cecetka cecetka komentáře u knih

Boj o Ameriku - Nečekané setkání Boj o Ameriku - Nečekané setkání Veronika Válková

S odstupem nekolika dnu napisu par slov. Mam rada malou Baru a jeji vylety. Nektere pribehy jsou mi blizsi, jine mene. Tento se mi zdal slabsi. V podstate se tam nic nedeje, nic zajimaveho jsem se nedozvedela. Proto jen 4*, i kdyz obvykle davam 5. Prestoze je pribeh opet psany ctivou formou pro deti, je v podstate "nudny" a roztahany a chybi v nem obvykly humor, ktery se v jinych pribezich vyskytuje. Skoda.
Snad se to dalsimi pribehy vrati do starych koleji :-)

03.02.2017 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Synovi (10) se nelibila. Myslim, ze jako literatura pro deti je to hodne drsne. Me, jako dospelou, taky moc nenadchlo drsne prostredi, same ohorele mrtvoly apod. Konec byl alespon mirne optimisticky, ale na vic ja 3* to nevidim :-(

19.01.2017 3 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Me se pribeh libil. Ale neradila bych ho mezi literaturu pro deti. Ctive a citlive napsane dilko. Jen ten konec byl na me hodne drsny a smutny. Ale bohuzel i takto to v zivote chodi.

04.12.2016 4 z 5

Záhada zelené jeskyně Záhada zelené jeskyně Ana Galán

Opet krasne napsany pribeh pro deti. Dnes jsme se synem zacali cist uz sesty dil - Pate seminko :)

12.10.2016 5 z 5

Panská rasa Panská rasa Catrine Clay

Precizne zpracovana problematika. Dozvedela jsem se spoustu novych informaci. Knihu doporucuji ptecist, program Lebensborn je nedilnou soucasti nacistickeho Nemecka. Silne zasahl do osudu spousty lidi. Je az neuveritelne, jak se teorie eugeniky dala v tak kratkem obdobi zneuzit.

05.09.2016 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Me se to libilo. Zajimany napad, vtipne napsane. Takova lehka oddychovka. I kdyz i na zamysleni. Musim autorce dat za pravdu. V dnesni dobe uz bychom pana Darsyho za partnera nechtely. Ale v podani JA je dokonaly.
Pri docteni knizky jsem si rekla, ze bych si rada na takovy zajezd zajela :-)

17.08.2016 3 z 5

Sen o městě obehnaném zdí Sen o městě obehnaném zdí Lisa Huang Fleischman

Krasna kniha, silny zivotni pribeh. Na me trosku moc politiky, ale to k te dobe patri.

03.08.2016 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Uprimne bych tuto knihu neradila mezi romany pro zeny, ale pro divky. Osobne mi to prislo asi do poloviny hodne nudne. Pak se to trosku rozjelo, ale zadna slava.
I tak jsem se odhodlala na druhy dil, ten jsem po nekolika stranach odlozila jako pro me necitelny. Skoda ... namet je to hezky.

05.07.2016 3 z 5

Žhavé líbánky Žhavé líbánky Kathleen E. Woodiwiss

Z donuceni jsem to docetla ... asi jsem uz jina vekova kategorie.

08.06.2016 2 z 5

Primabalerína Primabalerína Danielle Steel

Moc hezky pribeh zasazeny do carskeho Ruska.

11.05.2016 5 z 5

Slib Slib Danielle Steel

Moc hezky smutny pribeh. I slzicky v ocich jsem mela. Obcas DS napise skutecne krasny roman.

11.05.2016 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Co k tomu napsat? Snad jen to, ze pokud to vychazelo v 19. stoleti na pokracovani v casopise anonymne, tak kdo vi, kdo to napsal. Nebudme naivni, ze tehdejsi spolecnost byla mravna, mozna jsme ted mravnejsi nez byli nasi predci.

11.05.2016 1 z 5

Proč tloustneme Proč tloustneme Gary Taubes

Knihu doporučuji přečíst a zamyslet se nad ní. Nic není jen bílé a černé, ale v mnohém musím s autorem souhlasit.

10.05.2016 5 z 5

Bacha, černý paraple! Bacha, černý paraple! Adam Bahdaj

Knihu si pamatuji z dětství. Četla jsem ji, když mi bylo asi 12 let. I dnes, v dospělosti se mi líbí. Jen netuším, jestli zaujme dnešní děti.

19.02.2016 4 z 5