Julius Caesar 1 - Řím město na prodej

od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Řím, město na prodej! První díl obsáhlého historického románu zachycuje dobu od Caesarova narození do roku 60 před Kristem a seznamuje s mládím a dospíváním hlavního hrdiny. Kniha francouzského autora představuje dětství a mládí Gaia Julia Caesara na pozadí Říma, procházejícího sto let před naším letopočtem ostrými vnitřními spory, občanskými válkami i vzpourou otroků pod vedením Spartaka. Autor sleduje od samého počátku život a politické směřování Caesara, který se již v mládí přidal na stranu římského lidu, protože pochopil neudržitelnost republiky. První díl románu končí volbou Caesara konzulem pro rok 60 př.n.l., kdy hlavní hrdina začíná uskutečňovat svou představu politických změn v Římě. Kniha je doplněna vysvětlivkami a chronologií římských dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33694/julius-caesar-dil-33694.jpg 4.517
Série:

Julius Caesar (1.)

Orig. název:

Jules César. Rome, ville à vendre!

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Centurion
01.02.2018

Skvělá kniha.

braunerova
22.08.2015

Historicky přesná, s podrobným popisem společenského i politického života ve starém Římě. Nechybí mapy, historické dodatky a také seznam Caesarových milenek. Caesar v autorově podání mi ale přišel přišel až příliš neomylný, cyklus od Colleen McCullough je mnohem lepší.

"Nikomedes vzal Caesara za ruku. Pojď, řekl mu, v mých pokojích se budeme cítit lépe. A tak se syn moudré Aurélie stal na mnoho nocí souložníkem bithýnského krále, který zpestřoval jejich dovádění latinskými trivialitami typu: Te paedico (vyjebu tě) ... "

Darkry
25.12.2013

Úžasná kniha. Pro lidi, co se zajímají o Starověký Řím je neocenitelnou příručkou o konci republiky, životopisem G.I. Casara a zároveň zábavným románem. Doporučuji!

Štítky

Řím Gaius Julius Caesar starověký Řím římští císařové

Autor a jeho další knihy

Roger Caratini

Roger Caratini
francouzská, 1924 - 2009

Uživatelé mají knihu

v Přečtených22x
v Doporučených1x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x