cernydrak cernydrak komentáře u knih

Samotné příběhy stojí za přečtení, ale ten popis tam je jen pro to, aby byla kniha co nejtlustější. Mnohdy autor popsal jednu věc klidně třikrát.

19.10.2018 1 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nuda. Nechápu, proč je tohle dílo natolik vynášeno do nebes.

19.10.2018 1 z 5

Legendy: Draci Legendy: Draci Jakub D. Kočí

Tahle kniha mi dala jasně najevo, že já nemám povídkové knihy rád. Neumím se do toho vžít, v některých povídkách bylo obrovské množství informací vyjádřeno na malém prostoru a měl jsem problém se v tom orientovat. Knihu nemám dočtenou - jsem zhruba v polovině. Už se tím snažím prokousat rok.

19.10.2018 3 z 5

Některé povídky byly slabší, ale jiné mnohdy ponechaly rozum stát.

19.10.2018 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úchvatné pojednání o člověku beze škol, který zcela sám proměnil pustinu v pozemský ráj.

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Květy zla mě neoslovily. Při čtení jsem měl pocit, jako by to bylo pořád jen to samé dokola.

19.10.2018 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dílo nepopsatelné hloubky přesahující pomezí hmoty.

19.10.2018 5 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Ani nedovedu popsat, jak moc tuhle trilogii i autora miluji. Vlastně je mi jeho styl psaní dost blízký a je mi velkou inspirací na mé vlastní cestě.