Dryáda Dryáda komentáře u knih

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Úžasná kniha nabitá radami, inspirujícími tipy a plná citátů. Nabízí myšlenky, nad kterými lze podumat. A dá se přečíst za 2 hodiny (možná i méně u rychlejších čtenářů :) ).

06.05.2016 5 z 5

Kedrigern a drak Comme il faut Kedrigern a drak Comme il faut John Morressy

Hezky to ubíhá tak dlouho, až to začne nudit. Všechno je takové pozitivní, žoviální a dokonalé. Bohužel to není čtení pro mne.

14.12.2015

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Za ty naivně poetické pasáže (a tady nemám na mysli Marigolda) jedna hvězda dolů.

05.07.2015 4 z 5

Očekávání Očekávání Šiniči Hoši

Jednoduché a lehce čitelné povídky s nádechem napětí a mystiky. Bohužel je v nich patrný téměř stejný vzorec, který v půlce knihy začíná nudit.

11.01.2015 3 z 5

Stručné dějiny anglické literatury Stručné dějiny anglické literatury Robert Barnard

Autor knihu prezentuje jako "úvodní učební příručku pro studenty angličtiny", ovšem osobně bych ji takto neviděla. Autor často používá jen příjmení, srovnává autory s pozdějšími, o kterých se čtenář dovídá až o několik stránek dále (případně o několik kapitol). Zahlcuje čtenáře svými teoriemi a názory i předpoklady (chvílemi jsem měla dojem, že se mu John Milton se svými budoucími plány svěřoval). Některé autory a jejich slavná díla rozebírá až zbytečně na 4-5 stran, aby záhy shrnul další 3 v jednom odstavci.
Možná jsem jen náročný čtenář, ale takto si skutečně "úvodní učebnici" nepředstavuji. Přesto, abych přidala také něco z pozitivní stránky, se člověk doví spoustu zajímavých faktů i klepů o spisovatelích, které sice autor limituje svým výběrem, ale rozhodně se řadí k slavným postavám anglické literatury.

16.03.2014 3 z 5

Truchlivý Bůh Truchlivý Bůh Jiří Kratochvil

Divné, zmatené, jakoby se to snažilo o něco víc, než ve výsledku vzniklo. Neudělalo to na mě vůbec žádný dojem a nedokázala jsem knihu dočíst. A nebudu se ani pokoušet (proto hodnocení přenechám jiným).

15.02.2014

Šibumi Šibumi Trevanian (p)

Netroufám si to hodnotit, ale pro mne to byla těžká nuda.

10.06.2013

Pohádka Pohádka Raymond E. Feist

Úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. U napínavých momentů jsem skoro až nedýchala, u strašidelných jsem se téměř bála a posledních 200 stran jsem prostě musela dočíst během jednoho dne. Dokonce i začátek knihy, kde se děj teprve rozjížděl a seznamoval s postavami a kde mívám obvykle problém se prokousat k samotnému dění knihy, mě nutil číst dále.

09.04.2013 5 z 5

Devět bran k tajemství hory Kóra Devět bran k tajemství hory Kóra Věra Halászová

Knihu jsem rozečetla, ale nedočetla. Moc jsem nepochopila, co se paní autorka vlastně snažila touhle knihou povědět. Možná bych se to časem dověděla, ale opravdu mě to nebavilo. Navíc to na mě místy působilo, jako kdyby sama tápala v tom, o čem píše. Pro mne tak trochu zklamání.

07.11.2012

Říše slunce Říše slunce J. G. Ballard (p)

Historicky velmi zajímavá, místy poněkud zdlouhavá a dost nechutná kniha. Ke konci se mi nad tím už opravdu dělalo zle.
Pokud tohle Ballard opravdu prožil, má můj obdiv, že si dokázal zachovat zdravý rozum.

02.06.2012