Denny456 Denny456 komentáře u knih

Povodně 2002 - Živel a my Povodně 2002 - Živel a my kolektiv autorů

No nemůžu úplně řící, že jsem knihu přečetl, protože se jedná v podstatě o knihu fotografií a text je asi tak na dvě minuty. Fotky parádní, když pomineme co zachycují.

12.08.2022 3 z 5

Mlsoun. Kniha první Mlsoun. Kniha první Jeff Lemire

Dobře bláznivej komiks. Kresba za mě spíše průměrná, ale děj super. Postapo, které je zase jiné a zajímavý hrdinové. Takže s chutí na druhej díl.

Audit podniku a jeho operací Audit podniku a jeho operací Jiří Dvořáček

Pracovní věc. Přečtená a poučná. I s dobou vzniku stále použitelná. Nic jiného v tom nehledejte.

Světlo rytířů Jedi Světlo rytířů Jedi Charles Soule

Star wars je můj oblíbený svět. Takže za hvězdu. Mám rád, když se v knize vyskytují hodně rytířů Jedi a dozvídáme se o nějakých jejich vychytávkách. Takže druhá. Mám rád, když se v tomto světě pohybuji i v jiných obdobích, než je základní kánon. Třetí. Mám rád, když je v knize zajímavý zlosyn, hodný tohoto slova. Zde jsou Nihilové a čtvrtá hvězda. Ale to je vše. Ty poslední dvě za nadprůměrný děj a wau efekt kniha nedostane. Snad jindy.

Koření chudých Koření chudých Aleš Rezek

Tak já vám nevím. Tohle bylo tak podivuhodný, že jsem to fakt celé přečetl a snažil se to vstřebat. Ta knížka fakt není o žádném ději. Není ani o zajímavých postavách. V podstatě v celé knížce není nikdo sympatický. Všichni se flákají, na všechno kašlou a jen pijí a sexují. Snad tím chtěl autor něco říci k osmdesátkám. Podle některých dnes již starších známých takové možná částečně i byly. No na odpad to narozdíl od Chaloupek není, ale žádná velká sláva to taky není.

06.08.2022 1 z 5

Občasná válka Občasná válka Nick Kocher

Když s někým telefonujete a on s vámi normálně komunikuje, ale jediné co říká je : "Já jsem Groot".... jo tak tohle je ono. Lehčí verze Strážců Galaxie s dvěma hlavníma postavama a spoustu praštěného humoru. Něco mezi dětským a puberťáckým komiksem s tím, že za puberťáky se mohou vydávat i zdatní čtyřicátníci.

Holky & spol Holky & spol Vojtěch Steklač

Bořík a jeho kamarádi byly moje dětství. Holky jdou a ještě jsou čitelné i po letech. Některé fórky, jakobych už slyšel, ale pořád dobrý.

24.07.2022 3 z 5

Garfield - Jím, tedy jsem Garfield - Jím, tedy jsem Jim Davis

Jendohubka na hodinku. Pobavíte se.

24.07.2022 3 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Zámek a klíč. To je tak, když někdo umí chrlit desítky nápadů, propojovat je spolu a přicházet s wau efekty několikrát v jednom dílu. A k tomu výborná ilustrace, která skvěle doplňuje scénáře. Jsem rád, že jsem si dal všechny díly najednou. Myslím, že to byla super jízda. Prostě tohle musíte.

28.06.2022 5 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

28.06.2022 5 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

28.06.2022 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Wild West: Kniha 1 a 2 Wild West: Kniha 1 a 2 Thierry Gloris

Nakladatelství Vybíral si drží stále svůj standard. I když tady jde spíše o lehce nadprůměrný příběh i kresbu než nějaký super zásadní komiks. Uvidíme co další díly.

28.06.2022 4 z 5

Vrakoviště lásky Vrakoviště lásky Eva Brabcová

Bylo mi doporučeno, přelouskal jsem, jinak bez komentáře.

29.05.2022 1 z 5

Velký vezír Iznougud Velký vezír Iznougud René Goscinny

Scénáře jsou na jedno brdo. V podstatě poháka, která se točí stále dokola. Ale proč ne. Vtipnost je zaručena, kresba taky. Měto oproti Asterixovi přijde výrazně slabší, ale jednou proč ne.

29.05.2022 3 z 5

Panoptikum symbolů, značek a znamení Panoptikum symbolů, značek a znamení Milan Mysliveček

Tohle jsem prokousával dlouho, ale stálo to za to. Četl jsem to pomalu a v klidu. Spousta zajímavostí - to se nedá přenést.

29.05.2022 4 z 5

Kniha o Praze 9 Kniha o Praze 9 Dagmar Broncová-Klicperová

Tak tohle je hodně staré, ale je vtipné si přečíst jak se čeká na metro na Černý most. Zajímavosti super.

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Zaklínače znám z knížek a z první série. Komiks je taky fajn, ale knížky jsou knížky. Byť kresba je na velmi dobré úrovni.

29.05.2022 4 z 5

Praha 7 křížem krážem Praha 7 křížem krážem Dagmar Broncová-Klicperová

Trochu zastaralá, trochu s velkým nadšením psaná, ale pořád dobré.

Slavné stavby Prahy 4 Slavné stavby Prahy 4 Zdeněk Lukeš

Tahle série je příjemná. Stavby jsou v knize podle doby vzniku a jsou krátce a čtivě popsány. Fotky jsou kvalitní. Celá kniha nalákala k pár procházkám, takže účel splněn. Jen ten rok vydání je úsměvný... když čtete o tom jak se připravují stavby, které už dlouho stojí. :)

19.04.2022 3 z 5