Drgajda Drgajda komentáře u knih

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Skoda, cekala jsem detektivku se vsim vsudy, ale byla to pouze kriminalka, tzn. asi po tretine knihy bylo jasne, kdo je pachatel, ze hlavni hrdinove preziji, zlosyn bude dopaden a zamackneme slzu nad happyendem v americkem stylu. Vytkla bych i nekolik popsanych skutecnosti, ktere by pri opravdovem vysetrovani takoveho tezkeho zlocinu, resp. tezkych zlocinu muselo byt jinak - napr. Leona je i pro policii jasnou budouci obeti vraha a oni ji reknou, ze nedostane policejni ochranu, protoze maji malo lidi? No wtf? Musim ale uznat, ze napsane je to jinak poutave, svizne, ctive.

31.08.2016 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Autorka ma nesmirny cit pro liceni charakteru a vzhledu postav. Hlavni hrdina lidsky uveritelny s lepsimi a horsimi vlastnostmi. Dobre a ctive napsana kniha, nicmene obcas ve mne budila dojem, ze se spisovatelka snazi nesmyslne dej natahovat. Zaver zajimavy, ale uplne neprekvapil/nesokoval, mozna by bylo dobre jeste par okolnosti vysvetlit. Za me prumernejsi detektivka.

22.08.2016 3 z 5

Případ odvážně nastražené léčky Případ odvážně nastražené léčky Erle Stanley Gardner

Jedna z mnoha prvotridnich Gardnerovych detektivek psana sviznym poutavym stylem (z vetsiny text tvori dialogy hlavich postav), kdy casto ctenar do posledni chvile opravdu netusi, kdo je vrah.

09.08.2016 4 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Kniha jest byti sice obsahu nevalneho, pojednavajic o vsemoznych uskalich skupiny person nadmerne alkoholu pozivajicich a jemu holdujicich, ovsem mistrne pouziti jazyka ceskeho z pera Frantiska Moravce nebo take Lou Fananka Hagena zvaneho toto dokonale kompenzovati zvlada.

07.08.2016 4 z 5

Pohádky z pekelce Pohádky z pekelce František Nepil

Nadherne neotrele pohadky z pera pana Nepila, ktere svym jemnym laskavym humorem pohladi na dusi nejednoho maleho i dospeleho ctenare, pricemz v zaveru pokazde prinesou nenasilnym zpusobem mnoho ponauceni... Rada prectu svym detem, az dorostou do prislusneho veku.

02.08.2016 5 z 5

Hotel Pastis Hotel Pastis Peter Mayle

Oddechova kniha pro letni vecery, pekny lidsky pribeh lehouncce se dotykajici zanru cervena knihovna. Konec ma neskutecny spad, clovek preje sympatickym lotrikum, jejichz usilovani o dokonaly lup je pouze vedlejsi dejova linie, ale krasne knihu ozivi.

31.07.2016 4 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Připojuji se k názoru, že tuto knihu nemohl autor napsat v lucidním stavu. Ihned po dočtení mě napadlo, že musel ujíždět na LSD. Námět zajímavý, ale zpracovaní tragické. Až tolik by mi nevadilo chaotické skákání z přítomnosti do retrospektivy, výrazně horší bylo zmatečné prolínání skutečnosti nadpřirozenem a celkově neučesaná forma vyprávění. Konec se nedá nazvat uzavřený ani otevřený, ale spíše polouzavřený. Rozhodně bych nikomu ke čtení nedoporučila.

18.07.2016 1 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Kniha poutave napsana. Zaver me velice prekvapil, nicmene mohl byt zpracovan lepe.

18.04.2016 4 z 5