dagmar7365 Online dagmar7365 komentáře u knih

J SS Bach J SS Bach Martin J. Goodman

Jak píší komentáře níže, konec románu dost ublížil, ale i přesto je to pozoruhodná kniha. V současné záplavě knih z období druhé sv. války a z prostředí koncentračních táborů je to konečně něco jiného. Moc se mi líbilo, jak dokázal autor zachytit schopnost Otty vypořádat se s různými situacemi skrze hudbu. Stejně tak ukazuje, jak těžké je vypořádat se s minulostí, ať už jsou vaši předci viníci nebo oběti, jak nelehké je být přeživším a ještě navíc "sloužit" potřebám společnosti jako svědek...

"Ach, Roso, to je pravda, ale to jsem nechtěl říct. Nejste hloupá. Je to proto, že jste mladá? Hledíte na život a netrápíte se s ním, dokud to dává smysl. Ale nemůžete vidět, že to, co dává smysl vám, může být pro někoho jiného zcela špatné. Myslíme si, že jsme díky slovům schopni přenést své zkušenosti na druhé lidi. Ale to je nesmysl. Každý člověk může zjistit, že zkušenosti jiných jsou jen nepatrným zlomkem toho, co odráží jejich vlastní zkušenost." (str. 253)

07.08.2020 4 z 5

Jak bratři Baťové obouvali svět Jak bratři Baťové obouvali svět Markéta Pilátová

Pěkně udělaná kniha o bratrech Baťových, která dává dostatek prostoru hlavně vizionáři J.A. Baťovi. Grafické zpracování a ilustrace jsou překrásné.

09.06.2020 4 z 5

Chmatákovi a velká narozeninová loupež Chmatákovi a velká narozeninová loupež Anders Sparring

Tak tato kniha se nám moc líbila. Obsahuje všechno, co by dobrá dětská kniha měla mít. Příběh doprovází hezké ilustrace, je v něm lehké napětí, humor, trošku toho "zakázaného" a samozřejmě dobrý konec na závěr.

09.06.2020 5 z 5

Bol lásky prodejné Bol lásky prodejné Alena Wagnerová

Knihu jsem četla až po přečtení knihy o Sidonii Nádherné, takže část informací se opakovala, jen byla tentokrát předána prostřednictvím Johannese, což v mém případě vnímám, jako výborné doplnění obrazu dané rodiny a doby. Navíc v kultivovaném podání Aleny Wagnerové je i čtení o nevěstincích a prostituci studnicí informací, nikoli bulvární senzacechtivou knihou, jak by se snadno mohlo stát. A kromě výše uvedeného jsem si rozšířila obzory, třeba o to, co to znamená "šupem". Vždy jsem si myslela, že to znamená "honem, rychle". Omyl ;-)

26.05.2020 4 z 5

Sága rodu Reissových Sága rodu Reissových Hana Whitton (p)

Tak toto není můj šálek kávy. Všichni ti vznešení, ctnostní, krásní lidé s ušlechtilými zájmy a cíly... Raději nehodnotím, ale věřím, že své čtenáře si kniha najde a jsou z ní nadšeni. Na mě to bylo strašně "ploché" čtení.

05.04.2020

Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku - Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku - Tomáš Němeček

Kniha je určena dětem a troufám si říct, že její zpracování by je skutečně mohlo přitáhnout a pobavit. Mně se moc líbila. I když se snaží o zábavnou formu doplněnou vtipnými kresbami, tak pořád zachovává určitou úroveň, a přináší spoustu zajímavých informací ze života Boženy Němcové.

29.03.2020 5 z 5

Už je tady pan Flat! Už je tady pan Flat! Jaume Copons

Dětem se moc líbilo, bavil je příběh i způsob zpracování.

20.12.2019 4 z 5

Mimi & Líza: Záhada vianočného svetla Mimi & Líza: Záhada vianočného svetla Katarína Kerekesová

Nádhera!!! Překrásné ilustrace, krásný příběh s velkým poselstvím a téma Vánoce. To je prostě luxusní kombinace, kterou jsme si užili všichni.

01.12.2019 5 z 5

Kočky mají rády ptáčky Kočky mají rády ptáčky Liba Žambochova

Z knihy mám takový rozpolcený pocit. Má pěkné ilustrace, příběh je takový normální ze života, což se dětem líbilo, do textu je vcelku zdařile vsunuta i spousta zajímavých informací ze světa zvířat, ale jako celek mi tam něco nesedělo. Četla jsem ji dětem nahlas a občas mi ten text nešel vůbec "do pusy" a také děti se občas ztrácely v plynutí textu a v tom, kdo zrovna co říká nebo si myslí. Vypravěč - maminka jim zjevně nesednul.

01.12.2019 3 z 5

Artyčoková srdíčka Artyčoková srdíčka Sita Brahmachari

Krásný, dojemný příběh nejen o smrti a umírání, ale také o začátku něčeho nového. Kniha je určena pro teenagery a myslím si, že autorce se podařilo dané téma uchopit velmi citlivě a současně prostřednictvím jejich vnímání, prožívání a emocí. Určitě ji budu doporučovat dál.

23.10.2019 5 z 5

Změna myšlení Změna myšlení Susan A. Greenfield

To, že nám moderní technologie mění myšlení, je nepochybné. První kapitoly byly velmi zajímavé, dozvěděla jsem se spoustu fascinujících informací o plasticitě mozku. Bohužel v těch dalších si nešlo nevšimnout, že autorka zaujímá negativní postoj vůči digitálním technologiím a tak už nepředkládala fakta, ale spíš svou interpretaci výzkumů, domněnek a současných poznatků, které jsou mnohdy jen odhadem. Kde je pravda, ukáže až čas. Čekala jsem od knihy více faktů a méně subjektivních pocitů.

08.07.2019 3 z 5

Neboj se, vždyť máš česnek Neboj se, vždyť máš česnek Pavel Brycz

Kniha vhodná pro začínající čtenáře toužící po zábavném a trochu strašidelném čtení. Kapitoly jsou krátké, doplněné pěknými ilustracemi. Synovi se líbila.

08.07.2019 4 z 5

Ó, ó, ó, vajíčko! Ó, ó, ó, vajíčko! Ester Stará

Úžasná kniha. Nádherné ilustrace, vtipný a současně poučný text. Moc nás se synem bavila. Třešinkou na dortu je CDčko, příběh čte moc hezky Marta Issová a je doplněn o písničky. V současné době je u nás nejhranějším CD před spaním.

14.06.2019 5 z 5

O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích Peter Mayle

Peter Mayle umí tak obratně zacházet s jazykem a slovy, že po dočtení knihy o požitcích superboháčů bych je skoro politovala, jak těžký život mají ;-).
Krásně vtipně, svižně, humorně a originálně zapsáno. Vůbec jim ty peníze (a starosti) nezávidím, ale toho krejčího, ručně šité boty a panamák ano ;-).

09.05.2019 4 z 5

Druhý mozek Druhý mozek Emeran Mayer

Kniha zapadající do současného trendu přístupu ke zdraví, kdy všechno souvisí se vším. Obsahuje zajímavé informace o střevních mikrobech, jak moc ovlivňují naše tělo, záměrně nepíši zdraví. Výzkum je ale teprve na začátku, mnohdy pouze teoreticky odvozuje z výzkumu na potkanech a myších, takže ani sám autor mnohdy nezná odpovědi, ale spíš nastoluje další otázky.

04.05.2019 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Po knize jsem sáhla tak trochu náhodou, není to můj obvyklý žánr, proto asi ani mé hodnocení nebude zcela objektivní, nemám mnoho knih na srovnání.
Čekala jsem spíš oddychový román pro ženy z pařížského prostředí, jehož hlavním motivem bude sdílení bytu. Omyl. Název je zavádějící. Vyklubal se z toho detektivní román. (moje chyba, kdybych si o knize a autorovi zjistila víc, nebyla bych překvapená) Nicméně účel - svižné lehké čtení, které mě pohltí a nepustí - kniha splnila:-)

27.04.2019 4 z 5

O nepotřebných věcech a lidech O nepotřebných věcech a lidech Arnošt Goldflam

Jak je psáno v komentářích níže, některé pohádky nás hodně bavily, některé byly slabší. Ale syn (6 let) pozorně poslouchal celou knížku, takže vlastně dobrý ;-)

06.03.2019 3 z 5

Hrdinové a válečníci Hrdinové a válečníci Giuliana Rotondi

Možná, kdybych nečetla souběžně s touto knihou Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky, tak by hodnocení bylo lepší. Ale jelikož mám možnost srovnání a nyní už vím, že lze knihu o významných a zajímavých lidech napsat poutavě a nejen jako suchopárnou encyklopedii, tak je takové, jaké je. Kniha je naprosto tradiční neatraktivní encyklopedií, předkládající již mnohokrát omletá fakta. Nebavilo to ani mě, natožpak syna.

15.02.2019 2 z 5

Merde po evropsku Merde po evropsku Stephen Clarke

Odpočinkové vtipné čtení psané s velkým nadhledem. Mám ráda styl Stephena Clarka, jeho britský humor, text prokládáný francouzskými slovíčky, které krásně dokreslují situaci.

10.02.2019 4 z 5

Maybelline: Příběh značky a rodinné dynastie Maybelline: Příběh značky a rodinné dynastie Bettie B. Youngs

Kniha popisuje vznik kosmetické společnosti Maybelline a hlavně rodinné trampoty, které probírá velmi detailně. Autorka je praneteří samotného zakladatele, takže kromě událostí z historie je kniha i její vlastní částečnou autobiografií a i na sebe prozradí mnohé. A bohužel pro mě rodina moc pozitivně nevyznívá. Typičtí američtí zbohatlíci, na hony vzdálení šlechtickým rodům. Těžko říci na kolik je vše pravda nebo románová stylizace.
Uvítala bych v knize více fotografií a kdyby byly umístěny přímo v textu. Nemohla jsem se ubránit dojmu, že víc než o biografii se jedná o román.

12.01.2019 3 z 5