carbici carbici komentáře u knih

Zapomenuté příběhy 2 Zapomenuté příběhy 2 Marian Kechlibar

Příběhy, které přivedou ke čtení i zapřisáhlé odpůrce knih.

11.04.2022 5 z 5

Záhada ztracených psů Záhada ztracených psů Samuel Bjørk (p)

Hezká knížka pro děti. Trochu dobrodružný děj. Ideální na přilákání ke čtení.

26.11.2021 5 z 5

Cesta může být cíl Cesta může být cíl Arny Šrámek

Velmi zajímavé zážitky sepsané velmi nečtivým způsobem. V jednotlivých kapitolách autor neudrží časovou linku, takže snídaně je psána v přítomném čase, oběd už v minulém. Obecná čeština je míchána s větami, které zní jako by byly opsány z reklamní brožury. Prospělo by, kdyby byl u jednotlivých kapitol uveden alespoň přibližný rok, kdy byla daná země navštívena (alespoň u Kanady se dá odhadnout desetiletí, neb jsou zmíněny OH, které zde v roce 2010 proběhly). Místo ilustrací bych uvítala alespoň přibližnou mapku cesty. Hvězdičku dávám za vysvětlení, kde se vzalo slovo SPAM. Autor na konci uvádí, že knihu napsal za dva měsíce. Bohužel je to na ní poznat, stejně jako nulová práce korektora.

02.11.2021 1 z 5

Buquoyské Nové Hrady. Počátky krajinných parků v Čechách Buquoyské Nové Hrady. Počátky krajinných parků v Čechách Martin Krummholz

Skvělá kniha o krajinnych parcich v Čechách. 150 stran je naprosto nabito informacemi, kresbami, fotkami a odkazy na zdroje.

22.08.2021 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Dobře napsané, předvídatelné více, než jsem čekala, všechna klišé žánru splněna. Nenáročné čtení na léto.

13.08.2021 3 z 5

Dobrodružství na moři Dobrodružství na moři Bear Grylls (p)

Už se těším na pátý díl. Příjemné letní jednohubky.

22.07.2021 5 z 5

Dobrodružství v poušti Dobrodružství v poušti Bear Grylls (p)

Pokračování tentokrát v rozpálené poušti. Sice krátké, ale stále poutavé a zábavné.

22.07.2021 5 z 5

Peru - děti Inků Peru - děti Inků Olga Vilímková

Knizka o historii i soucasnosti nekolika mist Peru. Jednostlive pribehy byly zajimave, ale jako celek mi kniha prisla roztristena, bez jasne koncepce. V hodnoceni se mi tedy micha jak dojem z knihy, tak snaha ocenit pracovniky nadace.

19.06.2021 3 z 5

Dobrodružství ve velehorách Dobrodružství ve velehorách Bear Grylls (p)

Perfektní knížka, která přitáhne ke čtení i malé odpůrce čtení.

22.01.2021 5 z 5

Poplach v Tabulkově Poplach v Tabulkově Veronika Matysová

Vyborna kniha i pribeh. Pobavilo nas to doma vsechny.

16.01.2021 5 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Není to náročná literatura, ale jeden neotevře Pašeráka, když touží po Goethovi :) Každopádně rychlý a úderný úvod do série. Víme, kdo je kdo, kdo s kým a proti komu... teda tak zhruba, většinou, chvílemi

04.01.2021 4 z 5

Proč obrazy nepotřebují názvy Proč obrazy nepotřebují názvy Ondřej Horák

Kniha se nám líbila moc. I několik měsíců po dočtení se k ní vracíme, když narazíme na téma z oblasti umění.

01.01.2021 5 z 5

Umění a život doba secese Umění a život doba secese Petr Wittlich

Rozhodně se nejedná o odpočinkové čtení. Jeden neustále listuje tam a zpět, popřípadě hledá jednotlivé obrazy/sochy/domy, o kterých se zrovna píše. Každopádně jde o velmi zajímavé dílo, které předestírá alespoň malý vhled do této zajímavé epochy.

13.12.2020 5 z 5

Od úterka do soboty Od úterka do soboty Alena Santarová

Detektivni linka celkem poutava, jinak velmi odpovidajici dobe.

08.10.2020 3 z 5

Maigret a Dlouhé Bidlo / Inspektor Kostra Maigret a Dlouhé Bidlo / Inspektor Kostra Georges Simenon

Rozhlasova verze se mi libila o neco vice, ale knizka ma take neco do sebe. Usmevne mi prislo mnozstvi alkoholu vypiteho komisarem a jeho pomocniky pri plneni povinosti.

06.10.2020 4 z 5

Ti, kdo přežili Ti, kdo přežili Michael Bornstein

Příběh jedné rodiny, naprosto neuvěřitelný příběh, od kterého se těžko odtrhává. Příběh, který by měl být čten a nikdy zapomenut.

03.09.2020 5 z 5

Nejlepší britské krimipovídky Nejlepší britské krimipovídky * antologie

Povídky rozličné, většina mne zaujala. Teď můžu prozkoumat další tvorbu autorů, které jsem doposud neznala.

17.08.2020 4 z 5

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Prijemne cteni pred usnutim. Tentokrat i pro mensi deti, narozdil od Dahlovych ostatnich knih.

26.06.2020

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Skvela, zabavna jednohubka - nabite dejem, plno blaznivych absurdnich napadu.

04.06.2020 5 z 5

Z područí islámu Z područí islámu Ayaan Hirsi Ali

Skvela kniha, vhled do problematiky, popis problemu i reseni. Urcite se k ni jeste vratim.

24.05.2020 5 z 5