Eorin Eorin komentáře u knih

Svatební diář Smart Svatební diář Smart Martin Pátek

Kompaktní pomocník přípravou svatby. Kroužková vazba je skvělá pro snadné přetáčení a hledání, popř. ponechání "otevřené" stránky na konkrétním místě. Je to praktický pomocník, který bude stále po ruce, ale přeci jen je spíše jako klasický diář - zapsat poznámky, odškrtnout a poté už k ničemu není. Ve smyslu uchovávání vzpomínek na předsvatební shon a podobně je spíše lepší Svatební deník Patricie Janečkové, ovšem pokud byste hledali spíše průvodce, který potřebujete maximálně využít pro danou věc (přípravu na svatbu), lepší bude potom tento Smart diář.

08.08.2017 4 z 5

Svatební deník - Jak udělat svatbu Svatební deník - Jak udělat svatbu Patricia Janečková

Pěkně provedená a povedená kniha, která poslouží nejen jako deník, nápadovník a úkolníček před svatbou, ale určitě se nad knihou bude příjemně vzpomínat i po několika letech - nejen na přípravu, ale i na svatbu samotnou.
Za mě rozhodně doporučuji.

08.08.2017 5 z 5

Jak se dělá svatba Jak se dělá svatba Patricia Janečková

Perfektně zpracovaný průvodce a rádce svatbou. Jsou tam nejen samotné tipy a triky na přípravu svatby, ale spoustu rad a připomínek, co je třeba zajistit ještě předtím, na co se zaměřit, co ještě zjistit, pro co se rozhodnout. V knize najdete i zajímavosti ještě k samotným zásnubám, nebo dokonce později jednotlivá výročí svatby.
Je to opravdu dobře a do detailu propracované a rozhodně doporučuji si tuto knihu pročíst mnohem dříve, než měsíc před svatbou.

08.08.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Byla jsem namlsaná filmem a při knize jsem si opravdu smlsla. Skvělé, forma deníku mě bavila, Markovi jsem fandila a "přežívala" jsem s ním. Nedalo se od knihy odtrhnout a tak mohu jen vřele doporučit. Strhující!

07.08.2017 5 z 5

Nádherná, opravdu smysluplná, laskavá a pro děti mohu jedině doporučit. A nad to ty ilustrace! Hotová nádhera

22.07.2017 5 z 5

YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé kolektiv autorů

Taková superknížka a k určitému vzdělání či pochopení nezbytnost. Najdu tam odpovědi na své otázky a další otázky k tomu :) Skvěle zpracované, přehledné, stručné, jasné. Prostě super.

Velká kniha podzemí Velká kniha podzemí Štěpánka Sekaninová

Pro děti, krásné zpracování, pěkné ilustrace.

Kéž bych byl býval věděl .... Kéž bych byl býval věděl .... Gary Chapman

Skvělá kniha pro připravující se ("chodící" spolu) páry. Především to podnítí k rozhovoru nad tématy, která by nás třeba jinak ani nenapadla. Skvělé body k zamyšlení, prostě perfekt.

21.07.2017 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Kniha je dobrou a zábavně napsanou odpovědí pro zvídavé a školní historií znuděné lidstvo, které se chce přeci jen dozvědět víc. Nejde o letopočty, ale opravdu o popis běžného života, jak to asi mohlo vypadat v různých historických obdobích, v různých městech či územích, v různých společenských vrstvách a také hlavně "proč" to tak bylo. Geniální.
O hvězdičku méně dávám pouze proto, že mi tam ještě k mé zvědavosti něco málo chybělo.

21.07.2017 4 z 5

Tajemství fyziky Tajemství fyziky kolektiv autorů

Naprosto dokonalá, nejen pro děti.

14.07.2017 5 z 5

Lidské tělo - Encyklopedie školáka Lidské tělo - Encyklopedie školáka kolektiv autorů

Jako malá jsem měla a zbožňovala celou sérii. Skvělá encyklopedie

Vesmír - Encyklopedie školáka Vesmír - Encyklopedie školáka kolektiv autorů

Jako malá jsem celou sérii milovala. Skvělá kniha nejen pro malé zvídavé děti

Řekni mi VĚDA A VYNÁLEZY! Řekni mi VĚDA A VYNÁLEZY! Sabine Boccador

Skvělé - pro zvídavé děti (i nejednoho dospělého) prakticky nutností :)

Praha omalovánky Praha omalovánky Jan Turek

Pěkné, ale přeci jen mi přijdou trošku "odfláknuté" - malá kresbička na jinak zcela prázdné stránce mě opravdu zklamala.

14.07.2017 4 z 5

Když u nás byl Buffalo Bill Když u nás byl Buffalo Bill Jaroslav Čvančara

velmi podrobné, skvěle knihu doprovází doložená fotodokumentace a obrázky - člověk se zabaví už jen samotným listováním knihy. Nic pro mě konkrétně, ale své nadšence si kniha jistě najde, vždyť i na našem území dodnes jsou různé "show" a westernová městečka.

Nebojím se tmy Nebojím se tmy Helena Haraštová

Jednoduchá, ale krásná. Pro děti ideální a mám vyzkoušeno na neteři i synovci, že funguje, jak má - tedy, že se děti už tmy nebojí.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tuto knihu neomrzí číst stále dokola, v jakémkoliv věku i rozpoložení.
Jednoduše geniální!

Kreativní písmo Kreativní písmo Laura Lavender

Pěkné zpracování, hodně nápadů i inspirace.

Babičko, vyprávěj Babičko, vyprávěj Monika Kopřivová

Opravdu skvělé, chcete-li z babičky (nebo dědečka v podobné knize) vytáhnout její vzpomínky a dozvědět se, co ještě nevyprávěla. Různé otázky v jednotlivých "kapitolách" babičku skvěle nasměrují a podnítí paměť, kudy přesně ještě může zapátrat.
Kromě geniálního "teoretického" zpracování je kniha krásná i po stránce "technické", protože vypadá krásně, má vazbu připomínající stará dobrá fotoalba a samozřejmě má dostatek prostoru pro "vyprávění" samotné.
Krása.

Dědečku, vyprávěj Dědečku, vyprávěj Monika Kopřivová

Úžasně zpracované.
Kupovala jsem dědovi k Vánocům a "nadšení" je slabé slovo. Hned se do toho pustil, vyprávěl a zapisoval jedna radost.
Líbí se mi, jak je to tematicky dělané, že to formou pár otázek na začátku "kapitoly" pamětníka navede, na co si vzpomenout, když třeba už neví - různé detaily a podobně. Opravdu úžasná kniha, kterou si nemůžeme vynachválit.