cori cori komentáře u knih

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Nejdrsnější svět ze všech světů, které Neomillnerová dosud čtenářům představila. Všichni se znásilňují - muži ženy, ženy muže, muži chlapce, všichni děti. Každá druhá žena, která se v knize objeví, skončí s násadou mezi nohama. Zápletka nic moc. Alke se celou knihu snaží zbavit otce svého dítěte. Dítě Nix je batole, i se tak chová, ale mluví jako dospělý člověk (souvětí, ani nežvatlá). To mi teda vadilo.

01.07.2013 3 z 5

Zahrada plná jedu Zahrada plná jedu Karen Harper

Velice čtivý a napínavý příběh o mladé princezně Alžbětě, která pátrá po protivníkovi, jenž má v plánu vyvraždit všechny její příbuzné z matčiny strany Boleynovi. Plno akce a napětí, Alžběta se přestrojuje za chlapce, slaňuje z oken, vykopává mrtvoly na hřbitově a celkově se chová jako "Bondgirl". Příjemná oddechovka. Nechybí ani herci kočovné společnosti.

04.06.2013 4 z 5

Nacistická perzekuce obyvatel českých zemí Nacistická perzekuce obyvatel českých zemí Petr Koura

Velice pěkně připravený studijní materiál k tématu, jemuž v učebnicích není věnováno příliš prostoru. Kapitoly: Němečtí odpůrci nacismu, Češi v Říšské župě Sudety, Nuceně nasazení, vězni a zajatci v Sudetech, Polské obyvatelstvo na Těšínsku, "Konečné řešní židovské otázky", Holocaust českých Romů, Češi v protektorátu, Češi na nucených pracích v říši, České země na sklonku války, Celkový počet obětí na životech. Kniha obsahuje mnoho fotografií.

03.06.2013 4 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Dobrodružný příběh, v němž ožívá krása i krutost Afriky, Autorka vychází ze svých bohatých zkušeností a zážitků z práce na ambasádách ve třech afrických státech. Také si vůbec nebere servítky a otevřeně popisuje mentalitu černochů a jejich vztah k bělochům, které se snaží využít jako "dojné krávy". Nechybí sex, magické rituály, safari, návštěva u čarodějnice ani smrt a umírání nejen českých turistů. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy z exotických zemí nebo se chystají do Afriky.

31.05.2013 3 z 5

Dům pro pana Biswase Dům pro pana Biswase Vidiadhar Surajprasad Naipaul

Autor předkládá životní osudy chlapce Mohuna, který zapříčinil smrt svého otce, vyrůstal v chudých poměrech a toužil po vlastním domě, v němž by měl soukromí. Postihují ho různé tragikomické příhody, dokonce postaví 2 domy, ale nakonec na něj zbyde zfušovaný dům. Velmi zajímavá sonda do života a mentality Indů žijících mimo vlast, která sleduje jejich odklon od tradic a přejímání životního stylu Západu. Odehrává se v první polovině 20. století. Nejvíc se mě dotkla scéna s domečkem pro panenky, který koupil dceři.

25.05.2013 4 z 5

Už je to za mnou. Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky Už je to za mnou. Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky Michala Jendruchová

Velice intimní zpověď autorky, v níž se snaží popsat svůj život s anorexií, která ji málem zabila. Popisuje své dětství a vztahy v rodině, triky anorektiček, způsob jejich myšlení a hlavně svůj život. Knihu by si měli přečíst všichni, kteří mají ve svém okolí dívku či chlapce s podezřením na anorexii. Dozví se, co by v žádném případě anorektikům neměli říkat a jak by se neměli chovat.

15.05.2013 4 z 5

Slavná slova - Latinská rčení Slavná slova - Latinská rčení neznámý - neuveden

Užitečná a přehledná příručka slavných i méně známých výroků nejen antických autorů.

11.05.2013

Abrakadabra Abrakadabra Josef Klapetek

Jakou malou mě moc bavilo zkoušet si kouzelnické triky podle této knížky (s gumičkami, mýdlem, mincemi). Rodiče se ještě víc bavili mým vystoupením. :-)

08.05.2013

Dům uprostřed města Dům uprostřed města Karel Ptáčník

Osudy a rodinné trampoty zaměstnanců pojišťovny. Nevěry, pojistné podvody, osamělost, stáří, ztráta životního partnera, nemanželské dítě, emigrace, schůze, plnění plánu,.....Přečetla jsem, ale na můj vkus moc nudné.

01.05.2013 3 z 5

Čtyřicátý pátý Čtyřicátý pátý Ivan Stěpanovič Koněv

Válečné paměti, psáno neosobním úředním stylem, kde byl, co viděl, co měl v rozkaze, co dělal. Možná ocení fanda vojenské historie. Pro laika nezáživné čtení.

01.05.2013

Byla jsem někdo jiný Byla jsem někdo jiný Ludmila Sinkulová

Velice zajímavé osudy lékařky, která je v ilegalitě a vydává se za ženu v domácnosti Marii Nedbalovou. Podaří se jí schovat se před gestapem přímo v Říši, nejprve v Lipsku v kožešnické továrně, potom v tiskárně a nakonec se dostavá do Vídně, kde pracuje jako zdravotní sestra na oddělení pacientů s kostní tuberkulózou. Doporučuji všem, kteří se zajímají o život totálně nasazených a o situaci v Německu a Rakousku za druhé světové války.

26.04.2013 3 z 5

Klaudie na rozcestí Klaudie na rozcestí Beáta Matyášová

Kratičký příběh, který se odehraje během 1 roku. Klaudie touží po dítěti a váhá, zda má opustit muže, s nímž žije 3 roky a dítě odmítá, a jít za mladším milencem. Taková jednohubka na delší cestu vlakem. Přečetla jsem za 2 hodinky. Zajímalo mě, jestli otěhotní a s kým. Pár zajímavých zvratů.

27.03.2013 3 z 5

Slečna Mertonová Slečna Mertonová Mena Calthorpe

Životní příběhy zaměstnanců jedné barvírny textilu na předměstí Sydney se odehrávají v 50.letech 20.století. Autorka popisuje těžkou práci v továrně a cynické a povýšenecké chování šéfů. Dělníci nakonec založí odbory. Četlo se to celkem dobře.

02.03.2013 3 z 5

Měděná Venuše Měděná Venuše Lindsey Davis

Třetí kniha s příběhy detektiva Falcona, který stále ještě nemá dořešený vztah s Helenou, ale podaří se mu ji přemluvit, aby k němu přestěhovala do nového solidnějšího bytu. Bohužel záhy o byt za dramatických okolností přijdou. Věčný smolař Falco je 2x uvězněn a taky zmlácen. Vtipná je scéna s přípravou obrovské kambaly a sháněním nádobí. Opět zajímavý exkurz do starověkého Říma.

09.02.2013 4 z 5

Bronzové stíny Bronzové stíny Lindsey Davis

Druhý díl série. Začíná 11 dní po událostech, kterými končil první díl. Velká pozornost je věnována vztahu Falcona s Helenou. Řeší, jestli by spolu navzdory společenskému rozdílu mohli žít. Vtipný je jejich prázdninový pobyt v Neapolském zálivu - v Herculaneu a Pompejích - 8 let před jejich zkázou. Falco mimo jiné pracuje i jako učitel hry na kitharu. Zábavné oddechové čtivo.

06.02.2013 4 z 5

Bohyně odplaty Bohyně odplaty Lindsey Davis

Další ze skvělých detektivních příběhů se sympatickým detektivem Falconem, který má docela svérázné příbuzné. Tentokrát ho postihnou dvě úmrtí v rodině, tudíž kniha příliš humornými scénami neoplývá. Oproti minulému dílu (Alexandrie), který byl prošpikován akčními scénami, čtenáře čeká jen jedna rubačka se zločincem.

29.01.2013 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Kniha je cenným svěděctvím o životě v Terezíně pohledem dítěte. Helga v terezínském ghettu strávila téměř 3 roky. Deník je doplněn unikátními obrázky, které Helga malovala v Terezíně a zachytila v nich každodenní život v ghettu a před transportem je dala do úschovy svému strýci, který je zazdil do tajné schránky.

05.01.2013 4 z 5

Modrý květ Modrý květ František Markup

Rudin Jeremiáš čeká na přeložení z venkovské štace zpátky do Prahy, kde žije jeho rodina a snoubenka Lída. Je však osudově přitahován novou vrchní sestrou z místní nemocnice, která je velmi exotická nejen svým chováním ale i vzhledem (má rudé vlasy). Nudící se Rudin se s ní sblíží. Tvrdí, že z uměleckého zájmu. Píše totiž básně a touží napsat román a Milada Astrová by mu mohla být inspirací. Milada, které začne říkat Levanda, mu sama nabídne, že mu odvypráví své životní osudy, aby podle nich mohl napsat román. Postupně mu vypráví o svém dětství a láskách, manželství, které skončilo ztrátou narozené dcery i manžela, odjezdu do Anglie a pak do Indie, kde pracovala jako ošetřovatelka, a návratu do Čech, kde se znovu vdala. Sbližování vyústí v milenecký poměr a Rudin stojí před rozhodnutím, zda zůstane s Lídou nebo odejde s Levandou. Román má tragické vyústění. Autor si libuje v patetických scénách a "předurčenosti osudu."

01.01.2013 3 z 5

Čekání na lásku Čekání na lásku Katie Price

Červená knihovna odehrávající se ve světě showbussinessu. Modelka Angel trpí poporodní depresí, ale nikomu o tom neřekne,a kvůli tomu se ji rozpadá rodina. Manžel fotbalista si najde milenku, ona zase milence a jsou si kvit. Román jistě zaujme čtenářky bulvárních novin a časopisů a fanynky Ivety Bartošové.
Knihy za Katie Price píše ghostwriterka Rebecca Farnworthová.

28.12.2012 2 z 5

Šelmy v aréně Šelmy v aréně Lindsey Davis

Falco pracuje jako komisař pro výpočet daní a kontroluje daňová přiznání lanistů a dovozců zvířat. Brzy se kolem něho začnou kupit vraždy. Nejprve někdo probodne lva a otráví pštrosa, pak dojde i na lidi. Autorka se v tomto dílu zaměřila na svět arén a gladiátorů a opět své hrdiny vyhnala z Říma, aby navštívili další římskou provincii tentokrát Kyrenaiku (Libyi). Nejpovedenější je asi scéna s lovením uprchlé leopardice v městských lázních.
PS: Nejkrutějšími šelmami v aréně však nejsou ty čtyřnohé.

03.11.2012 4 z 5