cenichajda cenichajda komentáře u knih

Příběhy z Kamenitého vrchu Příběhy z Kamenitého vrchu Richard Adams

Trochu sem se bala, zda druhy dil nebude stat za hraka, kor po takove dlouhe dobe, ale obavy byly absolutne zbytecne. I druhy dil byl pro me naprosto uzasny a hltala jsem doslova kazdou stranku.

Jedine minus, ktera tahle kniha ma je, ze je posledni. Dovedu si predstavit, ze ctu dalsi a dalsi dobrodruzsvi Liskacovi party.

Tahle kniha me proste dostala natolik, ze me mrzi, ze ma jen 2 dily.

05.10.2016 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Dobrodruzne knihy nectu, ale jako pro kralikarku, je tahle kniha pro me povinna.
Cetla jsem uz hodne knizek, od kterych jsem ocekavala, ze se z nich posadim na zadek, nepovedlo se ... az tehle. Od zacatku me pohltila jako zadna jina doted. Bylo to napinave a od zacatku jsem "nasi" parte drzela tlapky pro stesti.
V nekterych scenach jsem to svoje usate trestidlo uplne videla, jak provokuje, jak panackuje, jak krade (cokoliv), jak se odvazne pousti do veci, u kterych nevi, zda jsou pro ni bezpecne a samozrejme jako spravny El-hreran je taky pekne vycurana! Myslim, ze se mi povedlo se, alespon na chvili, vcitit do tela toho maleho tvorecka (byt domaciho a pekne rozmazleneho).

Na tehle knize jsou krasne i nektere myslenky, byt jsou asi trochu drsne: "Vsechno zlo pochazi od lidi. Ostatni elil delaji jen to, co musi delat a Flix je ridi, tak jako ridi nas. Ziji na zemi a potrebuji jist. Kdezto lide si nedaji pokoj, dokud neznici celou zemi a nevyhubi vsechna zvirata".

Byla to prvni knizka u ktere jsem si dokonce pobrecela.

Azuzinko, doufam, ze jste s Liskaranem kamaradi ...

16.09.2016 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Ctenim teto knizky jsem se vratila do detstvi, ktere jsem shodou okolnosti take travila na Sazave. Kazde prazdniny jsem marne doufala a cekala, jestli se nahodou slavna dvojice K+M odnekud nevytasi Samozrejme marne :D
Mam doma vsechny "lumparny" teto povedene dvojice (ano ja vim, sprave je to dobrodruzstvi :D ) a jsem na to extremne hrda :D :D

Je to proste skvela oddychovka a relax, u ktere se treba i nekdo pobavi. A jen pro potvrzeni pridavam par, alespon pro me, vtipnych hlasek:

" Vas dva pustit do Tater a dat vam volnou ruku, tak z nich za par dni udelate druhe Polabi"

" No," rekl rozpacite Kopyto, "ja jsem v zivote zadny letajici talir nevidel. Tak si myslim..."
" Gronsko jsi taky nikdy nevidel a existuje" minil Mnouk.

" Co to je za psa?" Zeptal se Kopyto?
" Nejaky krizenec! Neco mezi medvedem a muflonem" odvetil Breburda :D :D

P.S. Milovala jsem Mnouka
P.S.2 Nesnasela Jindru Beneckou ;)

08.09.2016 4 z 5

Sérioví vrazi Sérioví vrazi Maurice Crow

Na knihu jsem se velmi tesila, ale bohuzel radost se nedostavila. Musim plne souhlasit s monudostal. Kniha je plna chyb a bohuzel i gramatickych. Asi v pulce knihy jsem premyslela, zda ma vubec cenu knihu docist, vzhledem k tomu, ze si vlastne nejste jisti zda to co ctete je spravne.
Asi za nejvetsi problem povazuji to, ze clovek, ktery se o tento problem nezajima a knihu si precte jen ze zajimavosti, nabyde dojmu, ze se dozvedel spoustu novych informaci. Opak je pravdou.
Je to velka skoda, knha by totiz jinak byla velmi zajima, uz jen proto, ze se tam pise i o mene znamych vrazich.
I diky nim, dam o jednu hvezdicku vice.

18.06.2016 3 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Udelejte si anglicky caj, usadte se do nejakeho pohodlneho kresilka, otevrte si k tomu tuto knihu a nechte se lehce prenest do doby jednoho z nejslavnejsich detektivu.
Tato knizka je naprosto uzasny relax, kdy v kombinaci s lehkym textem se cte snadno a rychle.

David Suchet popisuje nejen jak se k roli dostal, a jak na ni pracoval, aby vystihl pravou podstatu Poirota, ale treba i jeho setkani nejen s dcerou, ale i vnukem madam Agathy.

Zkratka kniha je prijmne cteni na dlouhe vecery nebo kdyz se potrebujete odreagovat :)

06.02.2016 5 z 5

Evita: Příběh vášně a utrpení Evy Perónové Evita: Příběh vášně a utrpení Evy Perónové Abel Posse

Kniha je zalozena na vzpominkach Evitin blizcich, kteri s ni prisli do kontaktu a zaroven je to jeji zpoved poslednich 9 mesicu zivota.
Ovsem problem je, ze si pri cteni knihy pripadate trosku jako klokan. Chvili ctete o Evitine detstvi, chvili o politice, pak se opet vracite do detstvi, potom jste v nemocnici. Je to trosku chaoticky usporadane a musite u toho opravdu porad byt "v pozoru", protoze skacete od odstavce k odstavci.
Dalsi problem (alespon pro me) byl, ze vysvetlivky ktere v knize jsou, nejsou nijak oznaceny, takze vlastne nevite, ze konkretni slovo je vysvetleno vzadu v knize.

Nicmene i pres tyto minusy, bych knihu doporuila ke cteni. Bylo zajimave sledovat jak clovek, ktery vi co ho ceka, se meni v nekoho jineho. Evita sama priznava, ze ji vedomi smrti zmenilo a ze se chovala spatne.

31.03.2015 3 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Pri cteni jsem si rikala - ha, konecne jsem odhalila vraha, jsem fakt dobra. To je prece jasne, ze je to ..., lze jak kdyz tiskne, neverim mu ani nos mezi ocima. Tak pokracuji ve cteni s vedomim, ze jsem lepsi nez detectiv Colombo.... Hm, tak ne, no. Myslim, ze bliz uz jsou i Niagarske vodopady, nez jsem byla Ja! Agatho, opet jsi me dostala.
Je videt, ze titul Kralovna detektivek nemas jen tak z buhdarma ;)

09.03.2015 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Musim rict, ze ac jsem se na knizku velmi tesila (slysela jsem na ni spoustu pozitivnich ohlasu), bohuzel jsem byla trochu zklamana. Asi jsem ocekavala neco vic, nevim. Cela knizka je zalozena na komoleni jazyka. Jeho prereky jsou roztomile coz o to a nektere i velmi vtipne, ale bohuzel, je to malo.
Zaroven jsem trosku mela problem s tim, jak se k p. Kaplanovi staveli ostatni spoluzaci. Nejsem zastancem toho, ze by se mel nekdo smat druhemu, ze neco nevi (ale chapu, ze to muze byt pouze muj osobni problem). I kdyz nutno podotknout, ze i debaty mezi spoluzaky byly nekdy velmi "vyzivne" :)

Timto ale rozhodne nechci nikoho odradit od cetby teto knihy. Naopak. Myslim si, ze by si ji kazdy mel precist, aby pochopil, ze kazdy cizinec, ktery prijede do nove zeme se nestane "rodilym" mluvcim ze dne na den nebo za rok. Opravdu je to beh na dlouhou trat a i sebemensi naznak snahy, by mel byt odmenen!

Kazdopadne davam hvezdicku navic za, naprosto famozni preklad!!

01.02.2015 4 z 5

Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Marie-Laure Picat

Neskutecna kniha. Neskutecna Zena s velkym "Z". Obcas jsem s rikala, ze to az neni mozne, aby mel clovek, ktery vi, co ho ceka, takovy optimismus. Neskutecna byla i byrokracie, kterou musela podstoupit.
Smekam pred Marii, ma muj neskutecny obdiv!!!
R.I.P

08.03.2014 4 z 5

Google story Google story David A. Vise

Dalo mi docela zabrat, nez jsem knihu precetla. Je celkem nudne napsana. Navic jsem mela celou dobu dojem, ze se Google pasuje do role "ja jsem google, kdo je vic". Na druhou stranu se mi libilo, ze kniha popisuje opravdu vse. Od vyvojaru az po kuchare. Bohuzel - i presto velke zklamani.

08.03.2014 3 z 5

Princezna Masako Princezna Masako Ben Hills

Jednim slovem - strasne! Princezna zije ve zlate kleci ze ktere neni uniku ven. Na knize je videt, ze moderni stat neznamena moderni ve vsech podobach. Cisarsky dvur se zasekl v dobe davno minule, kde se opravdu velmi stryktne dodrzuji tradice z minuleho stoleti.

Tuto knihu doporucuji - obycejny clovek si potom uvedomi, ze penize a moc opravdu nejsou to nejdulezitejsi, aby byl clovek stastny.

08.03.2014 5 z 5

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Oba dily jsem precetla tzv. na jeden zatah. Kniha je dobre naspsana, ctiva. Ma to dej, nikde se "nezaseknete". Jedine co me na knize zklamalo, byl fakt, ze autorka napsala svoji verzi a policejni verze je take jina. Na druhou stranu chapu, ze obe strany maji "svoji" pravdu. Kazdopadne pi. Velikovskou obdivuji cim si prosla a at to bylo tak nebo tak, preji Ji jen hodne stesti.

08.03.2014 3 z 5

Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy... Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy... Sabine Dardenne

Dulezite je rict, ze knihu opravdu nepsal profesionoal.
To, ze se autorka nerozepisuje do podrobna, bych rekla, ze je logicke. Malokdo by si chtel znova prozit hruzy, ktere zazil. Myslim, ze i presto je vic nez jasne, jake to muselo byt hrozne. A jeste horsi jsou vysledky soudniho procesu.

Pro me jednoznacne 5*.
Sabina ma muj obdiv.