Carolxc Carolxc komentáře u knih

To To Stephen King

První jsem viděla filmy, což mě taky asi trochu ovlivnilo a filmy považuji za dobré a ráda se na ně podívám znovu - samozřejmě ty nejnovější. Úplně první mám ještě v plánu.
Ale ke knize. S. King mi zatím naprosto sedí ( je to od něj asi čtvrtá kniha ), i když úplně chápu, že pro někoho tento autor není, neboť on se nebojí popsat cokoliv.
Kniha To je v mé knihovně s největším počtem stránek a měla jsem z toho trochu strach, ale četla se mi dobře. Ano, sice jsem pár částí spíše louskala a četla, že jsem musela a jednu pasáž jsem přeskočila záměrně, nýbrž jsem stejně věděla, co se tam bude dít. A upřímně jsem na to žaludek neměla. Mám docela velkou představivost a už i tohle bylo moc.

** SPOILER ** ( pokud se zato dá vůbec považovat )
Scéna, kdy se jako malé děti ztratí v potrubí poté, co zaženou To na pár let a aby se dostali ven, tak si dají koitus, jak by řekl Sheldon Cooper, na mě prostě byla moc.

Jinak jsem spokojená, i když konec bych si taky přála jiný.

18.06.2021 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Mám ráda fantasy a kamarádka mi tuto sérii doporučila. Dala jsem na její doporučení a já osobně nelituji. Příběh Al Sorny mě zaujal a jeho charakter mi byl sympatický od začátku až do konce. Celkově se mi četla dobře a nikde jsem se nezasekla, ani se nenutila číst, jako u jiných knížek.
Jsem zvědavá na další díly a zda-li otázky, na které jsem nedostala odpověď mi budou zodpovězeny. Další díly jsou prý už slabší a vím, že v dalších knihách se nevěnuje autor jen Vélinovi, ale dalším dvěma postavám, což mě osobně odrazuje. V prvním dílu ze série Draconis Memoria od toho samého autora mi to spíše překáželo.

30.08.2020

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha se mi četla dobře a vzhledem k tomu, že nebyla, ani moc dlouhá, měla jsem ji přečtenou za pár dní.
Nemohu, ale říct, že bych se u ní bála a nemohla ji číst večer.

30.08.2020 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

V téhle knížce jsem fandila té špatné straně - zaujal mě jeden ze záporáků. Obvykle mám ráda happy end, který bych vyměnila za úplně jiný konec.
Hlavní hrdinka se mi zdála být nesmrtelná, ale na to, že hrdiny ženského pohlaví nemám v oblibě, mi Darbs nijak nepřekážela.
Knížka se mi četla velmi dobře a kdyby bylo více času, zvládla bych to v kratším čase.

25.12.2018 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Zaujali mě hlavní postavy, jak Jude, tak její kolega. Knížka mě po celou dobu bavila a kdybych měla více času, přečetla bych ji nejspíše na jeden zátah. Přesto ve mě nezanechala úplně takový dojem, abych dala plné hodnocení.
I tak jsem velmi spokojená a vzala bych jí do ruky ještě jednou.

11.11.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knížka se mi četla dobře, ale k hlavní postavě jsem si nedokázala najít vztah, ani jeho vědecké metody mě nijak nezaujali. Policie, zde byla bych řekla k ničemu. Já osobně necítila žádné velké napětí.
Každopádně to nepatří k těm nejhorším knížkám, co jsem četla a jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

11.11.2018 3 z 5