Danafantom Danafantom komentáře u knih

Víkendová kuchařka - 300 receptů Víkendová kuchařka - 300 receptů Vladimír Horecký

Kuchařka přesně podle mého gusta. Maso a zelenina, suroviny dostupné a snadná příprava - na ohni, na grilu, na pánvi, z jednoho hrnce. Recepty zdravé a pestré.

10.03.2022 5 z 5

Pěstujeme bylinky v bytě Pěstujeme bylinky v bytě Stephanie Hauschild

Málo konkrétních informací, které by se týkaly přímo pěstování bylinek v bytě. Navíc rostlinky na fotografiích vypadaly značně neduživě, takhle je umím vypěstovat taky :D

22.01.2022 2 z 5

Vědomí a realita: O mozku, duševní nemoci a společnosti Vědomí a realita: O mozku, duševní nemoci a společnosti Jiří Horáček

Na mě moc filosofické :)

21.01.2022

Pizzy Pizzy Karel Höfler

Konečně kuchařka na pizzy pro mě. Našla jsem v ní zajímavé kombinace, které by mě nenapadly.

21.01.2022 5 z 5

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Legrační mně to připadalo jenom chvíli, pak mě to rychle začalo nudit. Nic pro mě.

21.01.2022

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Mně se na knížce líbí, že situace ukazuje z pohledu všech aktérů. Nikoho neodsuzuje.
Ženy byly čtyři, každá dost jiná, vyhraněné charaktery. Ani s jednou bych se neztotožnila, ale v každé jsem našla kousek sebe. A to je na tom pro mě tak zajímavé. Ta konfrontace odlišností.

11.12.2021 4 z 5

Cestovat nalehko Cestovat nalehko Tove Jansson

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Nedočteno........

08.12.2021

Bosonahé příběhy: putování světem vnitřním a vnějším Bosonahé příběhy: putování světem vnitřním a vnějším Lucie Suchá Groverová

Uff, nemohla jsem to číst, nedělalo mi dobře být v něčí hlavě. Úplně mi stačí, že mám přeplněnou tu svou :-/

07.12.2021

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Zajímavé, jak každý čte knihu přes svůj vlastní filtr. Pro někoho je jen o sexu, pro jiného o vztazích, pro dalšího o národním charakteru... A mně se moc líbilo, že to bylo o tom všem :) A navíc jsem se u toho často zasmála, to potřebuju. Takže za mě plný počet bodů.

25.11.2021 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Zdeňka Jordánová

Ta kniha na mě křičela. Křičela svými vykřičníky, velkými písmeny, rozkazy. Možná měla pravdu, ale já prostě nesnesu když ji na mě někdo křičí.
Knížky paní Jordánová jsem dříve četla ráda a pomohly mi, ale tahle už mi připadá poněkud fanatická. A vlastně i agresivní, ostatně má také červený obal. Na mě tohle neúčinkuje tak, jak bylo asi zamýšleno.

14.11.2021

Tibetské umění pozitivního myšlení Tibetské umění pozitivního myšlení Christopher Hansard

Používám úspěšně Tibetský způsob, jak vyjít s obtížnými lidmi, který jsem našla na YouTube. A právě v tom videu upozorňují na tuto knížku.
Nicméně jsem na rozpacích. Zezačátku mi meditace připadaly zajímavé, pak se tam ale začaly přidávat pro mě dost podivné rituály, což mě dost odradilo. Navíc za každou technikou bylo povídání o tom, jak jí někdo ve svém životě použil, a žil šťastně až do smrti. Znělo mi to příliš pohádkově...
Ve výsledku asi budu stejně používat jen Tibetský způsob, jak vyjít s obtížnými lidmi ;)

11.11.2021 3 z 5

Naše hory Naše hory Martin Čihař

V knížce je kladen důraz na informace typu rostlinstvo, geologie a další vědecké zmapování, které mi připadá super pro badatele.
Není to žádném případě závada, jen nečekejte takové ty populární návody, kde uvidíte jakou senzaci.
Krásné fotografie.

Vaříme s legendou! Vaříme s legendou! Michal Skalský

Vzhledem k tomu, že je to kuchařka psaná přímo pro Remosku tria, očekávala bych recepty přímo jí na míru. A to co se týče technologií, tak množství surovin. Přesně to ale knížka nesplnila. Takže jsem odkázaná na jiné kuchařky pro remosku a na své vlastní experimentování, zvláště co se týče o tlakového víka.

09.11.2021 2 z 5

Do důchodu bez nemilých překvapení Do důchodu bez nemilých překvapení David Budai

Informace o tom, jak a kde získat výpis důchodového pojištění a jak se v něm vyznat.
Potřebná kniha.

Nejdelší cesta domů Nejdelší cesta domů Sabina Zelená

Knížku nehodnotím, protože jsem jí nedočetla. Je to ale dáno spíše tím, že nebudu cílovou skupinou. Připadala mi strašně naivně psaná.

09.11.2021

Jak jsme zaplatili za dvě nohy Jak jsme zaplatili za dvě nohy Zuzana Pechová

Je dobře, že někdo přišel se syndromem kostrče a pánevního dna. Autorka se mi jevila jako zvídavá a statečná žena, určitě si toho dost vytrpěla. Vnímám její snahu informovat a pomoct tím ostatním, kterých by se téma mohlo týkat.

09.11.2021 4 z 5

Krkonoše s dětmi - s kočárkem i pěšky Krkonoše s dětmi - s kočárkem i pěšky Veronika Haláková

Moc pěkně zpracovaná knížka. Výlety jsou řazené do skupin podle výchozího místa. Pokud cestujete s dětmi, jsou tam všechny důležité informace, co vás kde čeká za lákadla, ale i za úskalí. Doprovázeno bohatým fotografickým materiálem. Za mě super.
(Nejlepší by ovšem bylo, kdyby někdo takhle zpracoval celou republiku, aby pak všichni nejezdili do Krkonoš:)))))

09.11.2021 5 z 5

Úchvatné cesty vlakem Úchvatné cesty vlakem kolektiv autorů

Povinná četba pro milovníky cestování vlakem :) Knížka je přehledná a hezky zpracovaná. Inspirativní.

Celoroční plánovací kuchařka Celoroční plánovací kuchařka Kamila Procházková

Nemám nic proti kuchařkám z roku raz dva. Zajímá mě, jestli jsou recepty realizovatelné, ať už ve smyslu náročnosti, a nebo dostupnosti ingrediencí. Není to taková ta kuchařka na efekt, samý obrázek. Naopak je tam spoustu zajímavých receptů. Je vidět že jsi s tím autorka dala práci, že podle receptů opravdu vaří. Také mi vyhovuje dělení podle ročních období. Nehodnotím přiložené CD, to jsem nepoužila.

Atlas Obscura pro děti Atlas Obscura pro děti Dylan Thuras

Čtení o zajímavostech ve světě, ale pokud byste je chtěli nějak systematicky navštěvovat, budete potřebovat nejlépe soukromé letadlo. Před před obrázky bych dala přednost fotografiím.