Tenkrát v Římě

Tenkrát v Římě https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8440/tenkrat-v-rime-Ohy-8440.jpg 3 17 5

Roderick Alleyn série

Děj románu slavné autorky detektivek nás zavede do Říma, města plného historických památek, malebných zákoutí, ale i křivolakých uliček a pochybných špeluněk. Na scénu vstupuje proslulý spisovatel, naivní dívka, pochybný průvodce, výstřední tetička, nehodný synovec, bizarní manželský pár a nakonec sám superintendant Alleyn, který je na stopě mezinárodního gangu pašeráků drog. Osudy všech postav se protnou při prohlídce podzemí římské baziliky, kdy je objevena mrtvola v sarkofágu, a události náhle dostanou spád. Drogy, vydírání i vražda umocňují napínavost příběhu, který ozvláštňuje barvité vylíčení prostředí a výstižné popisy postav.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Brána

When in Rome , 1968

Aghatte
23.12.2021 3 z 5

Velmi nenáročné čtení, nic zázračného, ani žádný propadák. Zajímavé postavičky, atraktivní prostředí, ale že by to člověk hltal a nějak více ho to poznamenalo, to tedy opravdu ne. Asi jsem čekala více, vzhledem k tomu, jak je autorka vychvalovaná.
"Patří k tomu nejlepšímu, co bylo v tomto žánru napsáno" - tak to by bylo vážně smutné.
Za dva dny už si na knihu ani nevzpomenu.
Má hezkou obálku.
Občas krkolomná slovní spojení, a že je něco "zajímací", to slyším poprvé v životě.

Chesterton
22.12.2017 4 z 5

Také jsem se dobelhala k cíli, ale zřejmě jen pro kladný vztah k autorce, jejímu laskavému způsobu psaní, vykreslení atmosféry příběhu a potřebě i v dnešní superrychlé době zpomalit, jsem si knihu celkem užila :))

konicekbily
09.11.2017 3 z 5

Překonal jsem únavný začátek a dobelhal se k cíli. Zápletka sama o sobě není špatná, ale to trmácení k řešení je velice nudné.

eiramka
21.03.2014 1 z 5

Opravdu jsem ji chtěla dočíst do konce, opravdu...ale pak jsem si řekla, že život je příliš krátký, než abych ho marnila čtením nudných detektivek. Tahle se fakt nepovedla

milijon
12.05.2013 2 z 5

Kdysi jsem tuto autorku hodně četla a její knížky mě bavily. Tato knížka mě však nijak nezaujala, možná proto, že se "něco" děje až v druhé půlce...

vraždy Řím

Ngaio Marsh