Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku -

Nejslavnější česká spisovatelka je dnes postrachem lecjakého školáka, kterého nebaví povinná četba. Ale věděli jste, že na Boženu Němcovou nasadila rakouská císařská policie tajné agenty, aby ji hlídali jako nebezpečně bystrou a vlivnou osobu? A napadlo vás, že kdyby se narodila v dnešní době, byla by z ní reportérka nebo hvězda Facebooku? Víc se dozvíte ve čtvrtém díle edice Velikáni do kapsy, ve kterém její příběh zkoumají kluk, který nechce číst Babičku, jeho češtinářka a do toho jim mluví manžel Boženy Němcové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353102/big_bozena-nemcova-ocima-kluka-ktery-ne-L30-353102.jpg 4.627

Kniha Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku -

Evžen82
26.04.2020

Za mě úžasně napsaná kniha, která zábavnou formou vzdělá děti i dospělé.

dagmar7365
29.03.2020

Kniha je určena dětem a troufám si říct, že její zpracování by je skutečně mohlo přitáhnout a pobavit. Mně se moc líbila. I když se snaží o zábavnou formu doplněnou vtipnými kresbami, tak pořád zachovává určitou úroveň, a přináší spoustu zajímavých informací ze života Boženy Němcové.

Anetka03
22.03.2020

Kniha krásně graficky udělána. Co se týče textu mi to přijde dobré, je to odlehčené a opravdu si z toho pamatujete základní poznatky z jejího života.

agatha2
10.10.2018

Kniha je skvělá, zaujala i mou desetiletou dceru a i já jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací o mé oblíbené paní spisovatelce. Děti dozajista zaujme spoustou vtipných ilustrací a touto nenásilnou a zábavnou formou se jim rozšíří obzor a mohou z knihy čerpat i pro školní účely.

Danago
04.08.2018

Knížka je velice vtipně a čtivě napsaná a perfektně doplněná obrázky.
V knížce se dozvíme spoustu detailů, o Boženě Němcové , které jsme nevěděla a zopakovala jsem si to co jsem znala ze školy. Knížka se skvěle čte. Určitě budu v sérii
Velikáni do kapsy pokračovat

SBH
24.06.2018

Moderní žena, která se narodila sto padesát let v předstihu. Vtipný, trefný styl pana Němečka s údernými ilustracemi pana Chluda tvoří dokonalou kombinaci. Škoda, že mě zrovna tato osobnost nijak neoslovila. Taková Scarlett O´Hara našich dějin. Šla si za svým, ale moc štěstí jí to nepřineslo.
Rozhodně ale za dvě odpoledne člověk zjistí spoustu detailů, díky nimž si paní spisovatelku lépe zařadí. Už se těším na Marii Terezii.

JanaT.
30.05.2018

Velmi zajímavě zpracovaná životopisná kniha. Popisuje život a dobu Němcové,jaký byl,plasticky a názorně.Umím si ji díky knize představit lépe jako osobnost,nejen jako vážnou dámu z pětistovky. A dceři páťandě pomocí této knížky zkouším objasnit některé historické události,o kterých se právě učí,ale málo je chápe...

bagel
15.04.2018

Kniha vhodná nejen pro děti, poučí se i mnozí dospělí.