e-fox_slow e-fox_slow komentáře u knih

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Zajímavý hudebně-literární zážitek. Dle mého názoru jsou v příběhu krásné slovní hříčky pomocí kterých autorka dokázala pobavit i vyjádřit hloubku. Je pravda, jak zaznívá v některých recenzích, že se slovní spojení občas opakují, ale podle mě tím měla být vyjádřena gradace nebo propojení dějových linií. Myslím, že autorka nepředkládá nic víc a nic míň než laskavé příběhy, kterými chce k laskavosti inspirovat i své čtenáře. Určitě stojí za to nechat se naladit :)

09.11.2023 5 z 5

Kuchařka pro začátečníky Kuchařka pro začátečníky Fiona Watt

Je to už pár let, co se mi tato kuchařka dostala do ruky. Byla u úplných začátků mého vaření a stále k ní mám (možný trochu nostalgicky) vřelý vztah. Určitě jsem nevyzkoušela vše, ale k řadě receptů se ráda vracím i dnes :) Vše je krásně popsáno krok za krokem a hlavně musím vyzdvihnout pěkné provedení. Doplnění jednotlivých kroků postupu o nákresy i o skvělé fotografie výsledných pokrmů recepty oživí a vnese do vaření trochu pestrosti a radosti navíc...

10.05.2023 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Je to takový hřejivý příběh...
Knížka vhodná k přečtení, když máte pocit, že je na světě moc smutno, nebo že už nezbylo žádné dobro.
Takové milé připomenutí, že někdy stačí jen trochu zpomalit, trochu naslouchat, trocha soucitu, trocha lásky k pečení a trocha vřelosti...

17.02.2023 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Nebylo to špatné, ale...
Těšila jsem se na návrat do Alagaësie ke svým oblíbeným postavám, a ten se tak úplně nekonal. Začátek teda vypadal slibně, znovu číst o Eragonovi, Safiře a dalších, bylo to, jak píše autor v doslovu, jako vrátit se po dlouhé cestě domů. Nicméně kniha se nakonec více věnovalo povídce Červ, která s Alagësií, jak ji známe, až tak moc společného nemá. Sama povídka nebyla špatná, ale pro někoho, kde se těšil na rozvíjení příběhů a osudů známých postav, byla trošku zklamáním.
Nakonec hodnotím knihu čtyřmi hvězdičkami, což je ode mě na Paoliniho málo, ale zároveň tím nechci říct, že knížka nestojí za přečtení. Jen to vyjadřuje moje zklamaná očekávání, za což autor koneckonců nemůže...
Ještě bych chtěla vyzdvihnout hrozně elegantní číslování stránek (to mě vážně fascinovalo a knížce to dodávalo zvláštní šarm) a taky fakt, že Paolini je jeden z mála autorů (možná jediný), u kterého mě baví číst i poděkování ;)

14.02.2020 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Pro mě druhá kniha od této autorky, která dokonce předčila tu první. Mě (na rozdíl od některých dalších čtenářů) kniha Sůl moře vtáhla a zaujala o něco více než V šedých tónech (i když ta byla taky skvělá). Bavilo mě střídání postav i krátké kapitoly, díky nim jsem byla v neustálém napětí a motivovalo mě to číst dál a dál. Jediné co bych vytkla byl fakt, že tři postavy byly trochu černobíle kladné a jedna záporná - možná by stálo za to kladné a záporné vlastnosti mezi ně rovnoměrněji promíchat. Nicméně knížce to na atraktivnosti neubírá a alespoň je jednoduší se v příběhu orientovat a sympatizovat s určitými postavami ;)

24.06.2019 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Do této knížky se mi moc nechtělo. Upřímě, Stmívání jsem nečetla pro svou nelásku k upírům a nevěděla jsem, co bych od Hostitele měla čekat. Navzdory tomu jsem se podívala na film a byla jsem hrozně mile překvapená! Když se o pár dní později objevila potřeba půjčit si novou knížku, už bez váhání jsem šla pro Hostitele :)
Jestli se snad na začátku čtení objevila malá obava, že se budu nudit, když už hlavní kostru příběhu díky filmu znám, byla to obava neoprávněná a brzy zmizela.
Kniha byla velmi čtivá, oceňuji autorčin styl psaní, i úžasnou schopnost popisu pocitů a vnitřního světa. Sice mě to nepřesvědčilo k přečtení ostatních knih od Stephenie Meyer, ale za toto dílo rozhodně palec nahoru :D

20.04.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha Sedmilhářky ve mě udržovala neustále napětí. Stále se odhalovalo něco nového, a přesto vždy kousek zůstal skryt. Po celou dobu jsem se ptala - Kdo je vrah? A nespočetněkrát jsem trnula, snad ne ta, nebo ten... A konec? Vážně mě překvapil. Parádní kniha, za sebe doporučuji :)

04.04.2018 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Markus Zusak mě zaujal Zlodějkou knih a tak jsem si chtěla přečíst něco dalšího. Podle anotace jsem si nebyla jistá, jestli to bude kniha pro mě, pár prvních stránek tahle nejistota přetrvávala, ale nakonec byla knížka příjemným překvapením. Posel mě donutil prožívat chvíle radosti i smutku, štěstí, bolesti, osamění, odvahy i vděčnosti. Krásný zážitek!
PS: Při první příležitosti jsem si dala mátovou zmzlinu s kousky čokolády (bohužel mučenkouvou neměli ;) )

08.06.2017 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Když jsem si knížku půjčovala, nebyla jsem si úplně jistá, co od ní čekat. Bála jsem se, že mě nebude bavit, ale byla jsem nadšená! Pokaždé když jsem knihu zavírala, dělala jsem to jen proto, že jsem musela, vždycky mě zajímalo, co se bude dít dál. Knížka se dobře čte, má poutavý děj, ale zároveň jsem v ní našla hluboké myšlenky a inspiraci. Je pravda, že se některé věci řeší o trošičku déle než by bylo nutné, ale to nemění nic na mém pozitivním dojmu z tohoto díla. Za mě můžu jen doporučit :)

01.06.2017 5 z 5

Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Timothée de Fombelle

Musím se přiznat, že knihu jsem četla asi před rokem a půl, takže vzpomínky na ni nejsou úplně čerstvé (vzhledem k mému nedávno založenému účtu jsem komentář nemohla napsat dřive ;)), ale i teď si živě vybavuji jak mě knížka uchvátila. Možná jsem až moc nekritická (nebo jsem to zapomněla), ale nemám co bych vytkla. Hrozně se mi v souvislosti s ní líbí jedno slovo, které někteří použili ve svých komentářích - je kouzelná! Všem vřele doporučuji :)

18.04.2017 5 z 5