EliiCrazy11 EliiCrazy11 komentáře u knih

Eldest Eldest Christopher Paolini

Když to vezmu kolem a kolem, je Eldest nejslabší knihou ze série ODJ. Mělo by se to však brát spíš jako kompliment, jelikož i přesto je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla, takže to dodává ostatním dílům ještě větší hodnotu. Objevování dalších končin Alagaesie, objevování nových zvyků, tvorů, magie a spousta zvratů. Prostě skvělé pokračování, pro mě - fanynku Murthaga - se skvělým a zároveň "naštvávacím" zakončením. (A teď upřímně doufám, že to skončilo tam, kde si myslím, že to skončilo, jelikož mi všechny díly trochu splývají.) A pokud i tohle bylo v tomto díle, momenty s Roranem byly taky skvělé.

20.02.2016 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Naprosto fantastická kniha! Tak proč dávám jen 4*? Protože se mi nepodařilo se do ní vžít. A ano, jsem takový pokrytec, že obviňuju knížku z toho, že se MĚ něco nepovedlo. Whatever. Když přeskočíme moji neschopnost "zažrat" se do knížky, zbývají samé klady; originální koncept, perfektní zpracování, úžasné postavy, zdánlivě neporazitelný záporák zakrytý rouškou tajemství, chlapec, který s tím vším nemá (jak se ze začátku zdá) nic společného, postupné odkrývání tajemství a děje. A to jsme ¨teprve u prvního dílu. Pokud někdo ještě nečetl, nebo nečetl další díly, tak šup na to, stojí to za to.

20.02.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Bohužel jsem děj znala dopředu z filmu, bylo to ale pár let zpátky a tak mě i přesto knížka často překvapila a nadchla. A vlastně, víte co?, podle mě je lepší, že jsem věděla pravdu o Amy, alespoň jsem mohla hned od začátku přemýšlet, jak tohle udělala, a proč to udělala, apod. Navíc jsem ve filmu pár věcí nepochopila a tady v knížce (jako obvykle) už ano. Ale k hodnocení. Dochází mi slova. Ne, vážně. Už jsem použila v komentářích slova perfektní, skvělá, úžasná, bombová, a pomalu mi ty kladné příd. jména dochází. Už to mám! Fantastická! Tahle kniha byla zkrátka fantastická! Plánuju přečíst další díla autorky.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Další skvělá knížka, John Green je opravdu génius. První polovina perfektně rozepsaná, pohodový vysokoškolský život, mladý kluk se seznamuje s "rebéliemi" vejšky, dumám, co znamená to "před" (nevím, jak to bylo v Cz, knížku jsem četla v Aj), a pak najednou BUM! Takový zvrat jsem vážně nečekala. A upřímně, ještě na posledních stránkách jsem očekávala, že Alaska odněkud vyskočí se slovy "Překvapení!". Moc se mi ale líbilo to, jak jste mohli odhadovat, co se stalo, jak to bylo, pátrat s Milesem, takové detektivní věci mám ráda. Opravdu brilantní knížka, jejíž přečtení vřele doporučuji, stejně jako přečtení jakékoliv knížky od Johna Greena.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Bože, asi bych vážně měla začíst číst nějaký nudný knížky, abych všude nedávala 5*! Ale vážně, proč jsou všechny knížky tak úžasný, pozitivní, negativní, to je jedno, prostě mě vždycky dostanou. Nejlepší jsou ty knížky, do kterých se člověk pořádně vžije, cítí vše s hlavní postavou, raduje se s ní, pláče s ní. A přesně taková byla tato kniha. Bohužel jsem nejprve viděla film, takže jsem přišla o překvapující momenty a předem jsem věděla, jak to dopadne, přesto mě ale momenty dojali, pobavily, líbily se mi hlášky a některé věci byly )jako obvykle) v knížce jinak. Spisovatele Johna Greena mám ráda pro jeho upřímný styl psaní, kdy věci ukazuje takové, jaké jsou, kde ukazuje život takový, jaký je. Zkrátka úžasná knížka.

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Druhý díl série Smečka byl také fantastický, už jsme se seznámili s tím, jak to tu chodí akorát včas, aby nám řekli, že to vše byla lež a byla nastolena nová pravidla. Objevení Ansela i nová zjištění byla skvělá, šokující a plná amocí. Rychle jsem si přivykala k novým spojencům, a proto mě hned na začátku zasáhla smrt jednoho z nich. Smrt Monroa, zrada některých členů smečky i záchrana ostatních byla úžasná (jakože úžasně napsaná, úžasné zvraty, ...), i když mě tam můj oblíbenec Ren zklamal. Menším zklamáním byl i nepřístupný Ansel, i když vzhledem tomu, čím si prošel, se nijak zvlášť nedivím. Z celkového pohledu velmi dobrá kniha, i když o ždibíček horší než 1. díl

18.02.2016 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Vážně úžasná knížka. Jelikož jsem veliká fanynka nadpřirozena, okamžitě mě nalákala a svět Ochránců byl prostě úžasný, obsadil místo mezi nejlepšími nadpřirozenými světy. Jediným menším negativem byl Shay, který mi byl od začátku nepříjemný a na konci jsem jako věrná fanynka "zápornějších" a "těch, které si nevybrala" v duchu řvala "kašli na to, vrať se za Renem a zabte ho!"
Na druhou stranu to bylo úžasné, třeba momenty s Anselem a Bryn nebo vlčí Calla. Celkově bombová kniha.

18.02.2016 5 z 5