Devět bran k tajemství hory Kóra přehled

Devět bran k tajemství hory Kóra https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136229/devet-bran-k-tajemstvi-hory-kora-136229.jpg 5 2 2

Posvátná hora Kóra je protkaná stezkami poutníků, kteří odedávna směřují k zázračným místům rozsetým od jejího úpatí až k vrcholu. V průběhu dějin se zde stavěly buddhistické, křesťanské i šintoistické svatyně. V současnosti jsou na hoře ruiny jak těchto starých klášterů a chrámů, tak i novodobá kultovní centra. Co zvláštního zde všichni poutníci během staletí doufali najít a jaké tajemno tu pořád ještě hledají? Co tvoří „posvátno“ nějakého místa a jak se přenáší v čase? Kniha, pojednávající o současných formách náboženského života v Japonsku, se pokouší odpovědět na tyto otázky devíti sondami do jeho kulturních tradic. Popisuje mnohavrstevný náboženský život Japonců, soustředěný kolem posvátné hory na ostrově Kjúšú. Snahou autorky, která v oblasti posvátné řeky Čikugo a hory Kóra podnikla opakovaný antropologický výzkum, je přiblížit českým čtenářům způsob myšlení a cítění obyvatel jedné konkrétní části Japonska, ukázat, jak vnímají Japonci svůj rodný kraj, a také to, v čem je toto vnímání zachytitelné – tedy kulturu celé oblasti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Devět bran k tajemství hory Kóra. Přihlašte se a napište ho.

Dryáda
07.11.2012

Knihu jsem rozečetla, ale nedočetla. Moc jsem nepochopila, co se paní autorka vlastně snažila touhle knihou povědět. Možná bych se to časem dověděla, ale opravdu mě to nebavilo. Navíc to na mě místy působilo, jako kdyby sama tápala v tom, o čem píše. Pro mne tak trochu zklamání.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Devět bran k tajemství hory Kóra v seznamech

Věra Halászová