Julius Caesar 1 - Řím město na prodej

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Řím, město na prodej! První díl obsáhlého historického románu zachycuje dobu od Caesarova narození do roku 60 před Kristem a seznamuje s mládím a dospíváním hlavního hrdiny. Kniha francouzského autora představuje dětství a mládí Gaia Julia Caesara na pozadí Říma, procházejícího sto let před naším letopočtem ostrými vnitřními spory, občanskými válkami i vzpourou otroků pod vedením Spartaka. Autor sleduje od samého počátku život a politické směřování Caesara, který se již v mládí přidal na stranu římského lidu, protože pochopil neudržitelnost republiky. První díl románu končí volbou Caesara konzulem pro rok 60 př.n.l., kdy hlavní hrdina začíná uskutečňovat svou představu politických změn v Římě. Kniha je doplněna vysvětlivkami a chronologií římských dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33694/julius-caesar-dil-33694.jpg 4.418
Série

Julius Caesar 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)
Orig. název

Jules César. Rome, ville à vendre!

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Julius Caesar 1 - Řím město na prodej

Přidat komentář
willis
09.05.2020

Nevím, ale vyprávění mně přišlo často neobratné. K vysvětlování reálií autor používá dialog, který vyznívá až absurdně. Když je například Caesar zvolen do senátu a poprvé do něj vstoupí, tak se vyptává na vše jako kdyby o senátu slyšel snad poprvé. Beru, že autor chtěl laikům vysvětlit funkci a způsob práce v senátu...Ale takhle. A podobných rozhovorů je tam víc. A pokud použije v přímé řeči výrazy jako "femme fatale" nebo "je to Utopie", tak i ten laik musí při čtení zaskřípat zuby. Pak chybí snad už jen pověstné náramkové hodinky.

Centurion
01.02.2018

Skvělá kniha.


braunerova
22.08.2015

Historicky přesná, s podrobným popisem společenského i politického života ve starém Římě. Nechybí mapy, historické dodatky a také seznam Caesarových milenek. Caesar v autorově podání mi ale přišel přišel až příliš neomylný, cyklus od Colleen McCullough je mnohem lepší.

"Nikomedes vzal Caesara za ruku. Pojď, řekl mu, v mých pokojích se budeme cítit lépe. A tak se syn moudré Aurélie stal na mnoho nocí souložníkem bithýnského krále, který zpestřoval jejich dovádění latinskými trivialitami typu: Te paedico (vyjebu tě) ... "

Darkry
25.12.2013

Úžasná kniha. Pro lidi, co se zajímají o Starověký Řím je neocenitelnou příručkou o konci republiky, životopisem G.I. Casara a zároveň zábavným románem. Doporučuji!

Štítky

Řím Gaius Julius Caesar starověký Řím římští císařové

Autor a jeho další knihy

Roger Caratini
francouzská, 1924 - 2009

Kniha Julius Caesar 1 - Řím město na prodej je v

Přečtených22x
Doporučených1x
Knihotéce7x
Chystám se číst9x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x