dangerkriss dangerkriss komentáře u knih

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kniha je opravdu oddechová, smlsla jsem si na ní za téměř jedno odpoledne. :-) Příběh se mi tuze líbil a Kopřiva ještě víc! Prvně jsem četla něco novějšího od českých autorů, v tomto případě od autorky, a byla jsem sama překvapená, jak vtipná knížka může vzniknout. Snad prvně (nebo po hodně dlouhé době) jsem se u knížky smála i nahlas. Líbí se mi, že příběh je opravdu ze života, žádný výmysl, takové mám ráda (i když sem tam ani nějakým tím fantasy nepohrdnu). Trošku mě překvapilo, co se Kopřivovi přihodilo, ale život je prevít a občas nám přichystá nečekané události, na které se nedokážeme ani v nejmenším jakkoliv připravit. Jediný důvod, proč jsem nedala pět hvězdiček, byla délka románu, krapet delší příběh by určitě nepotěšil jen mě, ale i ostatní čtenáři, kteří se na Pekáč buchet vrhli. Ale i tak hodnotím velmi POZITIVNĚ! Jdu se vrhnout na S hlavou v oblacích (pejru). :-)

19.01.2015 4 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Terezu mám moc ráda, a když jsem knihu viděla u nás v knihovně, vzbudila ve mně zvědavost.
Příběh je psán laskavě, s citem, leč hodně duchovně. Možná mi přišel psaný spíše pro dospělé, nejsem si jistá, že by v něm dítě všemu rozumělo. Jisté pasáže mi přišly dost naivní, ale nezkazilo to celkový dojem z knihy.
V závěru se mi líbily sepsané techniky, jak pracovat se svým vnitřním já.
Zaujaly mě ilustrace.

20.08.2022 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Konec knihy nabral rychlý spád, byla dokonale popsána přeměna člověka vlivem ideologie. Jinak ale nuda, nuda, nuda. Trvalo mi celý týden, než jsem se zvládla prokousat první polovinou knihy, která mi přišla prakticky o ničem. Víckrát bych ji nečetla.

01.12.2021 2 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Abych byla zcela upřímná, jediným čtenářským zážitkem pro mě byl leda strhující konec. Sice jsem knihu přečetla jedním dechem, ale o žádném nadšení se hovořit nedá.

08.11.2014 3 z 5

Rozina sebranec Rozina sebranec Zikmund Winter

Příběh se mi líbí, ačkoliv jsem si posléze musela zhlédnout film, abych jej pořádně pochopila. Kniha je napsána těžko stravitelným způsobem, hlavně mě komplikovala zážitek tím, že jsem se neustále musela dívat do vysvětlivek. Je psána složitou řečí, archaickými pojmy, proto mě příliš neoslovila.

27.12.2012 1 z 5

Cat&Cook 2 Cat&Cook 2 Ivana Jindřichová

Kniha se zajímavými recepty a hezkými fotkami. Postupy detailně popsány. S autorkou jsem se viděla osobně a působila na mě moc sympaticky. Uznávám, že jsou na trhu i lepší kuchařky i s více dostupnými surovinami.

04.11.2021 3 z 5

Cat & Cook Cat & Cook Ivana Jindřichová