Jaroushek Online Jaroushek komentáře u knih

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Výborná svěží lineárně se ubírající detektivka bez zbytečných zvratů a násilností.

27.08.2023 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

V mnoha ohledech bohužel nedotažené scifi, na kterém je zub času znát dle mého mnohem víc, než třeba u Bradburyho. První část knihy zajímavější a napínavější, ve druhé půli už jsem se těšil, až budu u konce a konec samotný to mírně vylepšil. Celkově ale stále slabší Kingovka.

14.07.2023 3 z 5

Sirény Sirény Joseph Knox

Svižně ubíhající thriller, který umí na čtenáře přenést atmosféru klubů, drogových doupat a jejich pochybných existencí i pocity hlavního hrdiny holdujícího alkoholu a drogám. Děj přehledný, postavy osobité, bez hluchých míst.

02.04.2023 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Zatím nejslabší kniha z této série. Jedna z mála zajímavých pasáží byl manželský pár v chatě. Přišlo mi, jako by to bylo od jiného autora než předchozí díly.

20.04.2021 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Tohle nebyl úplně můj šálek kafe. Vtipných scén velmi málo, postavy nezajímavé, děj na posledních pár stránkách už jsem vyloženě přetrpěl.

Jednoho takového šetřílka jsem jako dítě měl v rodině taky. Skořápku od vajíčka prstem ještě vyškrábnul, wifi na noc vypínal, pro korunu by si nechal koleno vrtat, počítal, kdo kolik snědl za den . . . Všichni od něj dali ruce pryč, hned jak jen mohli.

17.09.2023 2 z 5

Příručka vojáka AČR Příručka vojáka AČR kolektiv autorů

Klasika, která se dostává na začátku základního kurzu vojenské přípravy ve Vyškově. Část aktuální, část obsolentní, je to takový hrubý úvod do vojenství.

31.12.2022 4 z 5

Pekelná síra Pekelná síra Lincoln Child

Moje první kniha z této slavné série. Vůbec jsem netušil, jak moc hraje v těchto knihách roli nadpřirozeno, tudíž jsem byl o to více napnutý. Znalost předchozích dílů není nutností, ale výhodou. Celkově napínavá a svižně ubíhající záležitost, která mě navnadila na další díly.

21.10.2023 5 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Kdo se do knihy pustí, určitě by neměl očekávat nějakou akci a napětí. První třetina poměrně vleklá, seznamování se s cestujícími. Hezké znázornění toho, že každý má nějaký svůj příběh, naplánovanou budoucnost, někoho, kdo na něj čeká a nebo spoléhá. A pak stačí jeden okamžik a vše je naruby. Přežít potom může být to nejtěžší, jelikož ne každý se zvládne s tak velkým zásahem vyrovnat. Emoce pracují v poslední třetině hezky, nicméně kniha neobsahuje nic, co by se mi vrylo do paměti nebo zanechalo hlubší stopu. 70%

16.09.2021 4 z 5

Bounty Bounty Michael Byrnes

Kdyby dílo udrželo tempo nastavené v první polovině, neváhal bych a šel do plného hodnocení. Bohužel, postupně ubývá napětí a jak i v jiných komentářích zaznělo, závěr je vyloženě odbytý i za předpokladu případného pokračování a to mě mrzelo. Co se mi naopak líbilo bylo trefné poukázání na nebezpečí rozšiřujících se možností technologií a taky sehranost vyšetřovacího týmu, kdy je milou změnou, že není přítomen žádný do očí bijící hlupák mezi vyšetřovateli.

Co se technických věcí týče, i já jako laik jsem neměl žádný problém s porozuměním. Kdo má základní znalosti a případně je ochotný si během jedné minuty na internetu najít, o čem přesně je řeč (i když v mnohých termínech se snaží autor čtenáře poučit), nebude mít žádný problém s pochopením.

27.12.2020 4 z 5

Advokáti mrtvých Advokáti mrtvých Pavel Nečas

Obrovský potenciál, který není ani za mák využitý. Spousta lékařů, kteří měli rozhodně co říci, ale obsah není o zajímavých kazuistikách ani o perličkách z tohoto oboru. Každý rozhovor má téměř totožné otázky a proto ve výsledku splývají jeden do druhého a žádný není ryze originální. Tazatel se baví o rybaření, politice, studiu na fakultě, ale ze samotného oboru a kolem případů se točí tak 3% knihy. Obrovské zklamání a nedoporučuji.

02.10.2019 1 z 5