E_Lan E_Lan komentáře u knih

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Divná, rádoby jazykově bohatá knížka, která svým neustálým originálním slovním vyjadřováním unavuje a nudí. Člověk se v postavách chvilkami ztrácí, ale hlavně se vlastně vůbec nic neděje. Za mě vysloveně špatné, nevyrovnané, nudné.

17.09.2022 2 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Opravdu správná napínavá detektivka se skvělými hlavními hrdiny, vynikajícím padouchem a dějem, který nenechá člověka spát. Závěr má pak správné pořádné grády. Super.

13.09.2022 4 z 5

Příštích sto let Příštích sto let George Friedman

Velmi zajímavá kniha předpovědi 21. Století. Zpočátku jsem obdivoval předpověď války s Ruskem, začal hodně věřit na předpovědi další. Poté došlo k vystřízlivění, protože v hromadě věcí se autor věřím vyložení mýlí (EU a další). Konec o růstu Mexica, hvězdné války, tam už jsem sem tam přeskakoval, protože tomu se už moc věřit nedalo. Přesto jsem se krásně zatoulal v budoucnosti a to se počítá.

13.09.2022 4 z 5

Spořilov Největší zahradní město Velké Prahy Spořilov Největší zahradní město Velké Prahy Vladimír Czumalo

Takové docela poučné historické čtení pro Spořilováka, trocha historie, trocha architektury, několik známých postav ze Spořilova. Dílko vzniklo, budiž, ale valnou strukturu ani informačního hodnotu to (oproti jinými spořilovským publikacím) nemá.

13.09.2022 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Druhý díl apokalyptického výletu do Moskevského podsvětí je tak nějak lehce slabší než díl první. Úvahy o konci světa nejsou zlé, putování Homera a dalších stejně tak. Chybí tomu celému ale nějaká pointa, vyvrcholení nebo něco co si člověk zapamatuje. Bohužel.

27.08.2022 3 z 5

Čuníkův supertajný deník Čuníkův supertajný deník Emer Stamp

Dávám takto pozitivní hodnocení především kvůli dětem. Pohádka nám vystačila na klidnou cestu do Varů a zpět. Kdybych měl hodnotit celkově tuto dětskou knihu, její humor a celkovou zábavnost, asi bych byl o něco přísnější. Ale jde to a děti se baví.

21.08.2022 3 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátké, moc smutné, zasněné a poučné dílko. Jak dobře se to čte. Je příjemné číst moudré melancholické knihy. A Frederik Backman je prostě umí.

17.08.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Velmi dobrá detektivka, temná, ve dvou na sobě propojených časových linkách. Trojice hrdinů je sympatická, hlavní padouch je správně temný. Jen jeho odhalení přišlo tak nějak brzy.

10.08.2022 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další díl nás večer s dětmi připoutal dlouhé večery k sobě. Vynikající příběh, krásné rozuzlení a neskutečně košatý příběh. Nadále radost číst jak pro děti tak pro dospělé.

30.07.2022 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Tak snad hodnocení knih čtenářů u tohoto autora odpovídá. Kniha je plná fantazie, chvilkami vtipná, ale jinak “nic moc”. Tak nějak to nikam nevede, nakonec je slušné rozuzlení, ale ani to mi nerozptýlilo takový smíšený pocit, tak trochu o ničem. Škoda, ale jinak zajímavé dílko.

23.07.2022 3 z 5

Zdi tvé Zdi tvé Michael Třeštík

Zpočátku jsem se moc nechytal a než mě příběh úplně pohltil to byla prostě nuda a ničem. Ale v určitý moment jsem propadl skvěle popsané duši umělce, invalidní ženy a její nevyrovnané sestry. Moc se mi to líbilo a závěr knihy jsme vysloveně hltal. Moc dobrá kniha!

23.07.2022 4 z 5

100 x TGM 100 x TGM Pavel Kosatík

Krásná kniha o skvělém člověku, tatíčku zakladateli. Plno skvělých vět, které jsou zasazeny do dobového kontextu, který má často přesah až do dneška. Pro mne neskutečně poučné a skvělé čtení. I se k němu jednou zase vrátím.

13.07.2022 5 z 5

Kolik váží Matylda Kolik váží Matylda Jiří Holub

Příjemné a pro všechny věkové kategorie vtipné čtení. Adoptovaný kluk v hlavní roli je vynikající nápad, vyprávění je správně dětsky peprné a ani chvilku nenudí. Po Mstivé Sonie další velmi povedené dílko.

09.07.2022 4 z 5

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Selma Lagerlöf

Začátek velmi hezký, opravdu nadějný dětský příběh. Postupem času jsem ale trochu ztrácel pozornost a tak jsem rád, že vše dobře dopadlo a především dětem se knížka líbila.

09.07.2022 3 z 5

Bál jsem se té extrémní délky, ale děj mě do sebe po určité době neskutečně vtáhl. Fantastické postavy se svými emigrantskými příběhy a tak smutné rozuzlení. Radost číst, hromada mouder navíc jako bonus, který potěší. Velmi inteligentní kniha.

08.07.2022 5 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Normální slušná detektivka z pro mne originální doby a místa, o kterých jsem zatím nikdy nečetl. Příjemní hrdinové i padouši, zápletka pořádně zapletená a tak se člověk celou dobu docela dobře baví. Jestli si na příběh po letech nebo i měsících vzpomene je už věc druhá…

07.06.2022 3 z 5

Jeden mrtvý navíc Jeden mrtvý navíc Ellis Peters (p)

Velmi milé zábavné překvapení. Tento druh příběhů nevyhledávám, ale toto je příjemné lehké čtení se sympatickými hrdiny i zloduchy. Super! Navíc v audio verzi od pana Soukupa výborně namluvené.

21.05.2022 4 z 5

Sbohem, Země: Poslední sbírka science fiction Sbohem, Země: Poslední sbírka science fiction Isaac Asimov

Přimhouřím obě oči a dám průměrné hodnocení. Isaac Asimov je můj milovaný autor z mládí a tak jsem po ukrutně dlouhé době sáhl po jeho knížce, zde sbírce povídek. První půlk knížky, ony povídky, mě moc nepřesvědčila. Pointa nebyla vždy osvěžující či zajímavá. Druhá půlka knížky, eseje o psaní sci-fi, byla o něco zajímavější, ale o to zdlouhavější. Celkově tedy nic moc.

19.05.2022 3 z 5

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Úžasný politický román, který baví a děsí od začátku do konce. Vynikající postavy, skvělý spád, dialogy propracované, prostě všechno v této knize funguje na výbornou.

08.05.2022 5 z 5

Průšvihy Billa Madlafouska Průšvihy Billa Madlafouska David Laňka

Příjemné poslouchání s dětmi v autě. Jednoduché příběhy, skvělý přednes pana Kaisera a vhodná délka. Dětská jednohubka…

01.05.2022 3 z 5