eiramka eiramka komentáře u knih

S nejčistšími úmysly S nejčistšími úmysly Susan Hill

Zklamání. Já vím, je to fikce - ale spisovatelka líčí policejní sbor jako partu inteligentních, oddaných a schopných lidí, kteří se vždy vzájemně podrží atd. atd - prostě vše sluncem zalité. Také jednotlivé postavy mi tak trochu připomínají spíš červenou knihovnu a ani hlavní zápletka, únos malého dítěte, to už nespraví. Prostě ani kvalitní román ani pořádná detektivka - ani ryba ani rak

30.08.2015 2 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

U téhle knihy mám pocit, že autor je placen od stránky a splácí hypotéku - kdyby knihu zkrátil na polovinu, dala bych asi víc než dvě hvězdičky - příběh to není špatný, ale podle mě zbytečně rozplizlý - některé situace mi přišly úplně zbytečné, znovu a znovu nás ujišťuje o nečem, co čtenář už dávno pochopil - prostě chvilkama nuda. Škoda dobrého nápadu.

02.07.2015 2 z 5

Dva metry pod zemí Dva metry pod zemí Dorothy Simpson

Je to takový ten typ poklidného čtení - detektivka, ale děsivé sny z toho mít nebudete - anglická vesnička, obyvatelé každý něčím ujetý a do toho detektiv, který řeší své rodinné problémy (z dnešního pohledu je tento rodinný problém víc než úsměvný . Takže pokud si chcete trochu odpočinout , proč ne, nebylo to špatné.

13.12.2014 3 z 5

Posledný rituál Posledný rituál Yrsa Sigurðardóttir

Jsou knihy, které přečtu téměř na jeden zátah, jsou knihy, které mě zaujmou a pak jimi škobrtám, a na konci si vydechnu, že už to mám za sebou:) a pak jsou knihy, které začnu číst s velkou vervou, ale zhruba v polovině si uvědomím, že už mě to vůbec ale vůbec nebaví a - stydím se to skoro napsat - mrknu na posledních pár stránek, jestli to skutečně dopadlo tak, jak jsem předpokládala. A ano, dopadlo. Překvapení se nekonalo. Někdy prostě atraktivní islandské prostředí nestačí.

19.10.2014 2 z 5

Zpověď Zpověď Héléne Gremillon

Je-li toto prvotina, pak se už skutečně těším na její další příběhy - spisovatelka má nadání zaujmout - její román bych přirovnala ke gobelínu, na který se díváte z rubové strany - jednotlivá vlákna se proplétají, vidíte barvy, uzlíky - ale celkový obraz je vám odhalen až na posledních stránkách - možná tušíte, jak bude vypadat, ale napětí je mistrně dávkováno až do konce. Její jazyk je bohatý, psychologie postav propracovaná, jaká radost číst zase dobrou knihu!

21.07.2014 5 z 5

Poslední tečka za Rukopisy Poslední tečka za Rukopisy Miloš Urban

Boženku Němců propral pořádně a ten konec, ach ten konec, ten mi to celé zkazil. Nevím proč jsem čekala něco originálnějšího než Cimrmana:)
Ale je to Urban, vyprávět umí i udržet čtenářovu pozornost...jen nějak mi není líto, že už jsem to dočetla:)

13.05.2014 3 z 5

Tenkrát v Římě Tenkrát v Římě Ngaio Marsh

Opravdu jsem ji chtěla dočíst do konce, opravdu...ale pak jsem si řekla, že život je příliš krátký, než abych ho marnila čtením nudných detektivek. Tahle se fakt nepovedla

21.03.2014 1 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Zajímavý příběh, všechny postavy jsou něčím originální (více, či méně uvěřitelné) - některé kapitoly mi připadaly trochu jako filmový scénář (asi příprava na zfilmování), a na můj vkus chvílemi dost drsné ....ale dobře napsané a za přečtení stojí určitě.

05.03.2014 4 z 5