e-lišáček e-lišáček komentáře u knih

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

"Ty čubčí synové!"

Bruce Springsteen - The Ghost Of Tom Joad - "No home no job no peace no rest"

14.11.2013 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Stačí jen: "Což abych tě, drahá, oběsil?"

03.10.2013 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Děsivé, šokující, mrazivé, ale taky dokonale napsané. "To jsme ale krásně spinkali."

02.08.2013 5 z 5

I přes, pro mě, ne moc záživných prvních 300 stran, to konec dokonale vylepšil. Ale Jára Cimrman bude vždycky jenom jeden! :)

26.06.2013 3 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Spisovatelská symfonie. Tak to chodí.

09.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Lepší než první díl, konečně nějaký děj, a skoro uvěřitelný vývoj vztahu, kdy mi Christiana bylo opravdu líto. Ale jinak pořád to samé, autorka by si měla navýšit slovní zásobu o značnou část. Stejně jako změnit stále ty samé fráze a slovní spojení. "Pozdějc, bejby" je snad ještě horší než obyčejné "bejby" a "udělej se pro mě, bejby" - jako opravdu? A příběh konečně dostává slovu erotický, až se člověk diví... Odpustit si těch 300 stránek pořád stejného sexu, bylo by to možná lepší.

22.02.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ušmudlaná jedna hvězdička za základní, trochu překvapivé vysvětlení. Kdyby měl příběh originální charaktery postav, kdyby autorka měla větší slovní zásobu, kdyby uměla líp psát, kdyby se všechno nemuselo točit kolem sexu, kdyby ta knížka byla minimálně o polovinu kratší, kdyby tam nebyla žádná vnitřní bohyně, kdyby, kdyby, kdyby... Byl by to asi docela obstojný psychologický román. Takhle to mělo zůstat jako fan fiction na Stmívání na internetu, kde to vyplňovalo a doplňovalo tu část příběhu, které se Meyerová vyhla.

P.S. Neuvěřitelně mi vadilo slovo "bejby", zní to děsně lacině.

22.02.2013 1 z 5