Donatello Donatello komentáře u knih

Pacifik: Peklo za oceánem Pacifik: Peklo za oceánem Hugh Ambrose

Velice si vážím pana Ambrose, protože pouze jeho tvrdou prací vznikl tento diamant mezi knihami o válce v Pacifiku.
Je to zkrátka borec. Jen mě mrzí, že ve filmu chybí dvě postavy z knížky, ale za to on nemůže...

Den D, 1944 : Hlasy z Normandie Den D, 1944 : Hlasy z Normandie Robin Neillands

Přehledně sesumírované informace z "obou stran barikády" o vylodění v Normandii proložené příběhy přímých účastníků, moc se mi to líbilo a doporučuji přečíst pokud se zajímáte o historii II.W.W. ;-)

02.01.2013 4 z 5

Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Mark Bowden

Rangers lead the way! Nejdříve jsem viděl film a když jsem potom četl knihu, naprosto přesně jsem věděl o jakou scénu z filmu jde. To svědčí o výborném zpracování a natočení filmu z bezvadně napsané předlohy. :D

Čtyři z tanku a pes Čtyři z tanku a pes Janusz Przymanowski

Pěkně napsané. Napínavé tam, kde to napínavé být má. Těmito knihami začal můj velký zájem o II.světovou válku :)

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Obdivuji generála Fajtla za to, co dokázal i za to co přežil, ale nejvíce za to, že to NIKDY nevzdal a rval se jako Lev za jehož vlast bojoval.

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Při čtení v metru na mě ostatní koukali jako na malomyslného, ale kniha je velmi čtivá a zábavná! :)

16.12.2012 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Viděl jsem film a musím říct, že jsem potom potřeboval nějaký čas, abych to roztrávil... knihu si určitě přečtu :)

19.11.2012

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Naprosto věrohodně popsaný příběh spojeneckých vojáků v japonských zajateckých táborech. Mě osobně je Krále docela líto. Poskytoval jídlo a peníze, i když za to chtěl nějakou tu službičku, díky kterému ostatní přežívali a oni se na něj nakonec vykašlou. Život je krysa. Zajímalo by mě, co dělal Král po návratu domů, jestli se postupně vzpamatoval, nebo zůstal zlomený až do konce života. Opravdu skvěle vylíčená tragédie života.

19.11.2012 5 z 5