Dada077 Dada077 komentáře u knih

Umenie zablúdiť Umenie zablúdiť Boris Filan

Knihu by som si zaradila do čtenářskej výzvy do témy - zaujala ma obálkou. Filanove cestopisy ma nikdy nesklamú, nikdy sa mi nezunujú. Objavuje, ochutnáva, ohmatáva krajiny a mestá aj za mňa. Stačí zatvoriť oči a dotknúť sa plastického reliéfu na obálke knihy. Nechať sa preniesť do Istanbulu, Krakova a Florencie. Mesto a miesto nielen vidieť, ale ho aj cítiť a nezačať ho nenávidieť, keď sa nám hneď pri prvých krokoch rozbije drahý fotoaparát ...

30.10.2019 5 z 5

Kronika Po prvý raz - objavy a vynálezy, ktoré pohli svetom Kronika Po prvý raz - objavy a vynálezy, ktoré pohli svetom Henning Aubel

veľa zaujímavostí a pikošiek zo všetkých oblastí života,
okrem dátumov objavov a prvých zmienok, napríklad aj také, že hamburger vznikol v hamburgu, Dostojevskij bol gambler a Röntgen nemal maturitu, pretože ho vylúčili pre nevhodné správanie ... svojim dátumom vydania je už vlastne zastaralá, ale našla som si v nej množstvo informácií

29.09.2019 5 z 5

Třeba vám nesu růže Třeba vám nesu růže Jaroslav Seifert

možno som iba netrafila tú správnu zbierku, neoslovili ma básne tak, ako som očakávala, ale niečo medzi nimi sa predsa len dalo.
"Člověk, který již dávno pro své rozhovory s Bohem hledal básnickou formu svých vyznání a proseb, že krása otvírá dveře ráje snadněji, i pro svůj cit milostný dává přednost poezii."

22.09.2019 3 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Až pri čítaní popisu práce ľudí, ktorí nehľadiac na čas a svoje sily popasujú sa problémom iného človeka, či zvieraťa, si uvedomujem veľkosť niektorých povolaní. A smekám.

26.08.2019 5 z 5

Jak předcházet rakovině prsu Jak předcházet rakovině prsu Franklin Caryn

z knihy: "Vo vyspelej spoločnosti, kde sa kladie dôraz na využívanie zdrojov a materiálne zisky, je veľmi ťažké hľadať
hlboké kontakty s inými ľuďmi a so zemou samotnou. "

Reflex Reflex Zuzana Štelbaská

smutný, reálny obraz Slovenska

Ježišove listiny Ježišove listiny Michael Baigent

Historické pojednanie o možnosti, že Ježiš nezomrel na kríži, ale ešte v r. 45 n.l. žil. Bol ženatýa viedol život človeka. Historický prehľad judeizmu, Judey, pôvodu Ježiša a jeho rodiny.
Môj najobľúbenejší citát z knihy: "Ježiš ohlásil príchod Kráľovstva nebeského a to, čo prišlo, bola cirkev..." - páter Loisy okolo r. 1892.

16.08.2019 5 z 5

Tajemství šifry mistra Leonarda Tajemství šifry mistra Leonarda Lorenzo Fernandez Bueno

mne to neprišiel kritický rozbor, ale ako závisť a osočovanie

16.08.2019 1 z 5

Pasca Pasca Marko Leino

presne ako koment predo mnou, nedalo sa dočítať

15.08.2019

Minútové romány Minútové romány Oľga Feldeková

ľahké čítanie o bežnom živote, podané v krátkych príbehoch

15.08.2019 4 z 5

Prach Prach Patricia Cornwell

toto nebolo čítanie, ale trest
a hoci som pri posledných 3-4 knihách od Cornwellovej dávala plný počet hviezdičiek, tak len kvôli osvedčenému menu, inak jedna kniha horšia ako druhá, ja mám niekedy pocit, že tie posledné knihy už Cornwellová nepísala

15.08.2019 1 z 5

Pálenie mostov Pálenie mostov Ján Babarík

dej nebol až tak zlý, ale koniec celkom dobabraný

15.08.2019 3 z 5

Kustódi - Arianina kniha Kustódi - Arianina kniha Eva Maliti Fraňová

kniha nemá ani hlavu ani pätu

15.08.2019 2 z 5

Najlepší rok tvojho života Najlepší rok tvojho života Charlotte Lucas

veľa kecov o ničom a hrozná nuda

15.08.2019 1 z 5

33 prípadov Kristy B. 33 prípadov Kristy B. Barbora Kardošová

neviem, čo sme riešili ...

01.08.2019 2 z 5

Julinkina pekáreň Julinkina pekáreň Táňa Keleová-Vasilková

otec bol kedysi neverný, a tak majú súrodenci vo Francúzsku ešte nevlastnú sestru s neterou. niekedy tá "malinovka" bola od cukru až príliš "lepkavá", ale občas je aj taký flaster treba

01.08.2019 4 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

traja synovia juhoslovanského prisťahovalca vykrádajú banky a riešia svoje traumy z detstva, a otec len zhrieva tú kadarku s cukrom na sporáku :)
nie je to trhák, ale nedočítanú knihu aj tak nie je možné nechať, neprestávala som byť zvedavá, čo bude ďalej a ďalej

01.08.2019 5 z 5

Neznámych nemiluj Neznámych nemiluj Lucia Sasková

ani ako debut to nie je ktoviečo, ani deju som príliš neverila

01.08.2019 2 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

také chronicky roztomilé brebentenie Haliny o stratených a získaných láskach, nadobudnutých kilách, trochu o cestovaní a jedle

31.07.2019 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

na lanovke visí torzo zabitého koňa a dolu pod kopcom je psychiatria plná masových vrahov.
na toľký povyk okolo tejto knihy, som čakala viac, neohúrila ma, nebola pre mňa napínavá, ale taká priemerná, možno raz ešte Miniera okúsim, ale tak skoro to nebude

30.07.2019 4 z 5