CJakub CJakub komentáře u knih

Reborn Reborn Alex Scarrow

Právě čtu, hodnocení již brzy.

23.07.2020

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Nelze popřít, že je autor obrovským fanouškem Star Treku či Star Wars filmů (viz Gupka a jeho rybí pohled), což dokládá i skutečnost, že se těmito děli inspiroval a svoje vize přenesl do děje tohoto vskutku originálního díla. A mně se to moc, ale opravdu moc líbilo!

Musím se ale přiznat, že mě hrozně nudili ty “jakože” akční bojový scény, protože mi bylo úplně jasný, jak dopadnou. Ale možná to bylo jenom špatným popisem? Těžko říct, každopádně to bylo asi jen ve dvou kapitolách v součtu pár stránek, takže se to dalo překousnout :D

A dávám plný počet!!! :)
Už se těším na další díl...

18.07.2019 5 z 5

Gateway Gateway Frederik George Pohl Jr.

Opravdu zajímavá knížka. Začátek mě hodně navnadil, ale při čtení dalších stránek jsem zjistil, že děj není úplně podle mého očekávání. Čekal jsem, že se autor zaměří více na cestování mezihvězdným prostorem, na technologie heechee, na nové objevy a řešení záhad. Ale tohle všechno šlo bokem. Místo toho se popisuje “zvrácený” život Boba a jeho milenek a přítelkyň. A celé se to hrozně natahuje, až jsem se rozhodl, že knihu odložím do neurčita. Po zhruba dvou měsících jsem knihu znovu otevřel a začetl se do ní. A posledních asi deset kpitol, se opět rozjelo. A já začal chápat souvislosti a celý význam toho děje, přičemž závěr ve mně vyvoval takový emoce, že jsem se skoro rozbrečel. Omlouvám se, ale nemůžu dát víc jak tři hvězdy.

03.07.2019 3 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Woohoo tak tohle byla jízda. Nejdřív jsem se těšil, kdy dorazí ten boom a vypukne ta děsivá apokalypsa. A ejhle, zrovna sedím ve vlaku, kdy ve stejné scéně ve mě paranoia vyvolala zvláštní pocity, a čekal kdy se něco neočekávaného přihodí.... přesně tak, takhle kniha je v mnoha ohledech nepředvídatelná a obsahuje tolik dobrodružství a poznávání, že nemůžete přestat číst. No a pak čtu dál a dál a z některých nechutných představ se mi opravdu zvedá žaludek. A těch nechutnotí je tam opravdu mnoho, fuj.... každopádně se mi líbí, že to má hodně hororovej nádech. Až vyjde další díl si, hned si ho koupím.

05.04.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Docela jsem byl šokovanej z toho, že zrovna ti, kteří si získali moje sympatie umřeli nebo neprošli. A ono mě to tak emocionálně zasáhlo, že jsem chvíli uvažoval nad tím, že knihu pohřbím i se svoji oblíbenou postavou a skoncuju s tím, ale ne... chci pokračovat Edenem a stále budu doufat, že to celé byla nějaká nahraná zástěrka a nekterý z mých oblíbených postav se znovu objeví. A i kdybych se díky své naivitě mýlil. Tak tento pohlcující příbeh je tak nadupanej zvratama, že chci znát pokračování

16.03.2019 5 z 5

Město a hvězdy Město a hvězdy Arthur Charles Clarke

Clarke nam poskytuje úchvatný popis prostředí a děje, vzdáleného miliardu let od současnosti, kde je možné téměř všechno.
Jeden z mých nejoblíbenějších autorů a jedna z mých nejoblíbenějších knížek :)

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Generační loď - to je jedno z témat, které mám na sci-fi nesmírně rád. Kniha nabízí úzkostné a depresivní dobrodružství za poznánín osudu a vůbec celé existence místních obyvatel...
Za mě jedno z nejlepších sci-fi děl :)

Transport ledu Transport ledu Alastair Reynolds

Přečteno před pár lety, takže hodnotím svoje současné vzpomínky na četbu.
1. část: úžásná temná hard sci-fi plná napětí, zvratů a bolesti.
2. část: nuda, nuda a zase nuda.
3. část: konečně přišla řada na mé oblíbené mimozemské rasy. Nicméně je autor vyobrazil tak nereálně, že jim šlo stejně těžko uvěřit, jako tomu, že se neustále řešila vražda cca po 50 letech.
4. Úplný závěr byl dokonalý. Rád bych uvítal nějaké pokračování :)

23.02.2019 4 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Krásný popis a krásný děj. Zaujala mě obálka a název včetně anotace. A mé očekávání se opravdu naplnilo na jedničku s hvězdičkou. Autor knihy je vystudovaný geolog a geograf a jeho znalosti se zdařile promítaly do oné přírodní katastrofy, včetně jejích následků. Takže celý příběh na mě, z tohoto pohledu, působí opravdu realisticky a zároveň jako “pohádkový” postapokalyptický svět. Pohádkový v uvozovkách právě proto, že je krajina v tomto příběhu vykreslena opravdu pohádkově, ale s různými nástrahami, se kterými se hrdinové potýkají.

PS: nemůžu se dočkat na další díly :D

Názor + SPOILER: nemůžu se zbavit dojmu, že autor mimo jiné poukazuje na migrační krizi a s ní spojené různé negativní názory na občany s tmavou pletí. Jako kdyby chtěl autor čtenáře přesvědčit, že i “černí” jsou dobří. Autor se snaží například docílit toho, aby si čtenář získal srdce a sympatie hlavního hrdniny Jema, načež téměř na konci knihy zjistí, že má tmavou pleť...