Duch zákonov

Duch zákonov https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349159/bmid_duch-zakonov-AUZ-349159.jpg 5 2 3

Súbor najznámejších diel mysliteľa konca 17. a začiatku 18. storočia. Obsahuje: Úvahy o príčinách veľkosti a úpadku Rimanov -- Dizertácia o náboženskej politike Rimanov -- O Cicerovi -- Dialóg Sullu s Eukratom -- Dialóg Xanhippa s Xenokratom.

Igor1311
11.07.2021 5 z 5

Jedna z najlepšich a najdoležitejsich knih, ktore som cital. Montesquieu ma siroky zaber od historie cez právo, filozofiu ci polemiku. Neopisuje len samotne dejiny krajin ako francuzsko, anglicko či čína a mnohých dalsich, ale píše aj o ich zvykoch a najma o ich právnom systeme. Objasnuje tresty za porušenie zakonov, vznik zakonov a ich zlapšenie. Presne takto by sa aj v sucanosti mali dodrziavať a urcite by sa chytal za hlavu, ako sa dodrzuju. Duch zakonov je kniha, ktoru by si mal prečitat kazdy aspon trochu inteligentny clovek, aby pochopil vznik a vyvoj zakonov.

jakub2673
19.12.2020

Chci se zeptat jaka ze tri knih od tohoto autora pojednava o vzajemnych protivahach moci? Wikipedie oznacuje “O duch zakonu”, Vas popis sedi spise na tuto knihu “Duch zakonu”, autor napsal ale 3 tituly s temer stejnym nazvem. Tak ktera to je? Moc vykona, zakonodarna a soudni. Timto rozdelenim se inspirovalo vice zemi.

Enlighted267
05.12.2017 5 z 5

Jedna z kníh, ktoré tvorili ideologický a politologický základ Deklarácie nezávislosti USA a neskoršej Ústavy z roku 1787. Odporúčam prečítať každému záujemcovi o dejiny filozofie a politológie. Míľnik dejín európskej literatúry.