Denny456 Online Denny456 komentáře u knih

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Někdy bohužel platí, že čím starší tím lepší. Jako tenhle román je fakt 70 let starej. Ale kdyby mi někdo řekl, že ho napsal někdo tento rok, tak bych mu uvěřil. Neuvěřitelné. Je to opravdu mistrovské dílo, které nezestárlo ani o den.

14.11.2023 5 z 5

Barakuda: Kniha 5 a 6 Barakuda: Kniha 5 a 6 Jean Dufaux

Super kresba, trochu složitější děj. Celkově je Barakuda dobrej příbeh.

14.11.2023 3 z 5

Go West Young Man (limitované vydání 1.) Go West Young Man (limitované vydání 1.) Tiburce Oger

Tak tohle mě nadchlo. Hrozně mě bavilo, že se příběhy neopakují a pokaždé se vymyslelo něco jiného. A návaznost byla uvěřitelná. Kresba různá, což mě taky bavilo. Tohle je topka.

14.11.2023 5 z 5

Hvězda pouště Hvězda pouště Stephen Desberg

Vybíral je prostě dobrej. Málokdy šlápne vedle. Tady trochu průměrnější kresba, ale scénář to vynahradil.

14.11.2023 4 z 5

Stephen King ve filmu Stephen King ve filmu Ian Nathan

Kniha by byla super, kdyby někdo věnoval více času překladu a redigování textu. Vzhkedem k tomu, že jde vlastně o sumář fotek a textu, tak kniha funguje bezchybně jen napůl. Promarněná šance.

10.10.2023 2 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Zajímavý příběh, který se kouká na koncentráky zase trochu jinak. Kresba je spíše o fous lepší než průměr, ale tady jde spíše o příběh a ten je parádní.

10.10.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Tak tohle přečtete doslova jedním dechem. Je to krátký, je to nabitý akcemi a je to dobrý. Je pravda, že jiní autoři by z toho dokázali udělat třídílnou ságu o 1200 stranách, ale někdo to prostě umí i takto. :)

05.10.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Bylo to fajn. Celkem se od půlky dalo odhadnout kdo se skrývá za akcemi, ale to je jedno. Četlo se to hrozně rychle a bylo to zajímavé.

05.10.2023 4 z 5

Konec liDCtva Konec liDCtva Tom Taylor

Konečně něco jiného než stále stejné příběhy. Scénář tentokrát převažoval nad kresbou a to je někdy fakt dobře.

05.10.2023 4 z 5

Ostrov Dr. Moreaua Ostrov Dr. Moreaua Ted Adams

Kresba parrádní. Text brutálně zkrácen a změněn. A gender na pořadu dne. Za kresbu bych dal hodně, ale celkově je to odfláknutá jednohubka a nevužitý potenciál.

05.10.2023 2 z 5

Atentát 1942 Atentát 1942 Jiří Fidler

Jakási encyklopedická kniha, která předpokádá, že ji člověk čte od začátku do konce, protože některá hesla ze začátku jsou obsažnější a ty vzdau už ne, protože by se opakovaly. Kniha někde napůl cesty.

05.10.2023 3 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Orální historie o dámách z první republiky. Je to takové hezké povídání na jeden den. Nic moc se nedozvíte, ale je to milé.

05.10.2023 3 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Ano je to množství příběhů nalepených na jednu dějovou linku. Ano je to spíše antologie povídek a novel, než klasická kniha. Ano čte se to pomalejí - antologii, taky nečtete hned po sobě. A ne není to nudné. Jen je potřeba přistoupit na hru, kterou Martin připravil.

20.08.2023 3 z 5

Praha 3 Symbol svobody a poezie skrytý v kontrastech Praha 3 Symbol svobody a poezie skrytý v kontrastech Karel Cudlín

Krásná kniha, kránsné fotky, jednoduché texty. Výpravná kniha, kterou stojí za to prolistovat.

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl byl ještě o něco lepší než první. Četlo se to lehce. Svět se více otevřel a kromě Středoameriky jsme se dostali i na další místa. Tuhle sérii stojí za to číst.

20.08.2023 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Knížky Kutschera jsou jediné dektivky, které jsem schopen učíst. Možná proto, že to jsou detektivky tak napůl a autor se rovnoceně zabývá i zachycením zvláštní doby. Každou knihu přituhuje situace v nacistickém Německu. A případy jsou takovou třešinkou na dortu.

20.08.2023 4 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

20.08.2023 4 z 5

Vlaková souprava pro třetí tisíciletí Vlaková souprava pro třetí tisíciletí Miloslav Šimek

Taková jednohubka na upamatování, že Šimek i s jinými kolegy a v jiné době uměl dělat humor a srandičky. A dařilo se.

20.08.2023 3 z 5

Tam hore - Nevypovedané príbehy tatranských chát Tam hore - Nevypovedané príbehy tatranských chát Samo Marec

Milovník Tater prostě musí mít. Jedna z nejpovedenějších knih o Tatrách za posledních 10 let.

20.08.2023 5 z 5

Prokletí pro všechny Prokletí pro všechny Martin Paytok

No není to žádná sláva. Asi bych se opakoval, že děj je tak napřeskáčku, že je potřeba to číst fakt na jeden zátah a že je tam spousty zaměnitelných postav, které ještě autor nazval dost podobně. Prostě se to moc nepovedlo a trochu mě to přišlo, jako by si to autor na závěr po sobě už nepřečetl.

20.08.2023 2 z 5