differenthuman differenthuman komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tohle je podle mého jeden z nejlepších dílu celé ságy. Pamatuji si přesně, když jsem dostala do rukou první díl a také si pamatuji, jak jsem poprvé otevřela tuto poslední knihu a vlastně se mi ji ani nechtělo číst. A to kvůli tomu, že jsem nechtěla aby to skončilo. Ale poté co jsem ji poprvé dočetla mi došlo, že tím nic nekončí. Ano, knížky už další zřejmě nebudou, ani filmy, ale Harry žije pořád s námi v našem srdci a nezáleží na tom, jestli dál pokračuje jeho série. Můžu ty knížky číst stokrát za sebou a nikdy mě nenudí. Můžu stokrát číst jak někdo umírá, a stejně si pokaždé pobrečím. Líbí se mi ta atmosféra té knihy. Sálá z toho napětí, ale místy také vnitřní klid, i když je ho tam málo. Je to emocionálně nabité. Spousty pocitů míšících se dohromady. Skvělá kniha, kterou jsem četla asi tak 7krát. Nejvíce se mi líbí, že když nemám co číst, Harry je vždycky první po čem sáhnu, protože v tom mám jistotu, že mě to bude bavit a že příběh budu prožívat s hrdiny do posledního dechu.

09.08.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

V deváté třídě jsme měli jako povinnou četbu Memento od Johna nebo jakoukoli jinou knížku s drogovou tématikou. Pamatuji si, když moje sestra měla tuhle knížku jako povinnou četbu ve druhém ročníku na gymnáziu. Hrozně jsem si jí chtěla přečíst, ale bylo mi v tu dobu asi 12 a máma mi to nepovolila. Teď jsem ani chvíli neváhala a šáhla jsem po ní, nejen protože to byla povinná četba, ale hlavně proto, že jsem si jí moc chtěla přečíst. A musím říct, že mě velice zaujala. Ještě pořád si neumím představit, jaké to muselo být v tomhle žít. I když je ten příběh odstrašující myslím, že by ho měly číst i děti. A tím myslím ve věku takových 13-14 let. Protože po přečtení téhle knihy se mi z drog zvedal žaludek ještě více, než předtím. Kniha je podle mého názoru hrozně čtivá, já jí přečetla během pár dní (přiznám se, že jsem četla i pod lavicí ve škole :D ) . Takže, pokud jste tuhle knihu ještě nečetli a chcete si přečíst něco "naučného", ale zároveň lidského, doporučuji tuhle knihu!

15.07.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha. Opět jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. V tomto díle se hlavně hrozně moc sama vidím v Harrym. Mám takové ty dvě stránky(ohledně jako každý z nás) a líbí se mi, že je mají i kladní hrdinové, že i ti jsou svým způsobem ,,špatní'. A moje druhá stránka je téměř totožná s tou Harryho špatnou stránkou. Je skvělé, že obzvlášť v této knize je poukázáno na Harryho obě stránky více, než v předchozích dílech. Tenhle díl miluji i zfilmovaný a myslím, že je to jeden z nejlepších filmů a jedna z nejlepších knížek, který jsem kdy viděla a kterou jsem kdy četla :).

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Úžasná kniha. Četla jsem ji 3x a pokaždé mě hrozně bavilo ji číst. Možná pravý důvod tím, že se mi kniha až tolik zamlouvala bylo to, že já a Tess jsme si dosti podobné. Ne ve věku, ani v dalších věcech. Ale také mě velice okouzluje umění, ráda maluji, dokonce máme i téměř stejnou barvu vlasů. Především ale já jsem také mladší sestra. Moje sestra je také o pět let starší a když jsem četla tu knihu, dost mě zamrzelo, že já takový vztah se sestrou nemám. Moje sestra je téměř ztělesněním Beatrcie a já naopak Tess. Ovšem náš vztah nikdy nebyl ani nebude takový, jako byl ten jejich. A možná právě proto se mi ta kniha náramě líbila a určitě doporučuji si ji přečíst :).