Absurdity vysokých škôl a inteligencie na Slovensku

Publikácia Jána Dudáša - vysokoškolského pedagóga, docenta a doktora vied - prináša pozoruhodný, priam panoramatický pohľad do minulosti školstva, zvlášť vysokého, a to v európskom i slovenskom kontexte od staroveku až po súčasnosť. Rozsiahlosť získaného materiálu umožňuje lepšie si všimnúť charakter prípravy i postavenie vzdelaného človeka, inteligencie ako spoločenskej skupiny nielen v spoločnosti, ale aj "katakombách" školského organizmu. Osobitne zaujímavé sú kapitoly, ktoré priam chirurgicky, ostrým rezom skalpela, odhaľujú "absurdity" tohto vývoja v posledných desaťročiach. Kniha - o tom sotva možno pochybovať - vyvolá celkom iste polemiku. To je však určite lepší osud knihy, ktorá sa Vám dostáva do rúk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387088/absurdity-vysokych-sk-l-a-inteligen-9Ze-387088.jpg 2.52
Literatura naučná, Vzdělávání
Vydáno · Spolok slovenských spisovateľov (SSS)

Kniha Absurdity vysokých škôl a inteligencie na Slovensku

DivnýJanko
17.09.2018

povinné čítanie pre každého slováka, či bol na vysokej alebo nebol, prudko čítavá kniha, o dejinách, o čechizácii Slovenska, o judaizácii dôležitých postov.... po tejto knihe budete vidieť veci okolo seba inak! túto knihu by som zhadzoval z lietadiel a rozdával po dedinách. neexistuje kniha s takým veľkým a presným záberom o slovenskej inteligencii/múdrosti a mechanizmoch ktoré nás umelo udržiavajú v temnote. kúpte a prečítajte si ju!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

IQ, inteligence školství Slovensko, Slovenská republika

Ján Dudáš