darbujan8924 darbujan8924 komentáře u knih

Obrazové dějiny první světové války Obrazové dějiny první světové války Andrew Wiest

Nádherně propracovaná kniha plná fotek a map o 1.světové válce. O začátku konfliktu ,až po konec...

01.10.2023 5 z 5

K této knize se jednou ročně rád vracím ...snad jsem ji už po páté četl a určitě to není naposledy.
Jde o naprostou perlu . Kdyby tu bylo deset hvězdiček ,tak dám jedenáct ...

20.09.2023

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Knížka není špatná ,trochu s erotickým nádechem. Jen hlavní postavy mě nějak nepřirostli k srdci.
Hlavní hrdina ...nabušený model s mozkem Sherlocka Holmese- nuda. Jediný plus je ,že v určitých věcech je totál flegmouš .
A jeho nadřízená seržantka...štěkna a sprostá jako kanál- hnus
Ale dějově super ...jen si pokládám otázku ..miloval Hank opravdu svojí manželku ???

24.06.2023 4 z 5

Sedmdesát velkých historických bitev Sedmdesát velkých historických bitev Jeremy Black

Kniha je skvělá ,ale na můj vkus ,taky dost stručná.
Ale za přečtení stojí .

02.06.2023 4 z 5

Stín viny Stín viny Patrick Quentin (p)

Náhodou jsem na tuto knihu narazil v knihovně .
Byla docela v " salátovém vydání " ale děj krimi byl naprosto parádní .
Knížka mě tak bavila ,že jsem jí přečetl za jeden večer .

31.05.2023 5 z 5

Otazníky nad hroby Otazníky nad hroby Ludvík Souček

Knížka je bezesporu zajímavá.
Jen u smrti Ježíše jsem se ztrácel. Docela těžké čtení ,ale pro filozofa nebo teologa asi jednohubka.
Jinak knížka ,mluvím za sebe ,se četla pěkně a dozvěděl jsem se docela nové a zajímavé věci o Caesarovi , Jiřím z Poděbrad a o dalších známých historických osobností .

20.04.2023 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jak stárnu :), tak se rád vracím ke knížkám svého dětství.
Jsou určité knihy, které nikdy neomrzí a to je právě případ této knížky.

18.04.2023 5 z 5

Templáři. Fakta a mýty Templáři. Fakta a mýty Michael Haag

Pro mě zatím nejlepší zpracování knihy o TEMPLÁŘÍCH. ( tedy i s knihou Templáři a Asasínové )
Je zde popsané vše od vzniku ,původu až po Křížové výpravy a zničení řádu.
Pro ty co se zajímají o tento řád a " středověké elitní bojovníky " doporučuji.

09.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Poshlédnutí filmové serie s Harrym Potterem jsem si řekl, že si přečtu knížku.
Film super, ale knížka pecka.
Rowlingové dávám palce nahoru a smekám před její kvalitou psaní a hlavně fantazií.

09.04.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Chlapi, než se pustíte do čtení této knihy, musím vás předem upozornit, že je to čtení spíš pro ženský.
Ale třeba se pletu..
Nebýt sociopatického Kinga, tak bych se nudil.
Jinak spisovatelce dávám palec nahoru za to jak tu pěkně popsala "Boj" církve proti potratům.

07.04.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nechci autorku urazit, ale toto je kravina jako kráva.
Chtěl jsem to dočíst ,ale to se nedá. Žádný děj. Tedy pořád tu kuchají lidi , chovají tu lidi jako dobytek...i když HOMO SAPIENS je svým způsobem dobytek, ale tohle.
Doporučil bych knížku jako příručku pro masové vrahy.

01.04.2023 1 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Než se děj u knížky rozjede na plné obrátky, to maličkou chvíli trvá, ale pak....
Ten konec je opravdu skvělý.
Jo " fenyklové semínko" je prevít a Waaler taky.
A na to, že Harry chlastá, jako dalších 80% detektivů o kterých jsem četl, tak mu to fest pálí

31.03.2023 5 z 5

Není vrah jako vrah Není vrah jako vrah Stanislav Hájek

Je jen škoda, že všechny případy co jsou v knize popsány, nebyli rozebrány tak, jak ten první.

30.03.2023 3 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Daniely doufám ,že to nezabalíš ,nastartuješ mozkové závity a něco zase napíšeš.
Miluji Larsovi sarkastické kecy . Jako hlášky typu" baba ,když se chlubí silikonovými kozami je jak ,kdyby se chlap chlubil dřevěnou nohou "... a další pecky...to se prostě čte samo..
Jinak konec je famozně promyšlený . Kde nepomůže síla ,tam pomůže rozum.
Knížce dávám plnou palbu hvězdiček a doufám ,že se brzy zase fanda skupiny "Metallica" vrátí .

22.03.2023 5 z 5

Řád templářů Řád templářů Marilyn Hopkins

Za mě nádherně zpracovaná kniha ,která pojednává o tehdejší vojenské elitě .
Kniha je tištěna na křídovém papíře, kde je publikováno mnoho kreseb , fotek ,map i plánků.

18.03.2023 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jak stárnu, tak se rád vracím ke knížkám svého dětství.
Dokonce si vzpomínám jak jsem z této knížky měl na ZŠ referát
Tuto klasiku tady rozepisovat určitě nemusím.
A kdo to nečetl, tak vřele doporučuji !!

17.03.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tuto klasiku jsem si musel koupit, když jsem jí v antikvariátu uviděl.
Přečíst si tuto legendární pecku je snad povinností každého, kdo má rád famózního detektiva S. Holmese a jeho druha a parťáka Dr. Watsona

05.03.2023 5 z 5

Nejznámější mýty Nejznámější mýty Gerold Dommermuth-Gudrich

Skvělá a naučná kniha o řeckých mýtech a bájích. Dočtete se o 50 mýtech antiky.
Parádně vysvětleno a popsáno + nádherné fotky a obrázky.
Kdo se o toto zajímá ,určitě neprohloupí ,když do této knihy nahlédne :)

03.03.2023 5 z 5

Vznik a pád třetí říše - Historie hitlerovského Německa Vznik a pád třetí říše - Historie hitlerovského Německa William L. Shirer

Za mě skvěle napsaná knížka ,plná faktu a zajímavostí .
Kniha je doplněna pěknými foto...
Doporučuji

02.03.2023 5 z 5

České pohádky (15 pohádek) České pohádky (15 pohádek) Karel Jaromír Erben

Náhodou se mě kniha dostala do rukou a hned jak jsem se zalistoval ,tak jsem se i zakousl do čtení a prostě ...PARÁDA ...

24.02.2023 5 z 5