eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Lední medvídek a pandy Lední medvídek a pandy Hans de Beer

Na Larse nedáme dopustit - pomoc bližnímu a dobrodružství. Akorát nám vrtá hlavou, kam zmizela Lea, která s nimi v jednom z předchozích dílů zůstala na severním pólu

30.11.2023 5 z 5

Protože Ty jsi Protože Ty jsi Lucie Mališová

Nádherné ilustrace, krásné poselství a zpracování, jen rýmy za mě někdy drhnou, proto 4 hvězdičky. Jsou tam obraty, které bych si chtěla zapamatovat jako: Radostí jsi mou, Bohem seslanou. Děkuji navždy.

30.11.2023 4 z 5

Přijede dědeček! Obrázková etiketa pro nejmenší Přijede dědeček! Obrázková etiketa pro nejmenší Ladislav Špaček

Knížka je srozumitelně koncipovaná pro menší děti. Popisuje postupně aktivity během dne a jak se při nich nejlépe chovat. Líbí se mi stručnost, ilustrace i leporelové provedení. Vadí mi některé formulace typu “když budete říkat kouzelná slovíčka, budou vás mít všichni rádi. To není poselství, které bych chtěla dceři předat, že ji budeme mít rádi, jen když něco. Je to na pár místech, tak si to v průběhu čtení upravuji. Dcera má knížku moc ráda, často si vybere na čtení Dědečka.

03.11.2023 4 z 5

Smolný den Smolný den Moritz Petz

Tahle kniha si u nás získala zaslouženě velkou oblibu - každý máme někdy den, kdy se nic nedaří a dceru moc baví si o tom číst. Dokonce ji chtěla vzít na víkend s dalšími rodinami, protože holčičky ji neznají, tak ať si ji přečteme společně.

26.10.2023 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Úžasná knížka. Mám ráda to poselství, zpracování i ilustrace, které jsou jednoduché a přitom promyšlené. Někdy čteme jako o Adámkovi, někdy jako o Zorince (naše dcera, která má stejně kudrnaté světlé vlasy, takže u nás se to fakt trefilo). Nejradši máme - mám tě ráda, když se chováš, jak se patří, i když zlobíš za tři. Výstižné :-)

13.09.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Srdcovka. Jednou za čas dostanu chuť si ji přečíst.

29.08.2023 5 z 5

František z kompostu František z kompostu Simona Smatana Čechová

Moc hezký úvaha pro děti nad tím, abychom vnímali a dělali, v čem jsme dobří. Četli jsme s dcerou několikrát. Líbilo se nám poselství příběhu i ilustrace.

15.08.2023 5 z 5

Zvieratká v lese Zvieratká v lese Carola Von Kessel

Knížka vypráví milý příběh i veverce Alici, která si chystá zásoby na zimu a přesto se rozdělí s ostatními zvířátky. Děj je doplněn stránkami s jednoduchým puzzle, které na sebe při vyjmutí navazuje a vytvoří celý strom na kterém Alice bydlí. Knížku jsme koupili na dovolené na Slovensku a byla to skvělá volba. Vyšla i v Čechách.

15.08.2023 5 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Boží série knížek. Máme moc rády, jak na sebe navazují místa i podstavy, že jsou knížky do detailů propracované a hravé.

08.08.2023 5 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Dcera je z ní nadšená.

22.07.2023 5 z 5

Krtkovy příběhy Krtkovy příběhy Lucie Krystlíková

Pro menší děti na seznámení s Albi tužkou ideál.

22.07.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Nejvíc nemůžu z toho, jak jsou z tak jednoduchých kreseb krásné cítit výrazy tváří a emoce. Úplně to hřeje a mrazí.

14.07.2023 5 z 5

Já a pan Hněv Já a pan Hněv Iryna Zelyk

Vybírala jsem knihu o emocích pro dceru a našla rady a poučení pro sebe. Pro téměř tříletou dceru jsem vybrala jednodušší zpracování, ale určitě se k ní spolu později vrátíme. Má moc hezky vystavěný příběh, tipy i celkové poselství, že "Hněvat se je v pořádku, pokud tě tvoje vlastní zlost nepřeroste. Za hněvem se obvykle skrývá pocit, který potřebuješ pochopit."

02.07.2023 5 z 5

Martinka a zajíček Martinka a zajíček Gilbert Delahaye

Sérii o Martince má dcera moc ráda. Takhle je navíc mile poučná o tom, že divoká zvířata od nás sice někdy potřebují pomoc, ale zároveň potřebují i svobodu a když si cítí lépe, nejvíc jim prospějeme tím, že je vrátíme do přírody.

05.06.2023 5 z 5

Všechny hudby světa pro nejmenší Všechny hudby světa pro nejmenší Marion Billet

Tohle je naše top písničková knížka. Melodie nám dělají dobrou náladu a ještě si u nich povídáme o státech odkud pocházejí.

05.06.2023 5 z 5

Duše píše verše Duše píše verše Iva Vašková

Knížku jsme podpořili na poitně a hned jak dorazila, jsme ji s nadšením přečetli. Jsem moc ráda, že vyšla a budeme se k ní vracet stejně jako k Řádkům z lásky :)

01.05.2023 5 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

Tahle série mě moc bavila, u posledního dílu jsem shledala jedinou nevýhodu - knížka je hodně tlustá, tak se špatně drží

16.04.2023 5 z 5

Kouzelná flétna Kouzelná flétna Marion Billet

Tuhle knížku si dcera zamilovala a já jsem nadšená, jak axioma zpristředkovává dětem přiměřeným a zábavným způsobem i díla vážné hudby. TOP!

18.03.2023 5 z 5

Rokenrol, bejby! Rokenrol, bejby! Elsa Fouquier

Na děti trochu odvážné texty jako ta holka se vlní v červených džínách, ale dceři se moc líbila hlavně kvůli melodiím.

21.02.2023 5 z 5

Můj první Mozart Můj první Mozart Marion Billet

Boží způsob, jak dětem přiblížit klasickou hudbu!

21.02.2023 5 z 5