Cesta může být cíl

Cesta může být cíl https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460647/bmid_cesta-muze-byt-cil-rOo-460647.jpg 5 23 13

Co se stane, když majitel cestovní kanceláře, která vznikla těsně po sametové revoluci a do jara 2020 fungovala bez přerušení, zjistí, že jej epidemie koronaviru nedobrovolně zastavila v hektickém životě? Sedne a začne psát neuvěřitelné historky z cest po šesti kontinentech naší planety, kam se dosud podíval. Kniha psaná originálním jazykem kombinuje autentické cestovatelské příběhy s popisem největších zajímavostí, které bychom v Kyrgyzstánu, na Islandu, na Balkáně, v Jihoafrické republice, v Austrálii, na Aljašce, v Indonésii, v Íránu, na Kubě nebo v Nepálu určitě neměli minout.... celý text

vendulka0344
06.11.2022 5 z 5

Příjemné čtení a všem jen doporučuji za přečtení až do konce :-)

paba007
17.08.2022 5 z 5

Ještě tak vidět tyto kraje, čtení je v pohodě, ale být tam, jistá bych si nebyla. Autor nic nepřikášlil a přesto je to zajímavé a poteší, dobře, že se o zážitky a popis cesty podělil.

Váňa62
15.08.2022 5 z 5

Příjemné a poutavé čtení. U některých popisovaných zážitků se u mne dostavil pocit, jako bych je sám prožil. Doporučuji přečíst!

Chennai
12.08.2022 5 z 5

Toto je kniha, kterou si - hlavně v dnešní době, která cestování moc nepřeje - každý rád přečte. Je tam množství zábavných a poučných historek z cestování, které autor prožil na cestách - již od sametové revoluce. Na čtenáře tak dolehne krásná atmosféra časů často dávno minulých - a přece tak blízkých jeho cestovatelskému srdci. Doufám, že autor “neusne na vavřínech”, protože … dobře se to čte.

LuckyMarianna
11.08.2022 5 z 5

Krásný počin majitele cestovní kanceláře a průvodce, který díky Covidové pandemii přišel o práci a svůj celoživotní koníček. I tak napsal knihu plnou zážitků z cest pro všechny, co cestovat v tu dobu nemohli. Kdo knihu četl mohl v duchu cestovat i v době kdy to nešlo. A nyní i v době kdy na to nejsou peníze.

Jalenka1
11.08.2022 5 z 5

Ten, kdo zažil mládí, dospívání a ranou dospělost v ČSSR a poté byl událostmi převálcován přes ČSFR do samostatné ČR si vychutná tento vtipný,historicky skvěle pravdivý a zážitky našince na tělo šitý cestopis. Tato knížečka má dar odvést člověka od denních starostí, zasmát se, poučit se i srovnat s vlastními poznatky. Autor vytváří skvělý rapport se čtenářem, kdy si náhle vybavíte výraz tehdy užívaný... prostě skvělé víkendové čtení!

Radja1
09.08.2022 5 z 5

Když jsou cesty i tvým cílem... Když chceš vědět víc, ale už se asi všude nedostaneš. Nebo dostaneš, ale v jiném čase a jinak. Když chceš poznat, ale taky porovnat se svou zkušeností. Když myslíš, že jsi už zažil ledacos A zajímá tě, co druzí. A když chceš vyrazit někam a přemýšlíš kam? Když chceš zavzpomínat, jak se začínalo cestovat po roce 1989. Nebo když jsi to nemohl zažít, ale zajímá tě to... Pak čti, najdeš odpovědi. Veselé, vtipné, neuvěřitelné...Prvotina, která snad nezůstane jedinou exkurzí do vzpomínek tohoto autora - cestovatele.

Majaja1
09.08.2022 5 z 5

Příjemně čtivá kniha. Skutečné příhody z cest. Doporučuji!

gabriela2391
02.08.2022 5 z 5

krásná obálka knihy, vtipné historky z cest, slabší ilustrace.

jaroslav9503
02.08.2022 5 z 5

Nejdrive jsem byl nejisty, co se z toho vyklube, ale je to neotrele, zajimave a citim, ze je to popis skutecnych cestovatelskych prozitku, ktere dokaze rici jen fanda do cestovani, novinar by to podal vyumelokavae, tady je to normalni mluvou a o to vice poutave.

david3430
23.05.2022 5 z 5

zajímavé zážitky sepsané spolu s vtipnými historkami. super prvotina!

kojak111
19.05.2022 5 z 5

Pohodový cestopis, čtivé, zajímavé, vtipné se spoustou veselých historek i dobrodružných situací.

carbici
02.11.2021 1 z 5

Velmi zajímavé zážitky sepsané velmi nečtivým způsobem. V jednotlivých kapitolách autor neudrží časovou linku, takže snídaně je psána v přítomném čase, oběd už v minulém. Obecná čeština je míchána s větami, které zní jako by byly opsány z reklamní brožury. Prospělo by, kdyby byl u jednotlivých kapitol uveden alespoň přibližný rok, kdy byla daná země navštívena (alespoň u Kanady se dá odhadnout desetiletí, neb jsou zmíněny OH, které zde v roce 2010 proběhly). Místo ilustrací bych uvítala alespoň přibližnou mapku cesty. Hvězdičku dávám za vysvětlení, kde se vzalo slovo SPAM. Autor na konci uvádí, že knihu napsal za dva měsíce. Bohužel je to na ní poznat, stejně jako nulová práce korektora.