad tímto nečekaným úlovkem.

12.09.2017 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Ale jo, pěkné a dostat tuto knihu v kýženém věku, byla bych asi nadšená. Jen (jak už poznamenal kdosi přede mnou) mám výtku ohledně "věku" hrdinů, protože autorka si zřejmě představovala jakési románky už trochu starších náctiletých, než je popsáno v knize a všeobecně je i chování hlavních hrdinů velmi diskutabilní. Nicméně jinak je to takové milé a dám se tedy do čtení dalšího dílu, abych věděla, jak to bude pokračovat a jak to nakonec dopadne ;)

06.09.2017 3 z 5

Zuzanka Zuzanka Catherine Metzmeyer

Dostala jsem knihu k narozeninám jako malá a samozřejmě patřila mezi mé nejoblíbenější. Něco mi tam ale přeci jen chybělo k dokonalosti :)

06.09.2017 4 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Nemůžu si pomoct, Cohena si vždycky představuji jako Clinta Eastwooda a baví mě to o to víc. Jinak, dějově skvělé - staříci hrdinové prostě baví a Pratchettův humor je i zde geniální. Navíc forma ilustrované knihy mě bavila, samozřejmě předně díky Paulu Kidbymu, jehož styl kresby mi je asi nejbližší ze všech kreslířů široko daleko.
Skvělé, tleskám a děkuji.

06.09.2017