DivnýJanko DivnýJanko komentáře u knih

Soso Soso Helena Bobińska

pre mňa milé čítanie, niesom žiaden liberálko a s postavou Otca národov J.V.Stalina nemám problém, to táto doba má problém so Stalinom, lebo Tma nikdy neprijme Svetlo

03.05.2019 4 z 5

Ami, chlapec z hvězd Ami, chlapec z hvězd Enrique Barrios

NWO z južnej ameriky, takmer si nevšimnete ten program pod textom, ale chýba tomu svedomie, toľko môj názor na tohto obdivovateľa starého zákona

01.03.2019 2 z 5

Lotrove kázne Lotrove kázne Pišta Vandal (p)

Milé, jazykovo košaté, plné zjavných i skrytých poínt. V štýle Satinského Šľak ma ide trafiť. Štefan sa naozaj dobre číta. odporúčam ako oddychové jednohubky.

26.02.2019 3 z 5

Dejiny slovenskej fotografie Dejiny slovenskej fotografie Ľudovít Hlaváč

nádherná obsiahla, odborná publikácia, ktorú odporúčam

11.01.2019 5 z 5

Černé a bílé Černé a bílé Alexander Kotov

Alexander Aljechin, pod dlupou, úprimného autora-šachistu, jeho doba, víťazstvá, prehry, ženy a smrť. nádherná kniha.

Zákon smotany Zákon smotany Vladimír Ferko

naozaj príjemné dielko, mám tušenie, že už druhý krát asi nebude tlačené dlhšiu dobu. neodporúčam čítať havloidom, slniečkárom a protislovenským živlom. zbytok si užije trefné spojenia v atmosfére bystrých viet a postrehov.

13.11.2018 5 z 5

Neviditelno - Rozhovory o odvrácené straně světa Neviditelno - Rozhovory o odvrácené straně světa Miroslav Polreich

jedna z kníh z kategórie: Treba si prečítať. osobne sa mi páči, že je dvojazyčná...

Rok Lasicu Rok Lasicu Ján Štrasser

nechce sa mi veriť, že sa dá takto padnúť. Štrasser sa hrá na inteleguána a Lasica je smutný pomník humoru, ktorý už nedosiahne ani keď sa postaví na stoličku a na špičky.

05.11.2018 odpad!

Žena bez čísla Žena bez čísla Iby Knill

zo životopisu "spisovateľky" ma zaujalo toto: "Nakoniec ju poslali do koncentračného tábora Osvienčim-Brezinka, kde jej na zápästie nevytetovali číslo. Dodnes netuší, či na ňu zabudli, alebo neoznačili ani ďalších z transportu. " Nedôkladný nemci? Nepoznám. Ale tak máme predpripravených ďalších potencionálnych "spisovateľov", z transportu. Uvidíte. ;)

27.09.2018

Pravda Pravda Terry Pratchett

Vynikajúce. A podobnosť s realitou dneška je čisto náhodná. Ale vyžaduje čítať medzi riadkami, dokonca by som povedal, že momentami je kniha nekorektná čo si isto nikto nevšimne. ;)

25.09.2018 5 z 5

Absurdity vysokých škôl a inteligencie na Slovensku Absurdity vysokých škôl a inteligencie na Slovensku Ján Dudáš

povinné čítanie pre každého slováka, či bol na vysokej alebo nebol, prudko čítavá kniha, o dejinách, o čechizácii Slovenska, o judaizácii dôležitých postov.... po tejto knihe budete vidieť veci okolo seba inak! túto knihu by som zhadzoval z lietadiel a rozdával po dedinách. neexistuje kniha s takým veľkým a presným záberom o slovenskej inteligencii/múdrosti a mechanizmoch ktoré nás umelo udržiavajú v temnote. kúpte a prečítajte si ju!

17.09.2018 5 z 5

Půlkacíř Půlkacíř Karel Kryl

mimoriadne zaujímavá kniha, kde Kryl až chirurgicky presne okrem svojej životnej púte okomentuje aj porevolučné diane a jeho osoby a "osobnosti" odporúčam

10.09.2018 5 z 5

Banda zlodejov Banda zlodejov Milan Krajniak

pán Krajniak je dôležitou osobou v spise Gorila, takže tak, nájdme v knihe aj čo to o B.Kollárovi ale nič o pánu Krajniakovi, je to možné? Je. Keď zlodej kričí chyťte zlodeja. Inak počin chválim, dozvieme sa veľa zaujímavého, ale rovnaké množstvo sa nedozvieme, viď ako podnikal pán Krajniak a prečo je v spise Gorila...

07.09.2018 2 z 5

Koncovka Koncovka Frank Brady

výborná kniha a skvelé čítanie, kritici prekladu sú asi zo židovskej obce, lebo samotný autor je šachista a vydanie dával konzultovať a to čo sa samotnej hry týka tam nieje toľko aby to človeka uvádzalo do mdlôb, kniha sa snaží zaplátať dieru po tom to velikánovi svojej doby, neprávom prehliadaný, len preto že spochybňoval holokaust /čo inak robí veľa autorít dneška, len sa o tom silno mlčí/ a hovoril o naviazanosti U.S.vlády na židovské kruhy, čo je tiež všeobecne známy fakt, ale pozor potkančíci! ten človek bol majster sveta v šachu v dobe, keď IBM muselo zavolať lietadlo aby prepravili 32MB z miesta na miesto, analýzu partií si robieval sám, čo by dnešný chytráci smart-doby bez pc programov tažko zvládli s takou presnosťou prepočtov, je to proste svojrázna kniha o svojráznom človekovi ktorý bol perfekcionalsita do detailov, od hľadania cesty k šachom až k Bohu "Šachy to je hľadanie Pravdy." - Bobby J. Fischer -

03.09.2018 5 z 5

Mingovia v príbehoch a v histórii Mingovia v príbehoch a v histórii Peter Čaplický

Dynastia Ming pod lupou, vyrozprávaná raz faktograficky z dobových záznamov a raz z pera človeka, ktorý sa prechádza medzi hrobkami a pozerá sa na to čo po Mingoch zostalo. Výborné čítanie, dozviete sa informácie, ktoré sú nepostrádateľné pre všeobecný rozhľad a pre pochopenie pádu takého rodu. p.s. za poradcu si nikdy nevyberajte eunucha mongolského pôvodu.

23.08.2018 5 z 5

Sen v červeném domě I Sen v červeném domě I Süe-čchin Cchao

skúste si porovnať český a slovenský preklad, ak budete mať príležitosť ;) sú to iné knihy, tak iný je český prekald oproti slovenskému. osobne si myslím, že pani Marina Čarnogurská je najsilnejšia sinologička v obore. ak neveríte skúste porovnať aj preklady Lao´c.

23.08.2018

Ranní ptáček Ranní ptáček Eric Malpass

krásne, oddychové, v rovinách klasického anglického humoru s niečím naviac

21.08.2018 5 z 5

Můj život v Kristu Můj život v Kristu Jan Kronštadtský

Nektár, a opäť je mi divné, že sa preložia len state z jeho knihy a nie kniha celá. Ide tu o groše? Nikto nevie prečo? Alebo, že by stále vadí, cenzorom všemocným, že je to východná /ruská/ náuka?? Ak tak hamba im.

28.03.2018 5 z 5

Rozprávania ruského pútnika Rozprávania ruského pútnika neznámý - neuveden

V podstate úvod do východnej mystiky a jednoduchej ale účinnej Ježišovej modlitby, za ktorú ďakujem zo srdca. Okrem živého jazyka a prekrásnych príbehov pútnika, máte možnosť nahliadnuť do múdrosti východných Starcov/Otcov z citácii, ktoré sa dochovali v Dobrotoľubji/Filokalii. Ktorú nemajú ani češi ani slováci do dnešných časov kompletne preloženú. Naviac v bohatom registri opäť nájdete minimálne zaujímavé mená mystikov, kňazov, hľadačov pravdy, ktorých knihy takisto vôbec nenájdete v prekladoch ani slovenských ani českých ;) takže knihu vrelo odporúčam, momentálne ju čítam už druhý krát /pracujem v antikvariáte a verte že mám čo čítať/ a jej energia ma mocne stále priťahuje /dosť podobná silou knihe od P.Florenského Soľ zeme/ stále sa dá do jej oživujúceho prameňa ponoriť a nechať sa omyť od hlúposti, prazdnoty a zloby dňa dneška. p.s. je obrovskou hambou pre oba národy, že preklady ani Filokalie ani už spomenutých mystikov, nie sú schopné urobiť. viem, alebo lepšie povedané tuším koho ruky nechcú otvoriť dvere, jedny sú jeruzalemské a druhé rímske... Slava Issusu Christu IC XC NI KA

21.03.2018 5 z 5

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

nie každému je dané preniknúť do tohto viacvrstvového príbehu Slovanov synov Slávy... no aj plytké oko ozdobené ústami pýchy sa rado vyjadruje, hlavne vtedy keď nič nepochopilo a samo nič nestvorilo, však páni bratia ;)

06.03.2018 5 z 5