dagmar.rub dagmar.rub komentáře u knih

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Moc mě bavil styl, kterým je kniha napsaná. Nečekala jsem klasickou detektivku a přesto jsem s napětím čekala, proč vlastně letadlo spadlo. Zajímavá sonda do života velmi bohatých i těch méně úspěšných, potvrzení toho, že ani peníze štěstí nezaručí. A vliv médií na věřejné mínění....bylo vlastně štěstí pád tohohle letadla přežít?
Ano, něco šlo vynechat, něco popsat podrobněji, ale přiznám se, že když je někdo podepsaný pod vznikem seriálu Fargo, tak některé drobné nedostatky neřeším.

02.08.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dobrá detektivka, zápletka napínavá, člověk trne, jestli to ta parta policajtů vůbec stihne... dějových linek je tam víc, některé je škoda, že nejsou dále rozvinuty , ale celkově spokojenost.

22.07.2017 4 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Útlá knížka do které se vešlo tolik emocí, ztřeštěných nápadů veselých i smutných, až se z toho hlava točí. A kniha má Slečnu Nadbytečnou, tu nejde nemilovat... prostě krása. Stejně jako písnička Mr. Bojanglese.

18.07.2017 5 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Člověk neví nic o světové výstavě v Chicagu, ani masový vrah Holmes mu nic neříká a kniha ho "vcucne" a nepustí. Obě linie příběhu jsou napínavé, každá samozřejmě jinak, ale ani jedna není oddechová. Je to čtení fascinující, poučné. Světová výstava musela být velkolepá, monstrózní a Holmes naprosté monstrum.

15.07.2017 5 z 5

Můj syn terorista Můj syn terorista Tomáš Lindner

Díky za nezaujatý pohled na osud rodin, jejichž synové přešli na stranu radikálů. Nejenom, že příbuzní bojují se ztrátou dítěte, ale i opovržením společnosti a smutným zjištěním je i to, že ani stát a bezpečnostní složky nejsou ochotny či schopny těmto rodinám poskytnout informace a pomoc.
Knížka je psána přehledně, srozumitelně a dlouhá je tak akorát, i když složitost problému by vydala na mnohem více stránek.

28.06.2017 4 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Tereza Boučková žije život nelehký, přesto ne marný. Působí na mě dojmem velmi silné ženy, ale jako každá žena, je i velmi citlivá. Její knížky se čtou snadno, byť nejsou o veselých věcech. Vždycky je tam ale cítit naděje, vůle a touha žít a se vším se porvat. A že ten život za to stojí, ať už se člověku děje cokoliv. Vždyť Život je nádherný.

24.06.2017 5 z 5

Islámskému státu na dostřel II Islámskému státu na dostřel II Lenka Klicperová

Tohle by snad měla být povinná četba. Abychom si uvědomili, že všude žijí lidé a někteří v permanentním strachu o život. Lence i Markétě děkuji za nadšení a odvahu se kterým se do válkou zasažené oblasti vracejí.
A pořád platí: Válka je vůl! Ať je kdekoliv.

12.06.2017 5 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Přečteno rychle, ale všechny ty hrůzy války, jednotlivé osudy lidí z hlavy dlouho nedostanu. A ty fotky.....nemusel by k nim být napsán ani řádek a je v nich vše.

05.06.2017 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Neskutečná krása jazyka, ani se nechce věřit, jakým stylem lze popsat vztah dvou podivínů. Není to oddechová knížka, v člověku to po přečtení ještě musí dozrát, ale zážitek neskutečný. Klobouk dolů před překladatelkou, Magnesia Litera je ve správných rukou.

02.06.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Čtivé a mrazivé....emoce se mnou cloumaly....obava, lítost,nenávist.....nelze prozrazovat víc, takže jen: doporučuji :-)

04.05.2014 4 z 5

Já jen přidám tradiční komentář: do poloviny čtivé, napínavé, zajímavé...pak už to připomíná rychle dopsaný závěr. Konce škoda, ale rozhodně nelituji, že jsem tuhle knížku objevila.

25.08.2013 3 z 5