Enlighted267 Enlighted267 komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Po Veži lastovičky (vlaštovky) je to tá najkomplexnejšia, najautentickejšia a zároveň, najdiverzifikovanejšia fantasy kniha, akú poznám... dodnes, a aj v budúcne, budem radiť Maestrove dielo na pomyselný piedestál v rámci fantasy literatúry, a to oprávnene.... dokonalosť, či už po naratívnej, kompozičnej, alebo reprezentatívnej stránke.... Hry o papundekle môžu nahádzať svoje, trápne pokusy o telenovely, do pomyselného, Večného ohňa

30.08.2019 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Subjektívne, moja najobľúbenejšia publikácia, po Veži Lastovičky.... všetky tie alegórie, odkazy, samotná kreativita a osudovosť pri tvorbe fantasy-poviedok, stredo-európskych.... nenachádzam slov ani kritiky, vrchol literatúry v našich končinách, odporúčam každému v rámci možností

16.01.2018 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Rozšírenie úvodu do Sapkowskiho sveta, do diania na Kontinente.... epickosť zároveň s osudovosťou preťatá bravúrne.... vrchol, a zároveň úvod do, podľa môjho názoru.... vrcholu stredoeurópskej fantasy, odporúčam prečítať všetkej vekovej kategórii od 18 rokov.. EDIT: neodporúčam čítať v slovenskom preklade, preto aj chápem nižšie hodnotenia prvo-čitateľov, ktorým sa pravdepodobne dostala do rúk slovenská verzia... príliš veľa moderných výrazov, nezmyselné preklady a hlavne dialekty pre rozličné rasy/regióny nevyniknú tak dokonale, ako v českom preklade, najbližšom jazyku originálnej poľštine... v opačnom prípade si pridajte hviezdičku

16.01.2018 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

úvodník, seriózny, nezaostávajúci, detailný..... subjektívne však nie najlepšia Sapkowského publikácia (y) bezkonkurenčne výborný a nedeliteľný kus stredoeurópskej fantasy literatúry, avšak nie jej vrcholom, odporúčam prečítať všetkým vekovým kategóriám

16.01.2018

Zaklínač: Meč osudu Zaklínač: Meč osudu Andrzej Sapkowski

Najlepšia fantasy publikácia, s akou som sa stretol.... dokonalá referencia na klasické rozprávkové príbehy, avšak s dávkou realizmu, aj sarkazmu... odporúčam prečítať každej vekovej kategórii... slawa! for the slavic wibe!

16.01.2018

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kniha, ktorá by nemala chýbať v osobnej knižnici každého nadšeného čitateľa... ťažko popísať slovami tento skvost, jedna z kníh ktoré ovplyvnili môj pohľad na spoločnosť a medziľudské vzťahy.... "I believe in friendship..."

09.01.2018 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Absolútne nechápem kritiku na adresu Maestra, v jeho najnovšom románe.... áno, je v tom iná štruktúra, iný príbeh a trochu viac šablónovitosti, ale stále to nestráca na osudovosti, epickosti, detailnosti sveta, hĺbke dialógov... použitie latinčiny vo väčšine len plusom, asi naozaj platí že k oceneniu Sapkowského tvorby je treba trochu viac čitateľskej a životnej skúsenosti... za mňa nemám čo vytknúť, Maestro opäť v plnej sile a teším sa na ďalšiu tvorbu

26.12.2017

Duch zákonov Duch zákonov Charles Louis Montesquieu

Jedna z kníh, ktoré tvorili ideologický a politologický základ Deklarácie nezávislosti USA a neskoršej Ústavy z roku 1787. Odporúčam prečítať každému záujemcovi o dejiny filozofie a politológie. Míľnik dejín európskej literatúry.

05.12.2017 5 z 5