100 fotografií, které změnily svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fotografie se staly nedílnou součástí toho, jak nahlížíme na současné celospolečenské události. Ttao kniha je oslavou fotografie, obsahuje snímky, které zachycují významné historické okamžiky – od prvního letu bratří Wrightů až po okamžik, kdy byla otevřena Tutanchamonova hrobka. Fotografie slouží nejen jako kronika významných historických událostí, ale také jako prostředek ke změně názorů veřejnosti na události, které se dějí kolem nás. Tato kniha zachycuje některé z nejvýznamnějších osobností a nezapomenutelné momenty 20. století, mezi něž patří: atomový hřib v Nagasaki, vietnamská dívka popálená napalmem, první muž na Měsíci, muž před tanky na náměstí Nebeského kldu a mnoho dalších. Každá fotografie je doprovázena podrobným textem, který snímek zasazuje do historického kontextu a vysvětluje motivaci fotografova rozhodnutí vyfotit právě tento moment. Kniha je ideálním dárkem pro každého, kdo se zajímá o historii nebo prostě jen miluje fotografování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351641/100-fotografii-ktere-zmenily-svet-wgU-351641.jpg 4.417
Žánr
Obrazové publikace, Historie
Vydáno, Omega
Orig. název

The 100 Photographs that changed the World, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha 100 fotografií, které změnily svět

Přidat komentář
bejan
14.09.2019

Další nepovedená publikace nakladatelství Omega. A opět špatný překlad. Věty jsou místy krkolomné a jejich amatérská úroveň vede k nezamýšleným významům. Důvěru ostatně nevzbuzuje ani to, že se v tiráži nedozvíte, z jakého jazyka byl text knihy přeložen. Italští autoři publikace a italské nakladatelství by mohlo naznačovat překlad z italštiny, ale zde na databazeknih.cz je uveden originální titul v angličtině.
Redakce textu ledabylá, i laik ví, že Nikita Chruščov nebyl prezidentem Sovětského svazu...

Ovšem problematičnost publikace tkví i v přístupu samotných autorů. Název publikace odkazuje na ikonické fotografie, jejichž uveřejnění mělo ovlivnit celosvětové mínění. O mnoha fotografiích v této knize to však nemůžeme prohlásit. Mnohé z nich jsou spíše ilustracemi k důležitým historickým událostem, než že by se samy těmi událostmi staly. Zde se tedy buď úplně nepodařil záměr autorů, anebo je zavádějící titul knihy. A k tomu jsou v knize i záběry z filmů...

Kniha se vůbec nepovedla, obzvláště když ji člověk srovná s podobnými publikacemi typu: Historie v barvě, The Great LIFE Photographers a jinými.

DennisMoore
05.01.2019

Tohle se velmi povedlo. Pečlivě zvolené fotografie dostaly prostor a autoři je opatřili zajímavými popisky vyprávějícími nejen příběhy událostí či jejich aktérů (chlapec se zprávami o Titaniku), ale mnohdy i příběhy jejich fotografů. Je-li to možné, dozvíme se, kdo fotil, a pokud je to známo, tak také jakým aparátem a jak ho měl nastaven. Samozřejmě se to dozvíme ve zkratce pár vět, ale úplně to stačí. S výběrem snímků jsem také spokojený (stoprocentně právem došlo i na Prahu v srpnu 1968 od Josefa Koudelky), na první pohled mi chybělo snad jen ikonické vztyčování americké vlajky na Iwodžimě, které rovněž skrývá zajímavý příběh. Nicméně je třeba uznat, že zařazená fotka z bojů o Iwodžimu je prostě lepší a stačí, když se o vztyčování vlajky píše v popisku.


Peslik
14.06.2018

Pěkné, spousta informací, které mi v životě unikly. Doporučuji.

Eorin
02.10.2017

Velmi zdařilá fotopublikace.

Štítky

černobílé fotografie 20. století

Autoři knihy

Gianni Morelli
italská, 1951

Kniha 100 fotografií, které změnily svět je v

Právě čtených1x
Přečtených21x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených3x
Knihotéce7x
Chystám se číst14x
Chci si koupit7x