Eliška1616 Eliška1616 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naslouchač.... kniha, která naprosto předčila má očekávání!! Dostala jsem se k ní docela náhodou, ale hodně bych litovala, kdyby ne! Pokud někdo váhá, co se týče čtení fantasy od českých autorů, jsem si jistá, že tato kniha vám všechny vaše předsudky vyvrátí.

Naslouchače jsem doslova četla jedním dechem. S Ilan jsem prožívala celý příběh, který mě opravdu nadchnul. Autorka vytvořila jedinečný svět, který má do detailu promyšlený a já můžu jen gratulovat k její úžasné práci.
Této knize dávám bez rozmyšlení pět hvězdiček a to proto, že si je opravdu zaslouží. Doporučuji ji kudy chodím.

Doufám, že pokud Naslouchač ještě nebyl ve vašem to be read listu,už jste ho tam přidali. :)
oblíbené citáty (mohou obsahovat spoilery):
„Život se skládá ze vzpomínek. Z dobrých i ze špatných. Ty dobré si pamatovat chceme, ty špatné se připomínají samy.“

"Neumíme to, kapitáne, víte? Nedovolíte nám číst ani psát. Vzali jste nám všechno. Proč? "Protože lidé, kteří vědí málo, se snáze zastrašují a tím lépe ovládají."

„Vzpomínky pro nás byly velice důležité. Museli jsme si zapamatovat, že to, co jsme teď, je jen důsledek lidské chamtivosti“

„Nikdo z nás tu nechtěl být a nikdo z nás tu neměl být. A nikdo nemohl odejít“

Faja Faja Petra Stehlíková

Nemám slov!!
Paní Stehlíkovou po přečtení Naslouchače považuji za jednu z nejlepších českých fantasy autorek! ALE...Upřímě jsem se trošku bála, co se druhého dílu týče. Bála jsem se z jediného důvodu a to byl ten, že Naslouchač naprosto předčil moje očekávání a nedokázala jsem si představit, jak se bude příběh vyvíjet dál. Navíc jsme se z mého oblíbeného Duvalského pohoří dostali do nížin o kterých jsme toho věděli jen málo...
Naštěstí jsem se ale HODNĚ spletla. Faja není žádný vycpávkový díl,je plně srovnatelný s prvním.. dokonce bych řekla, že je možná i o kousek lepší. A ten konec..... netuším jak čekání na další díl zvládnu! :)

A tak mohu jen říci: Klobouk dolů paní Stehlíková, zase jste to bravůrně zvládla! Jsem si jistá, že by tato série měla velký úspěch i ve světě!

Pokud patříte mezi fanoušky YA fantasy, sci-fi, dystopie..tohle si prostě musíte přečíst!!!! :)
oblíbené citáty (mohou obsahovat spoilery):
„Svět je příliš komplikovaný, abys ho pochopil. Války vznikají kvůli hloupostem a lidské aroganci. Jeden malicherný konflikt následuje druhý. Zpětně se pak dohledávají pravé důvody, které se posléze zdají naprosto směšné. Jak říká Kozlowská: lidské plémě je nevyzpytatelné...“

„Přátelství nevzniká přes nic. Jsou to léta společných zážitků, smíchu i slz, lží i pravd. Trvá dlouho, než si lidé mezi sebou přátelství vytvoří. Je ale důležité, aby chtěli. Přítel je člověk, který tě nikdy neodsoudí, pokud se budeš snažit své chyby napravit.“

„Jeho jméno vládne.“

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jedním slovem bomba!

25.01.2020 5 z 5

Snížkova dobrodružství Snížkova dobrodružství Michaela Burdová

Měla jsem obrovskou radost, když jsem se dozvěděla, že poselství jednorožců má pokračování. Bylo to skvělé opět se ocitnout ve světě Lilandgaire. A znovu se setkat s Aranis, Veraginem a Snížkem samozřejmě! Knížku hodnotím celkem pozitivně, ikdyž jsem možná po přečtení Poselství jednorožců čekala přeci jenom něco víc. I tak bylo příjemné setkat se s hrdiny. :) 1,5-2*

03.01.2020 2 z 5

Poselství jednorožců – komplet Poselství jednorožců – komplet Michaela Burdová

Tahle knížka zkrátka patří k mému dětství. Byla jedna z mých prvních fantasy knih, ke které jsem přišla docela náhodou a to jen díky obálce s jednorožcem, která mě zaujala. Četla jsem ji asi ve svých 10 letech, kdy jsem ještě všechno nemohla dost dobře pochopit, ale přesto mě tehdy vtáhla do děje a já jsem se od ní nemohla odtrhnout. Vše jsem prožívala s hrdiny, měla jsem své favority a hlavně doufala, že dobro vyhraje nad zlem... Když jsem se ke knize vrátila a přečetla ji znovu, už jsem na ni koukala úplně jinak. Mohla jsem ji porovnávat se spoustou knih, ale stejně jsem se po pár kapitolách do příběhu začetla a zase se ocitla ve svých 10 letech s mými hrdiny v tom úžasném světě Lilandgaire. Klobouk dolů před autorkou, která podle informací 1. díl (strážci dobra napsala ve svých 16 letech!!!).

Tato kniha bude vždy patřit k mému dětství a startu s fantasy a tak jí dávám 5* za to, že mi otevřela oči do světa fantasy a já jsem díky ní našla tolik úžasných knih!