david5746 david5746 komentáře u knih

Terror Terror Dan Simmons

Snad jediná kniha od Simmonse, kterou jsem četl a se kterou mám problém. Do metra se to brát nedalo, četl jsem to po kouskách po večerech a srááášně mě to nebavilo. Ale dokonalé řemeslo se tomu upřít nedá.

06.01.2016 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Klasika a srdcová záležitost. Bez ručníku ani ránu.

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Super čtení, Clarke si vesmírný objekt propracoval do detaiů, čtenář se nenudí a jakoby tam byl. Co se s touto knihou stalo v dalších pokračováních i od dalšího autora, to už komentář nesnese.

Nadace Nadace Isaac Asimov

Začátek série, přináší hromadu skvělých nápadů.

06.01.2016 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Četl jsem někdy na střední, ale za to mnohokrát, tehdy mi to přišlo geniální. Tak tomu budu věřit.

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Simmons je geniální vypravěč (a je jedno, jestli zrovna podává sci-fi nebo třeba detektivku) a minimálně první dva díly série jsou super. Pak kvalita trochu slábne, ale pořád tak, aby to do sebe člověk narval skoro pod tlakem.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

První díl série. Má to nápad, spád, skoro není co vytknout. Pokračování mě už nebavilo.

06.01.2016 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Tahle sága mě nikdy nějak nebrala.

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Na můj vkus rozvlekle o ničem. Na rozdíl od filmu (koncentrovaná nuda, sledovatelná tak snad pod drogama) to má alespoň nejaký smysl, ikdyž finále mi nedocvaklo ani na třetí přečtení.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Věčná klasika. Z dnešního pohledu by se tomu sice dalo ledacos vytknout (así délka, místy moc detailní a rozvleklé popisy), ale když uvážím, kolikrát jsem se tím jako kluk prokousal (a ještě si to asi tak ve třiceti jednou nostalgicky zopakoval), tak se tomu nic jiného než plný počet dát nedá.