eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Všechny hudby světa pro nejmenší Všechny hudby světa pro nejmenší Marion Billet

Tohle je naše top písničková knížka. Melodie nám dělají dobrou náladu a ještě si u nich povídáme o státech odkud pocházejí.

05.06.2023 5 z 5

Duše píše verše Duše píše verše Iva Vašková

Knížku jsme podpořili na poitně a hned jak dorazila, jsme ji s nadšením přečetli. Jsem moc ráda, že vyšla a budeme se k ní vracet stejně jako k Řádkům z lásky :)

01.05.2023 5 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

Tahle série mě moc bavila, u posledního dílu jsem shledala jedinou nevýhodu - knížka je hodně tlustá, tak se špatně drží

16.04.2023 5 z 5

Můj první Mozart Můj první Mozart Marion Billet

Boží způsob, jak dětem přiblížit klasickou hudbu!

21.02.2023 5 z 5

Pokáčovo básničky pro zvídavé dětičky: Zvířátka Pokáčovo básničky pro zvídavé dětičky: Zvířátka Pokáč (p)

Manžel tráví s dcerou hodně času, ale čtení ho moc nebaví. Tohle je první knížka, kterou si čtou spolu rádi.

21.02.2023 5 z 5

Řádky z lásky Řádky z lásky Iva Vašková

Knížku jsem si vzala do čekárny k doktorce, když jsem měla těžké období a po přečtení jsem se hned cítila líp. Odpovědi musíme hledat každý v sobě, ale takhle knížka krásně navádí, jak o věcech přemýšlet a co je skutečně důležité. Měla jsem ji doma nachystanou déle a do čtení jsme se pustila v pravou chvíli. Některé verše trochu drhnou, ale vzhledem k úvahám s pointou, které přináší, jsem ochotná nad tím přimhouřit oko.

06.02.2023 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Wau, to mě bavilo. Knížka je napsána velmi chytře. Postupně se dozvídáme spoustu nových informací a přitom ve výsledku nic nevíme. Nevadí mi to, vlastně mi to přijde geniální. Jen mě ze začátku mátlo střídání časů a na chvíli mi splynuly postavy Dottie a Stevie.

03.01.2023 5 z 5

Kubko vie rozprávať Kubko vie rozprávať Marta Galewska-Kustra

Moc pěkná série leporel pro děti, které začínají mluvit. Prohlížíme a čteme pořád dokola a vždy najdeme něco nové, stále nás baví. Tenhle díl ještě nevyšel v Čechách, tak jsme si ho na výletě v polsku pořídily v originále ;)

27.07.2022 5 z 5

Péťa říká první slova Péťa říká první slova Marta Galewska-Kustra

Dceřina zamilovaná

08.07.2022 5 z 5

Šikovné básničky pro kluky a holčičky Šikovné básničky pro kluky a holčičky Romana Suchá

Super básničky použitelné v běžném životě doplněné o pěkné a trefné ilustrace. Dcera z ní byla nadšená. Vypůčily jsme si ji z knihovny a rozhodně se k nim ještě vrátíme :)

27.06.2022 5 z 5

Vyšívané pohádky Vyšívané pohádky Vendula Chalánková

Řekla bych, že jde o nejhezčí zpracování klasických pohádek, jaké jsem viděla!

26.05.2022 5 z 5

Mlsné medvědí příběhy Mlsné medvědí příběhy Milada Těšitelová

Četla se nám moc hezky před spaním, určitě se k ní ještě vrátíme. Zamilovaly jsme si ilustrace a bavily nás příběhy spojené s mlsání, ale taky přátelstvím a pomoci ostatním. Když medvědi něco zbrumlaji, uvědomí si svou chybu a taky ji napraví, a tak to má být. Nevyhovuje mi akorát vazba, při čtení se pořád zavírá.

04.03.2022 5 z 5

Řecký návrat Řecký návrat Nikola Logosová

Sešit hodnotím jako takovou cestovatelskou perličku. Velké kresebné ilustrace doplňuje kratší text, z nějž se dozvíme informace o Soluni, řecké mentalitě i o řecké rodině autorky. Brožura se dá koupit samostatně nebo jako příloha knihy Miroslava Šaška To je Řecko. Doporučuji druhou variantu, protože společně krásně vykreslují řeckou atmosféru.

24.02.2022 5 z 5

O odvážném autíčku O odvážném autíčku Jiří Žáček

Dcera miluje auta, takže ji dostala jako dárek. Moc mile mě překvapila. Krásný veršovaný příběh doprovází originální ilustrace.

28.01.2022 5 z 5

To je Řím To je Řím Miroslav Šašek

Krásná série průvodců po městech a státech. Krásné nadčasové ilustrace vystihující místní atmosféru. V Římě jsem žila, takže tenhle díl je moje srdcovka.

28.01.2022 5 z 5

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Super nápad, pěkně zpracovaný, zajímavé informace. Koupila jsem ji ze zvědavosti a myslela, že po přečtení daruji nějaké kamarádce, ale uvažuju, že jí nechám v knihovničce a někdy se k ní zase vrátím. Navíc mám doma malou dceru, pro ní se bude taky hodit :-)

14.01.2022 5 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

První knížka kterou si dcera vzala sama z nočního stolku a čekala na mě, že jdeme číst před spaním (ještě jí není ani rok a půl ). Moc milé a výchovné příběhy jejichž pointou je, že rodina a kamarádi si mají pomáhat.

11.01.2022 5 z 5

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Některé tedy legrační nejsou, je to ze života se vším všudy např. když se potomci vylíhnou, matka posbírá poslední síly, vyšle chobotničky do oceánu a umírá. Jiné jsou zase moc moc milé třeba že když jehňátko pije mléko, vrtí u toho ocasem. Knížka má krásné ilustrace, zajímavé informace, je vytištěná na recyklovaném papíře a mě pohladila po duši.

17.12.2021 5 z 5

Jak se řepa vrátila Jak se řepa vrátila Hana Prošková

Hezky zveršovaný příběh s důležitým poselstvím o tom, jak je pěkné myslet na ostatní :-)

10.11.2021 5 z 5

Odvaha je volba Odvaha je volba Marek Steininger

Nevadí mi různorodost textů ani výtvarného zpracování, jak se objevuje v jiných komentářích, vlastně mi přijde fajn, že jsou od sebe příběhy jasně oddělené. Do knížky jsem se pustila, abych poznala osudy vybraných skautských osobnosti, jenže na mě působila spíš jako stručné shrnutí pro ty, kdo se v nich orientují. Možná by mi pomohlo kromě dobového kontextu i přiblížení dějů příběhů. V téhle podobě pro mě není knížka úplně srozumitelná, což mě mrzí.

21.10.2021 3 z 5