Darkry Darkry komentáře u knih

Hamilkar: Lev z písčin Hamilkar: Lev z písčin Patrick Girard

Zajímavý historický román, který formou dramatického (ale reálného) příběhu představuje čtenáři drsný svět starověkého Kartága.

25.12.2013

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Velice zajímavá četba nejenom pro ty co znají knihy ze série "Odkaz dračích jezdců" od Christophera Paoliniho. Sám totiž přiznává, že se touto knihou při psaní inspiroval a je to pravda. Celá princip fungování magie je velice podobný jako ten v Alagaesii.
Příběh je ale samozřejmě úplně odlišný, ale to mu neubírá, naopak spíše přidává. Není to jen obyčejné řadově fantasy, ale v příběhu je skrytý i jakýsi hlubší smysl a po dočtení knížky se každý může zastavit a zamyslet se nad tím o čem kniha vlastně byla.
Vřele doporučuji všem :)

25.12.2013 4 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Kniha, kterou byste si měli přečíst i VY!

Stormbreaker Stormbreaker Anthony Horowitz

krásně napsaná knížka, líbí se mi, že na rozdíl od většiny knih má i ústřední postava malého kluka svůj charakter. Většinou se hlavní postava v podobném typu literatury chová přesně tak jak se chovat má a jak to čtenář čeká a zanikají tak jakékoli její charakterové vlastnosti, to se Anthony Horowitzovi nestalo a navíc dokázal vyprávět dramatický příběh. Po delší době knížka, kterou jsem přečetl za jeden den :)

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Jeden z nejlepších dílů jedné z nejlepších sérií. Už se ani nedá říct fantasy, protože tento žánr autor po prvním dílu úplně opustil. Doporučuji! Poutavé čtení snad pro všechny věkové kategorie!

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Zajímavý námět, hezky napsáno. Jen to, stejně jako většina dnešních fantasy, nevyčnívá z řady. Je to originální námětem, příběhem i vyústěním, ale styl psaní je pořád stejný. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetl. 3/5

25.12.2013 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Collinsová se snažila nasadit ještě temnější atmosféru, ale nechtěně tak změnila žánr a místo dobrodružného příběhu dvou dětí v temné budoucnosti se nám z knihy stala čistě bojová akce.
Spoustu věcí je zde navíc skoro zbytečně nebo nemají žádný viditelný smysl. A závěřečný "happy end"? Přijde mi až uměle namontovaný na zbytek příběhu. Jako kdyby tam chtěla mít autorka hezký konec a tak ho tam dala i přes to, že to nedává smysl a do příběhu se to moc nehodí.
Třetí díl jinak výborné série je pro mě tedy spíše zklamáním.

25.12.2013 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Collinsová jen trochu pozměnila pravidla, ale jinak se už trochu opakuje první díl. Přesto je to pořád vynikající knížka!

25.12.2013 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Perfektní četba, přečteno jedním dechem. Collinsová vybudovala úžasný a přitom tak drastický svět temné budoucnosti. Doporučuji.

25.12.2013 5 z 5

Julius Caesar 1 - Řím město na prodej Julius Caesar 1 - Řím město na prodej Roger Caratini

Úžasná kniha. Pro lidi, co se zajímají o Starověký Řím je neocenitelnou příručkou o konci republiky, životopisem G.I. Casara a zároveň zábavným románem. Doporučuji!