Byla jsem někdo jiný

Byla jsem někdo jiný https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151718/byla-jsem-nekdo-jiny-QFc-151718.jpg 3 3 2

Dramatické, i když už dávné osudy, pro gestapo nezvěstné ženy, která se přes 3 roky skrývala pod falešnými doklady ve válečném Německu, kde pracovala v lipských průmyslových závodech a potom ve vídeňské nemocnici jako pomocná sestra. Kniha líčí život totálně nasazených i Němců v posledních letech druhé světové války.

Katka2382
08.12.2020 2 z 5

Tak konečně dočteno,ale tedy žádný zázrak.Chvilkama zajímavé čtení,ale bohužel i hodně nezáživného textu.A navíc ta komunistická agitace.

cori
26.04.2013 3 z 5

Velice zajímavé osudy lékařky, která je v ilegalitě a vydává se za ženu v domácnosti Marii Nedbalovou. Podaří se jí schovat se před gestapem přímo v Říši, nejprve v Lipsku v kožešnické továrně, potom v tiskárně a nakonec se dostavá do Vídně, kde pracuje jako zdravotní sestra na oddělení pacientů s kostní tuberkulózou. Doporučuji všem, kteří se zajímají o život totálně nasazených a o situaci v Německu a Rakousku za druhé světové války.