E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Bitúnok č. 5 Bitúnok č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Ďalšia kniha z povinnej literatúry, ktorá sa mi celkom páčila. Príbeh je to veľmi zvláštny, no myslím, že stojí za prečítanie.

11.05.2023 3 z 5

Sempre – Navždy Sempre – Navždy J. M. Darhower

Námet zaujímavý, ale inak nič moc. Dalo sa to prečítať, no je to hrozne rozťahané a tá hlavná línia v tých nemastno-neslaných častiach tým pádom zaniká. Mňa teda príbeh určite neohúril, skôr sklamal. Škoda, vyzeralo to sľubne.

24.04.2023 3 z 5

Meno hviezdy Meno hviezdy Maureen Johnson

Pomerne dosť vydarený príbeh. Zaujímavý námet, skvelá zápletka, fajn spracovanie. Čítalo sa to dobre a bavilo ma to.

09.04.2023 4 z 5

Vlhké miesta Vlhké miesta Charlotte Roche

Veľmi zvláštna kniha. Miestami je trošku nechutná, miestami ma pobavila. Príbeh je to vskutku netradičný a mne osobne prišiel celkom zaujímavý. Jeho prečítanie určite neľutujem. Tak ak máte chuť na niečo neobvyklé, smelo do toho!

02.04.2023 3 z 5

Hraj fér Hraj fér Enja Rúčková

Dalo sa to prečítať, autorka má štýl písania, ktorý mi sedí, ale samotný príbeh ma akosi neoslovil. Hlavných hrdinov som si ani trošilinku neobľúbila, niekedy mi dokonca hrozne liezli na nervy, a v konečnom dôsledku mi boli obaja ukradnutí. Nehovoriac o tom, že ich vzťah ma vôbec nebral, a tak mi celý príbeh prišiel taký zbytočný.

30.03.2023 2 z 5

Sonety  pre Lauru Sonety pre Lauru Francesco Petrarca

Neohúrilo ma to, ale čítalo sa to príjemne.

21.03.2023 4 z 5

Sprevádzačka Sprevádzačka Miroslava Varáčková

Jedna z lepších kníh od tejto autorky. Bavilo ma to čítať, hoci fantasy linka mohla byť spracovaná aj lepšie.

07.03.2023 4 z 5

Srdce pre Mirku Srdce pre Mirku Simona Kutišová

Nebolo to zlé, ale ani ma to ktovieako nenadchlo, nechytilo za srdce. Taký priemerný YA príbeh, kde sa lepšie časti striedajú s tými horšími.

04.03.2023 3 z 5

Zoznam prianí Zoznam prianí Viktória Dominová Drgoncová

Kniha ma absolútne vôbec nezaujala, a to som sa na ňu celkom tešila. Príbeh je slabý, nezáživný až nudný. Taký nemastný-neslaný. Plný zbytočných dialógov, plný zbytočných situácií. Romantická linka ma navyše vôbec nebrala a celé mi to prišlo také nasilu.

Vývoj vzťahu medzi Sárou a Adamom mi vôbec nedával zmysel. Hneď v úvode autorka píše, že hoci sa Adam a Sára poznajú odmala, Adam ju berie len ako mladšiu sestru svojho najlepšieho kamoša a neustále behá za inými babami. A zrazu ju z ničoho nič pozve na oslavu narodenín svojho známeho - medzi samých chlapov, prosím! -, a hoci vie, že Sára nepije, tak s ňou súťaží v prevracaní pohárikov, aby ju potom opitú takmer pobozkal a následne sa tváril, že neexistuje. A podobných čudných situácií a nezmyselného správania obidvoch hlavných postáv je tam na môj vkus akosi priveľa.

A to, ako sa báli toho, ako by na ich vzťah zareagoval Patrik... To sa fakt nejaký brat až tak ochranársky správa voči svojej mladšej sestre?!?!? Neverím. A to, ako zaútočil, keď našiel Sáru bozkávať sa so SVOJÍM NAJLEPŠÍM KAMOŠOM... to mi už fakt prišlo hrozne pritiahnuté za vlasy.

Skrátka... nebavilo ma to.

28.02.2023 1 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Rozprávka pre tínedžerov. Také pohodové čítanie s celkom zaujímavým námetom.

07.02.2023 3 z 5

Hovor! - Si si istá, že tebe sa to nestane? Hovor! - Si si istá, že tebe sa to nestane? Laurie Halse Anderson

Krásna obálka, skvelá nosná téma, ktorú je dôležité mladým predostrieť, ale samotný príbeh, respektíve jeho spracovanie je dosť nudné.

26.01.2023 2 z 5

Hlas tvojho srdca Hlas tvojho srdca Kasie West

Milé, príjemné, pohodové čítanie. Autorka má na také príbehy proste talent.

20.01.2023 4 z 5

Kamoši, frajeri a srdce na plátne Kamoši, frajeri a srdce na plátne Kasie West

Podľa mňa - zatiaľ - najslabšia westovka.
Príbeh nie je zlý, niektoré pasáže boli veľmi pekné, iné ma však ktovieako nebavili. Každopádne je to nepresladená romantická oddychovka, na aké sme u tejto autorky zvyknutí.

Veľmi sa mi páčil Zoznam srdca a to, ako Abby pri jeho plnení odhodlane opúšťala svoju komfortnú zónu, aby v sebe objavila niečo nové. Myslím, že taký zoznam by si mal vytvoriť asi každý. Mňa osobne to oslovilo natoľko, že som nad takým zoznamom začala reálne uvažovať. :)

01.01.2023 3 z 5

Keď je to naozaj Keď je to naozaj Erin Watt

Romantická oddychovka, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. Číta sa to ľahko, to musím uznať, aj keď tam bolo zopár zdĺhavejších - až nudných - pasáži. Bohužiaľ, chýbala mi tam taká tá iskra, ktorá by vo mne vznietila aspoň o čosi väčší záujem. Pre mňa to bolo dosť vlažné. Necítila som medzi hlavnými hrdinami žiadnu chémiu a neuverila som im ani tú ich zamilovanosť, o ktorej nás autorky chceli presvedčiť asi od polovice knihy. Prišlo to tak zhurta, žiadne premostenie. Lezieš mi na nervy aj celý tento poondiaty plán a... zrazu ma hrozne priťahuješ a odrazu som do teba šialene zamilovaný/á. Keby boli a navždy aj ostali LEN priateľmi, možno by to celé pre mňa malo väčšiu hodnotu. Takto len tri hviezdy. :(

28.12.2022 3 z 5

Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín John Green

Tak toto bolo dosť o ničom. Strata času. Jednoznačne najslabšia kniha od Greena.

15.12.2022 1 z 5

Bez dychu Bez dychu Jennifer Niven

Pekný príbeh, no niekedy som z neho mala zmiešané pocity, ktoré súviseli s pasážami, ktoré mi prišli dosť divné (kto už len tak podrobne rieši panenstvo a toľko filozofuje nad prvým sexom?), preto dávam len štyri hviezdičky. Claudine mi asi aj z toho dôvodu miestami prišla minimálne trošku psychicky narušená. No niektoré jej hlášky a myšlienkové pochody som si zas náramne užila. Bola svojská, to sa musí uznať.

Prostredie ostrova a všetka tá atmosféra... boli skrátka úžasné (a ja som tam túžila byť s nimi, dofrasa!) Keby aspoň Jennifer v závere spomenula, o aký konkrétny ostrov pri Georgii ide, nech mám predstavu, kam sa mám pobrať, ak budem mať dosť peňazí na taký výlet.

A Miah... to je kapitola sama osebe. Kto by nechcel aspoň raz v živote stretnúť takého chalana? A zažiť s ním všetky tie dobrodružstvá? Aj keď len na mesiac?
Hoci ten záver... neviem, prišlo mi to z jeho strany ako taká zrada.
Ale možno si Claudine jedného dňa naozaj nájde... Veď sa postačí povypytovať jej tety, nie?

Táto kniha rozhodne stojí za prečítanie, nakoľko príbeh je zaujímavý a obsahuje aj pár veľmi pekných myšlienok. Mňa oslovila predovšetkým táto:

"Človek musí cítiť. Musí cítiť, a to i vtedy, keď sa mu zdá, že ho pocity zabijú." (str.319)

To povedal Jeremiah. A myslím, že som práve v tomto čase takú vetu potrebovala či už počuť alebo si ju prečítať. Takže vďaka, Jennifer.

05.12.2022 4 z 5

Čierny ľad Čierny ľad Becca Fitzpatrick

Príjemná oddychovka so zaujímavou zápletkou - aj keď možno miestami trošku pritiahnutou za vlasy, ale... je to predsa príbeh, tak nech. Podstatné je, že ma to bavilo čítať. Nájdeme tu romantiku, dobrodružstvo a nechýba ani mierna dávka napätia. Užila som si to.

02.12.2022 5 z 5

Jedna spomienka Flory Banksovej Jedna spomienka Flory Banksovej Emily Barr

Zvláštna kniha. Párkrát som mala chuť ani ju nedočítať, no bola som zvedavá, lebo nosná téma je pomerne zaujímavá. Bohužiaľ, začiatok je strašne zdĺhavý, taký viac-menej o ničom. Mala som dojem, že čítam dookola to isté. Stále som však dúfala, že sa to konečne rozhýbe. Napredovalo to však hrozne pomaly, až k záveru to nabralo svižnejší spád.

Ak to teda zhrniem, téma zaujímavá, spracovanie nič moc, takže tri hviezdy.

26.10.2022 3 z 5

Toto je celá pravda Toto je celá pravda Lygia Day Peñaflor

Ak mám byť úprimná, nestálo to za ten čas, ktorý som tejto knihe venovala. Príbeh nie je nič moc - očakávania som mala pomerne dosť veľké - a som z neho sklamaná. Miestami to bolo hrozne nudné, miestami zas trápne. Nebavilo ma to. Ešteže som ju mala len požičanú z knižnice. Chvalabohu.

20.10.2022 1 z 5

Heroín Heroín Melvin Burgess

Drogová tematika ma pomerne dosť zaujíma, ale... kniha nie je zlá, poukazuje na to, ako vás drogy stiahnu ku dnu, ako sa väčšine ľudí vo svojom okolí odcudzíte, ako vás okrem ďalšej dávky nič iné nezaujíma, no čakala som od nej viac.
Každopádne sa mi Heroín páčil viac ako My deti zo stanice ZOO, ktorá bola hrozne rozťahaná a plná opisov vtedajšej spoločnosti. Heroín sa mi zdal svižnejší, no možno to bolo tak trochu spôsobené tým, že je o čosi kratší.

12.10.2022 3 z 5